کتی که با آن نامرئی می‌شوید!

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تیمی از محققان دانشگاه منچستر مشغول توسعه یک کت استتار حرارتی هستند که انسان را در مقابل دوربین مادون سرخ نامرئی می‌کند.
نامرئی شدن انسان

نامرئی بودن یعنی چه؟ دیکشنری نامرئی بودن را حالتی که یک شی دیده نمی‌شود بیان می‌کند و آن چیز در چنین شرایطی نامرئی تلقی می‌شود. چیزها زمانی که از خودشان نور بازتاب می‌کنند مرئی هستند و بنابراین وقتی چیزی نور را نه بازتاب کند و نه جذب، نامرئی شناخته می‌شود. موضوع نامرئی شدن انسان پدیده‌ای است که تابحال تحقیقات گسترده‌ای در زمینه آن انجام شده است. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا محقق شدن این مهم را ببینید.

کتی که با آن نامرئی می‌شوید!

نامرئی شدن انسان فقط با یک کت

به نظر می‌رسد در دانشگاه منچستر یک کت طراحی شده‌است که توانسته رویای دیرینه انسان‌ها یعنی نامرئی بودن را محقق کند. چنین لباسی به زودی عرضه می‌شود و محققان معتقدند محصول نهایی تحقیق آن‌ها در ۵ تا ۱۰ سال آینده آماده خواهد بود.

والبک در بیانیه‌ای در این باره می‌نویسد: هدف از طراحی کت مذکور آن است که بدن انسان را در مقابل دوربین‌های مادون سرخ نامرئی کند. این کت با رایانه طوری برنامه‌ریزی شده تا انسان را به تولید شنل نامرئی یک گام نزدیک‌تر کند.

نامرئی شدن انسان فقط با یک کت

ویژگی منحصر بفرد کت نامرئی کننده

به گفته این شرکت کت مذکور نه تنها در نور معمولی بلکه در طیف نور مادون سرخ نیز نامرئی است. نمونه اولیه این کت استتار حرارتی شامل ۴۲ وصله گرافنی است که هر کدام از ۱۰۰ لایه گرافن خالص ساخته شده‌اند.

این وصله‌ها را می‌توان بدون نیاز به تغییر دما به طور جداگانه کنترل و تابش حرارتی روی سطح کت را کنترل کرد. سیم‌های طلا و نقره در هر وصله وجود دارد و می‌توان ولتاژ‌های مختلفی را به آن‌ها وارد کرد. ولتاژ برق به یون‌های بین لایه‌های گرافن فشار وارد می‌کند و هرچه یون‌های بیشتری تحت فشار قرار می‌گیرند، تابش گرمایی کمتر می‌شود.

بخش کلیدی در هر وصله را می‌توان به طور جداگانه برنامه‌ریزی کرد تا سطح مختلفی از اشعه گرمایی منتشر کند به این ترتیب کت می‌تواند در محیط اطراف خود استتار کند و در مقابل دوربین‌های مادون سرخ نامرئی شود.

محققان اکنون تصمیم دارند اندازه پنل‌های گرافنی را کوچک‌تر کنند تا به این ترتیب قابلیت‌های استتار کت را ارتقا دهند. اگر بخاطر فکر به نامرئی شدن و مزایای آن نمی‌توانید راحت بخوابید مطلب روشی برای راحت خوابیدن که باید یاد بگیرید را از دست ندهید.

نامرئی شدن انسان فقط با یک کت

پیشنهاد مطالعه: مطلب با ۶ روش بدون رژیم لاغر شوید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۸ دانستنی جالب که از آن‌ها بی‌اطلاع هستید

چقدر در اتفاقات و اشیای اطراف خود دقت می‌کنید؟ مجله اینترنتی دلتا در این مطلب به بررسی حقا…