این وسایل اتاق پذیرایی را بزرگ‌تر می‌کنند

۳
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر شما هم یک پذیرایی کوچک دارید که به دنبال راهکارهایی برای بزرگ‌تر و زیباتر شدن پذیرایی خانه خود هستید، ما در این مطلب، ایده‌های جذابی برای شما داریم.
نکات چیدمان پذیرایی کوچک

چه مبلمان و لوازم دکوری برای پذیرایی کوچک بخرم؟پذیرایی را چطور چیدمان کنم تا بزرگ‌تر دیده شود؟ چه نکاتی را رعایت کنم تا پذیرایی شیک‌تری داشته باشم؟ در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات چیدمان پذیرایی کوچک می‌پردازیم.

نکات چیدمان پذیرایی کوچک

در یک پذیرایی کوچک، معمولا فضای کافی برای تمام وسایل و لوازم وجود ندارد. لزوم چیدمان مناسب و به‌کاربردن اصول صحیح در چیدمان این پذیرایی، بسیار مهم است.

مبلمان دسته‌دار از نکات چیدمان پذیرایی کوچک

مبلمان بزرگ، فضای زیادی را در پذیرایی می‌گیرند. پیدا کردن یک دست مبل کوچک البته نه خیلی کوچک مهم است. مبلی که هم برای افراد بزرگسال هم برای بچه‌ها مناسب باشد. مبلمان دسته‌دار کوچک و با پارچه گل‌دار روشن هم اتاق را بزرگ‌تر می‌کند و هم آن را روشن‌تر نشان می‌دهد.

نکات چیدمان پذیرایی کوچک

دیوارهای سفید، پذیرایی کوچک را دلبازتر می‌کند

تمام دیوارهای پذیرایی و اتاق‌های‌تان را سفید کنید. رنگ سفید شاید از یک جهت خسته‌کننده به‌نظر برسد ولی فضای کوچک را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهد. اگر شما از دیوارهای سفید استفاده می‌کنید، از لوازم دکوری سفید و مشکی استفاده نکنید چون ممکن است روشنایی اتاق را کم کند.

نکات چیدمان پذیرایی کوچک

روشنایی و چراغ‌های متفاوت و زیبا را اضافه کنید

در یک اتاق پذیرایی، کف پذیرایی قسمت مهمی از آن است. لامپ‌ها یا لوستر باید قابل اتصال به دیوارها یا سقف باشند تا جایی در کف پذیرایی نگیرند. در یک پذیرایی کوچک سعی کنید از آباژور استفاده نکنید و به جای آن از نورهای مخفی در دیوار یا سقف یا از چراغ های دیوارکوب استفاده کنید.

روشنایی و چراغ‌های متفاوت و زیبا را اضافه کنید

قالیچه و فرش‌های بزرگ‌تر از نکات چیدمان پذیرایی کوچک

یک فرش بزرگ از نظر بصری باعث می‌شود کف پذیرایی تفکیک شود و فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. اگر شما از ‌هایی با رنگ یا نقش اغراق شده در یک پذیرایی کوچک استفاده کنید، به علت خطای دید، پذیرایی را بزرگ‌تر می‌کند. برای این کار می‌توانید از فرش‌هایی مثل فرش ایرانی یا فرشی با نقش برجسته در پذیرایی به‌کار ببرید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب یکبار برای همیشه خانه را منظم کنید سر بزنید.

قالیچه و فرش‌های بزرگ‌تر

شلف‌ها، ارمغان زیبایی و نظم در یک پذیرایی کوچک

یک پذیرایی کوچک قابلیت نظم پذیری خوبی ندارد. اگر خانه شما یک پذیرایی کوچک دارد، استفاده از شلف‌های دیواری به آن نظم و زیبایی می‌دهد. در مورد استفاده از انواع شلف‌ها و جایی که آن‌ها را نصب می‌کنید به تناسب و تعادل وسایل دقت کنید. رنگ، ابعاد و محل تمام مبلمان و وسایل دکوری در یک پذیرایی کوچک، اهمیت خاصی دارد.

شلف‌ها، ارمغان زیبایی و نظم در یک پذیرایی کوچک

پیشنهاد مطالعه: مطلب انرژی‌های منفی را از خانه خود دور کنید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با یک بطری پلاستیکی دکوری شیک بسازید

برای ساخت وسایل دکوری و شیک ایده‌های متنوع و خاصی وجود دارد. یکی از ایده‌ها ساخت وسایل دکو…