پرده‌های نشیمن را با کمترین هزینه تزیین کنید

۵
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر می‌خواهید در دکوراسیون منزل خود تنوعی ایجاد کنید، می‌توانید با روش‌هایی به تزیین پرده منزل بپردازید. با ما همراه شوید تا این روش‌ها را به شما عزیزان ارائه دهیم.
روش های‌ ارزان تزیین پرده منزل

یکی از وسایلی که در ظاهر منزل تاثیر بسیاری دارد، پرده منزل است. امروزه پرده‌های جدید با طرح و رنگ‌های متنوع به بازار آمده است، اما ممکن است برخی افراد قادر به تهیه آن‌ها نباشند. در این مطلب به بیان روش های‌ ارزان تزیین پرده منزل می‌پردازیم.

اگر به دنبال فرصتی مناسب و استثنایی برای خانه‌دار شدن هستید به مطلب واگذاری زمین رایگان جهت ساخت مسکن سر بزنید.

روش های‌ ارزان تزیین پرده منزل

تنها با به‌کارگیری چند روش آسان می‌توان پرده منزل را تزیین کرد و تنوع ایجاد کرد.

استفاده از بندهای پارچه‌ای

یکی دیگر از روش‌های آسان و کم هزینه برای تزیین پرده استفاده از پارچه‌های اضافه و شیک به‌عنوان گیره و بند پرده است. برای این کار می‌توانید از اضافه پارچه‌ها و تورها استفاده کنید و با چسب حرارتی یا نخ و سوزن آن‌ها را تبدیل به بند پرده کنید. بهتر است برای پرده‌های موجود در فضاهای رسمی از پارچه‌های پر زرق و برق استفاده کنید تا شکوه جلال پرده‌ها حفظ شود.

روش های‌ ارزان تزیین پرده منزل

استفاده از نوارهای ملیله دوزی شده از روش های‌ ارزان تزیین پرده منزل

نوارهای ملیله دوزی شده به پرده‌ها اصالت و شکوه خاصی می‌بخشند. این نوارها بیشتر مناسب پرده‌های اتاق خواب، اتاق نشیمن و ناهارخوری است. این نوارها را می‌توانید به لبه‌های پرده بدوزید. باید در انتخاب رنگ و هماهنگی نوارها با پرده‌ها دقت کنید. استفاده از این نوارها به‌صورت عمودی موجب می‌شود تا سقف اتاق کمی بلندتر به‌نظر برسد. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب  سر بزنید.

روش های‌ ارزان تزیین پرده منزل

استفاده از گل‌های مصنوعی برای تزیین پرده

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای جذاب کردن پرده‌ها استفاده از گل‌های مصنوعی به‌عنوان بند پرده، است. برای ساختن این بند گل‌دار ابتدا دسته گل خود را با کمی شاخ و برگ اضافه تزیین کنید و بعد انتهای آن را با چسب محکم کنید. سپس با استفاده از چسب نواری آن را روی یک قطعه سیم محکم کنید. حالا می‌توانید این بند گل‌دار و زیبا را به دور پرده وصل کنید. این مدل تزیین نشاط و طراوت خاصی را به فضا می‌بخشد.

استفاده از گل‌های مصنوعی

استفاده از پارچه‌های تکه دوزی شده

می‌توانید برای بند پرده از پارچه تکه دوزی شده استفاده کنید. ترکیب رنگی این مدل پارچه‌ها بسیار غنی است و با اکثر رنگ‌ها هماهنگ می‌شود. البته بهتر است برای فضاهای رسمی از پارچه‌های تکه دوزی شده شلوغ و پر رنگ استفاده نکنید. استفاده از چند لایه پرده روی هم با بافت‌های مختلف روشی عجیب اما شیک برای تزیین پرده است.

استفاده از پارچه‌های تکه دوزی شده

استفاده از چندین لایه روی هم از روش های‌ ارزان تزیین پرده منزل

این روش با بافت‌های مختلف روشی عجیب اما شیک برای تزیین پرده است. در این خانه برای پرده‌ها از دو رنگ صورتی کم‌رنگ و پر رنگ استفاده شده است که یکی از آن‌ها از جنس ساتن و دیگری از جنس مخمل است و با استفاده از بندهای تابیده شده و نوارهای صورتی و کرم تزیین شده است. همان‌طور که می‌بینید این تضاد بافت و رنگ از لحاظ بصری جذابیت خاصی ایجاد کرده است.

استفاده از چندین لایه روی هم

استفاده از شابلون‌ها برای تزیین پرده

می‌توانید با استفاده از شابلون و کمی رنگ، پرده‌های بدون طرح و ساده را از یکنواختی در بیاورید. شابلون انتخابی باید با سبک و پالت رنگی خانه هماهنگی داشته باشد. هیچ اجباری در کار نیست اما بهتر است تمام پارچه را با این روش طرح‌دار نکنید. اگر قسمتی از پرده را طرح‌دار کنید جذابیت کار بیشتر می‌شود.

استفاده از شابلون‌ها برای تزیین پرده

پیشنهاد مطالعه: مطلب این مدل مبلمان با هر دکوری هماهنگ می‌شوند را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این قفسه‌های تزیینی را در خانه بسازید! +ویدئو

یکی از اجزای مهم در چیدمان و دکوراسیون منزل قفسه‌ها هستند. قفسه‌ها فضایی برای قرار دادن وس…