بدون مبلمان نشیمن کوچک خود را چیدمان کنید

۳
4
زمان مطالعه: 3 دقیقه
یک اتاق نشیمن بدون فضایی برای نشستن مطمئنا ناقص است.
چیدمان نشیمن کوچک بدون مبل

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود اتاق نشیمن خود را با کاناپه یا مبل سنتی چیدمان نکنید. یا آنقدر کوچک است که فضایی برای جای دادن مبل ندارید یا هزینه خرید یک کاناپه مناسب و معقول از بودجه شما بیشتر است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات چیدمان نشیمن کوچک بدون مبل می‌پردازیم.

چیدمان نشیمن کوچک بدون مبل

در ادامه چندین روش برای جایگزینی کاناپه‌های خود با صندلی‌های منحصربه‌فرد، با سبک‌های مدرن و سنتی در اتاق نشیمن آورده شده است.

ترکیب صندلی با نیمکت از نکات چیدمان نشیمن کوچک بدون مبل

یک مبل گاهی می‌تواند کارکرد اتاق نشیمن را محدود کند. با استفاده از مبلمان کوچک‌تر مانند نیمکت یا چند صندلی، چیدمان مرتب‌تر و راحت‌تری مطابق با فضای خود می‌توانید داشته باشید. اگر خانه کوچک دارید، می‌توانید از نیمکت چند منظوره یا پاف‌های عثمانی استفاده کنید. نیمکت‌هایی که محفظه داخلی‌شان به‌عنوان فضایی برای انبارش کاربرد دارند. همچنین می‌توانید از آن‌ها در طول روز به‌عنوان یک میز جلو مبلی و در صورت کمبود جا به‌عنوان فضایی برای نشستن به‌عنوان نشیمن اضافی استفاده کنید.

چیدمان نشیمن کوچک بدون مبل

صندلی تک برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک بدون مبلمان

گاهی اوقات هیچ چیز لذت‌بخش‌تر از این نیست که در یک صندلی بزرگ لم بدهید، پاها را  بغل کنید و کتاب‌های موردعلاقه خود را بخوانید. این نوع حس راحتی را، حتی کاناپه راحتی نیز به شما نمی‌دهد. برای استفاده بهتر از فضا، می‌توانید یک میز کوچک در بین آن‌ها قرار و در صورت لزوم آن را به جلوی صندلی‌ها انتقال دهید. لازم نیست همه صندلی‌ها طرح یکسان داشته باشند. می‌توانید دو صندلی را در دو رنگ یا بافت مختلف انتخاب و با ایجاد ظاهری غیرمعمول در اتاق نشیمن خود، آن را جذاب‌تر کنید.

بین بگ

یکی از جایگزین‌های جذاب برای مبلمان اتاق نشیمن، بین بگ‌ها هستند. گرچه برای همه سنین مناسب نیست، اما به دلیل گرفتن فرم بدن هنگام نشستن خیلی راحت تر از کاناپه یا مبل است. اگر دوست دارید به راحتی روی بین بگ تکان بخورید، حتما در انتخاب نوع پارچه آن دقت کنید. با استفاده از از بین بگ‌های رنگی می‌توانید به دکوراسیون خود رنگ ببخشید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب هرگز از این گیاهان آپارتمانی در منزل استفاده نکنید سر بزنید.

صندلی گهواره‌ای از ایده‌های چیدمان نشیمن کوچک بدون مبل

اگر می‌خواهید اتاق نشیمن خود را با چیز غیر معمولی چیدمان کنید، می‌توانید به این نوع صندلی فکر کنید. به همراه چند صندلی تک چیدمان اتاق نشیمن خود را کامل کنید. صندلی‌های گهواره‌ای یادآور خاطرات کودکی بوده و بسیار دنج و راحت برای استراحت و خواب سبک روزانه هستند.

کوسن‌های کف

بالشتک‌های کف یک روش خلاقانه برای داشتن فضای نشیمن بیشتر در اتاق‌های نشیمن باریک است. آن‌ها بهترین تنوع را از لحاظ رنگ و الگو دارند، بزرگ نیستند و به راحتی قابل جابجایی و تعویض هستند. می‌توانید آن‌ها را در اطراف یک فرش در وسط اتاق قرار دهید تا به فضای خود جان ببخشید. روی بالشتک‌های کف، کوسن‌هایی  برای احساس راحتی و آرامش بیشتر قرار دهید. برای جذابیت بیشتر فضا اطراف بالشتک‌ها را با لوازم جانبی فلزی مانند فانوس‌ها، آینه‌ها و میزهای عسلی تزیین کنید. یک میز جلو مبلی کم ارتفاع انتخاب مناسبی برای این فضا است تا بتوانید به راحتی در حالی که بروی کف زمین نشسته‌اید به وسایل روی میز دسترسی داشته باشید.

چیدمان نشیمن کوچک بدون مبل

پیشنهاد مطالعه: مطلب پذیرایی منزل را شیک و لوکس کنید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با یک سطل، سبد تزیینی شیک بسازید!

بسیاری از افراد سطل‌های پلاستیکی بسیاری را در منزل خود دارید که می‌توانید با آن‌ها یک سبد …