با این کارها مرگ گیاه آپارتمانی قطعی است!

۶
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر در منزل یا محل کارتان از گیاهان آپارتمانی استفاده می کنید باید اشتباهاتی که منجر به مرگ گیاهان آپارتمانی می شوند را بدانید تا آسیبی به آنها وارد نشود.
دلایل مرگ گیاهان آپارتمانی

گیاهان خانگی راهی عالی برای زیباسازی منزل هستند و حس آرامش و تازگی به فضا می‌بخشند. اما گاهی اوقات ما فراموش می‌کنیم که مراقبت صحیح از این گیاهان داشته باشیم. در این مطلب از مجله دلتا به بیان دلایل مرگ گیاهان آپارتمانی می‌پردازیم.

دلایل مرگ گیاهان آپارتمانی

بنابراین این قسمت را تا انتها مطالعه کنید تا ببینید که اشتباهات مراقبت از گیاهان چیست که مرتکب نشوید.

قرار دادن در معرض نور نامناسب از دلایل مرگ گیاهان آپارتمانی

زمانی که گیاه را خریداری می‌کنید، باید از فروشنده بپرسید که گیاهتان به چه نوع نوری نیاز دارد.‌ بعضی از گیاهان نیاز به نور زیاد و بعضی نیاز به نور کم دارند. پس باید این دو تفاوت را بشناسید، در غیر این صورت به گیاه آسیب وارد می‌شود.

دلایل مرگ گیاهان آپارتمانی

قرار دادن گیاه در محیط خشک

اگر گیاه را در یک مکان خشک مثلا نزدیک به کولر گازی یا نزدیک به دستگاه گرمایش قرار دهید، به آن آسیب وارد می‌کند. برای اینکه خانه زیبایی داشته باشید به مطلب با این کارها خانه خود را زشت نکنید! سر بزنید.

تغییر دادن مداوم جای گیاه از دلایل مرگ گیاهان آپارتمانی

گیاهان زمانی که در یک محل مشخص و ثابت باشند، ریشه می‌زنند. این که شما بخواهید مدام جای آن‌ها را تغییر دهید، به آن‌ها آسیب وارد می‌کند.

زیاد عوض کردن گلدان

وقتی که صحبت از عوض کردن گلدان می‌شود، بسیار مهم است که این کار را در زمان صحیح و فقط زمانی آن را انجام دهید که گیاه واقعا آماده است. یعنی اگر ریشه‌ها از قسمت منافذ زهکشی بیرون زده‌‌اند، باید گلدان را عوض کنید. در غیر این صورت نیاز نیست که مدام این کار را انجام دهید.

برای آشنایی بیشتر با گیاهان آپارتمانی به مطلب گیاهان آپارتمانی که مخصوص اتاق خواب هستند سر بزنید.

دلایل مرگ گیاهان آپارتمانی

پیشنهاد مطالعه: مطلب این وسایل اتاق پذیرایی را بزرگ‌تر می‌کنند را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

در یک چشم بهم زدن به خانه خود نظم دهید

 خیلی از ما احساس می کنیم که وقت کافی برای نظافت اساسی خانه نداریم؛ اگر شما هم این طور هست…