با این کارها خانه خود را زشت نکنید!

۸
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شاید شما هم خانه‌ای را دیده باشید که با وجود مبلمان و وسایل گران‌قیمت، باز هم زیبایی چندانی ندارد. این به دلیل چیدمان اشتباه خانه است.
اصول اشتباه در چیدمان منزل

چیدمان وسایل و انتخاب دکوراسیون خانه، اصول و قواعدی دارد که باید در نظر گرفت. در یک خانه، تعداد، رنگ، محل قرارگیری و توجه به نکاتی برای داشتن یک دکوراسیون شیک و حرفه ای مهم است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان اصول اشتباه در چیدمان منزل می‌پردازیم.

اصول اشتباه در چیدمان منزل

بعضی افراد در چیدمان وسایل منزل، دچار اشتباهات بزرگی می‌شوند که خانه را نامنظم و زشت می‌کند. در ادامه به این موارد می‌پردازیم.

چیدمان اشتباه فرش پذیرایی

در یک خانه با دکوراسیون شلوغ و طرح دار، فرش‌های با نقش‌های زیاد و شلوغ انتخاب نکنید.

  • فرش‌هایی با رنگ‌های کاملا تیره را برای خانه‌های کوچک انتخاب نکنید. این کار باعث تیرگی بیشتر فضا و کوچک‌تر نشان دادن آن می‌شود.
  • فرش پذیرایی را نباید با فاصله از مبلمان پهن کنید. ابعاد فرش باید به نحوی باشد که دو پایه جلویی مبلمان روی فرش قرار بگیرد.
  • فرش گرد را زیر یک میز مربع یا مستطیل یا برعکس پهن نکنید. اگر میز ناهارخوری مربع یا مستطیل دارید، فرشی با همین فرم باید انتخاب کرد. در صورتی که میز ناهارخوری گرد دارید، فرش زیر آن باید گرد باشد.

اصول اشتباه در چیدمان منزل

انتخاب اشتباه پرده منزل از اصول اشتباه در چیدمان منزل

پرده پذیرایی یا اتاق خواب را اصلا کوتاه نخرید. این هم یک چیدمان اشتباه در بعضی از خانه های ایرانی است.

  • ارتفاع پرده را همیشه از نزدیک سقف تا زمین در نظر بگیرید. این مساله مخصوصا وقتی که پنجره‌ای کوتاه دارید بیشتر اهمیت دارد. با این کار، ارتفاع سقف خانه شما بلندتر به چشم می‌آید و فضای خانه بزرگ‌تر دیده می‌شود.
  • برای یک پذیرایی با مبلمان راحتی باید پرده با سبک مدرن و ساده انتخاب کنید. پرده‌های با طرح‌ها و مدل‌های کلاسیک اصلا با این دکور همخوانی ندارد.
  • عرض چوب پرده باید از هر دو طرف پنجره حدود ۱۰ سانتی‌متر بیشتر باشد. پرده باید بعد از چین خوردن از هر دو طرف روی دیوار کنار پنجره قرار بگیرد.

برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب تنها با یک وسیله دکور خانه را متحول کنید سر بزنید.

اصول اشتباه در چیدمان منزل

چیدمان اشتباه تلویزیون

در خانه‌های ایرانی معمولا دیواری که تلویزیون قرار می‌گیرد را به‌عنوان نقطه کانونی اتاق پذیرایی انتخاب می‌کنند. برای انتخاب این دیوار باید نکات زیر را رعایت کرد:

  • هرگز تلویزیون خود را جلوی پنجره قرار ندهید. چون تابش نور خورشید هنگام تماشای تلویزیون، چشم را آزار می‌دهد.
  • تلویزیون  را جلوی دیواری که مسیر رفت و آمد و تردد به اتاق خواب ها یا ورودی و آشپزخانه است قرار ندهید. اگر این چیدمان اشتباه را دارید، هر چه زودتر جای تلویزیون را تغییر دهید.
  • این دیوار باید طول کافی برای قرار دادن تلویزیون را داشته باشد. همچنین دیوار روبروی آن هم امکان چیدمان مبلمان سه نفره یا دو مبل تک نفره داشته باشد.

چیدمان اشتباه تلویزیون

پیشنهاد مطالعه: مطلب بدون این وسیله اتاق خواب شما ناقص است را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با یک بادکنک گلدان دکوری بسازید +ویدیو

تزیین خانه با گلدان روشی زیبا برای شیک کردن خانه شماست. گلدان‌ها چه پر از گل‌های تازه و زی…