بعد از مرگ چه اتفاقی برای بدن می‌افتد؟

۱۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
متخصصان پزشکی قانونی جزئیات اتفاقاتی که پس از مرگ برای بدن فرد مرده می‌افتد را تشریح کردند و اطلاعات جالبی از این آزمایشات به‌دست آورده‌اند.
تغییرات بدن پس از مرگ چیست

اتفاقات پس از مرگ معمولا با توقف عملکرد قلب شروع می‌شود زمانی که این عضو حیاتی می‌میرد تنفس فرد به زودی متوقف می‌شود و عملکرد مغز شما به دلیل کمبود خون و اکسیژن از کار می‌افتد. با این حال، همه اعضای بدن به طور ناگهانی پس از مرگ نمی‌میرند بلکه قسمت‌های مختلف بدن در زمان‌های متفاوتی می‌میرند و زمان مرگ دیگر اعضای بدن شما به شرایط جسمانی شما هم وابسته است. با مجله دلتا همراه باشید تا به سوال تغییرات بدن پس از مرگ چیست پاسخ دهیم.

پوست بدن پس از مرگ تغییر رنگ می‌دهد

پوست شما بسته به آنچه که برای شما اتفاق می‌افتد تغییر رنگ می‌دهد. زمانی که جاذبه پایین می‌آید پوست بدن به رنگ ارغوانی تبدیل می‌شود. متخصصان پاتولوژی می‌گویند: اگر فردی مرگ را با مسمومیت مونوکسید کربن تجربه کند، خون به رنگ قرمز گیلاسی تغییر می‌کند و مرگ از طریق مسمومیت با گاز سولفید هیدروژن پوست را به رنگ سبز در می‌آورد.

تغییرات بدن پس از مرگ چیست؟

ممکن است پس از مرگ صدای ناله شنیده شود

هر هوایی که در بدن انسان ناشی از CPR یا گازی که توسط باکتری‌ها منتشر می‌شود، باقی مانده باشد، می‌تواند تار‌های صوتی را از طریق گلو به ارتعاش درآورد و باعث ایجاد صدای ناله شود. این تنها زمانی اتفاق خواهد افتاد که کسی روی قفسه سینه فرد مرده فشار آورد یا به بدن وی دست بزند.

چروک‌ها پس از مرگ به تدریج محو خواهند شد

بعد از مرگ عضلات صورت شل خواهند شد که باعث می‌شود تمام چین و چروکها صاف شود.

روده‌ها و مثانه تخلیه خواهند شد

همانطور که تمام ماهیچه‌های بدن شما پس از مرگ به حالت استراحت در می‌آیند. اسفنکترهای بدن (عضلات حلقوی که در محل سوراخ‌ها یا مجاری بدن قرار دارند و در حالت عادی آن را منقبض و بسته نگه می‌دارند) شل می‌شود و باعث بیرون ریختن ادرار و مدفوع باقیمانده در بدن می‌شوند.

بدن انسان پس از مرگ بوی وحشتناکی را ایجاد خواهد کرد

یکی از ناخوشایند‌ترین اتفاقات پس از مرگ بوی بد بدن است. پس از دو تا سه روز بدن شروع به تجزیه و تولید دو ماده شیمیایی پوترسین و کاداورین می‌کند که می‌توانند بوی بسیار بدی را ایجاد کنند.

بدن به شدت سفت می‌شود

حدود ۱۲ ساعت پس از مرگ، کل بدن به دلیل جمود نعشی سفت‌تر و سخت‌تر خواهد شد. چند روز طول می‌کشد تا بدن دوباره شل شود.

بعضی از قسمتهای بدن به مدت طولانی‌تری زنده می‌مانند

در حالی که بعضی از بخشهای بدن سریعا کارایی خود را از دست می‌دهند بعضی از قسمت‌های بدن تا چند ساعت بعد از مرگ زنده می‌مانند. چشم‌ها، قلب، استخوان و پوست تا ۱۵ ساعت پس از مرگ هنوز هم قابل پیوند زدن به بدن اشخاص دیگر هستند.

ممکن است بدن تبدیل به صابون شود

این پدیده یکی از عجیب‌ترین اتفاقات پس از مرگ به نظر می‌رسد اما واقعیت دارد. بدن‌هایی که در محیط‌های خنک و مرطوب قرار دارند، اغلب در طی یک فرایند شیمیایی به نام adipocere (یک ماده مومی خاکستری که به‌وسیله تجزیه بافت در بدن مرده در محیط مرطوب تشکیل می‌شود) تجزیه می‌شود که چربی را به صابون تبدیل می‌کند. به جای اینکه اسکلت آنها پوسیده شود به لحاظ ساختاری به شکل یک ماده زرد خاکستری که به عنوان «موم قبر» شناخته می‌شود، حفظ می‌شوند.

چشم‌ها تغییر رنگ می‌دهند

بسیاری از افراد با چشمان باز می‌میرند و وقتی که سفیدی چشم آنها شروع به خشک شدن می‌کند به رنگ آبی یا خاکستری در می‌آید. این رخداد به نام «سیاه شدن چشمان» شناخته می‌شود.

بدن پس از چند ماه از بین خواهد رفت

در ۵۰ درجه فارنهایت، حدود ۴ ماه طول می‌کشد تا بافت نرم تجزیه شود اما در دماهای بالاتر، بدن سریع‌تر تجزیه خواهد شد و پس از آن تنها اسکلت، ستون مهره‌ها و کمی از پوست خشک شده بدن باقی خواهد ماند.

اتفاقات پس از مرگ

پیشنهاد مطالعه: مطلب راز ۲۲ جسد بدون بدن چه بود؟ را بخوانید.

۱۲ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۱۴ مهر ۱۴۰۱ در ۶:۵۰ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۸ مهر ۱۴۰۱ در ۹:۴۱ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۶ مهر ۱۴۰۱ در ۴:۰۷ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۴ مهر ۱۴۰۱ در ۱۱:۰۳ ق٫ظ

 5. ناشناس

  ۴ مهر ۱۴۰۱ در ۸:۰۹ ق٫ظ

 6. ناشناس

  ۳ مهر ۱۴۰۱ در ۱۲:۲۰ ب٫ظ

 7. ناشناس

  ۲ مهر ۱۴۰۱ در ۸:۴۶ ب٫ظ

 8. ناشناس

  ۲ مهر ۱۴۰۱ در ۱:۰۵ ق٫ظ

 9. ناشناس

  ۲ مهر ۱۴۰۱ در ۰:۴۳ ق٫ظ

 10. ناشناس

  ۱ مهر ۱۴۰۱ در ۱۰:۲۱ ب٫ظ

 11. ناشناس

  ۱ مهر ۱۴۰۱ در ۱۰:۲۱ ب٫ظ

 12. ناشناس

  ۱ مهر ۱۴۰۱ در ۸:۵۱ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…