صاحب گران‌ترین و لوکس‌ترین هواپیمای جهان کیست؟

۵
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هواپیماهای فوق لوکسی که در این لیست به آن‌ها پرداخته می‌شود به حدی گران هستند که بسیاری از سلبریتی و تاجران نیز قدرت خرید آن را ندارند و در واقع این هواپیماهای شخصی برای تعداد افراد مشخصی ساخته می‌شوند.
گران ترین هواپیمای شخصی در جهان

زمانی که صحبت از لوکس‌ترین و گران‌ترین هواپیمای شخصی در دنیا می‌شود، باید بدانید جت های شخصی هیچ جایی در لیست ما ندارند! در واقع لوکس‌ترین و گران‌ترین جت‌ها نیز توسط دو کمپانی هواپیمایی بزرگ جهان، بوئینگ و ایرباس ساخته می‌شود. در این مطلب می‌خواهیم چند جت شخصی و لوکس دنیا را بشناسیم و با صاحب گران ترین هواپیمای شخصی در جهان آشنا شویم. با مجله دلتا همراه باشید.

۶۶۰ میلیون دلار:  Air Force One

رتبه نخست مجموعه گران ترین هواپیمای شخصی جهان در سال ۲۰۲۲ متعلق به ایر فورس وان (Air Force One) است با قیمت ۶۶۰ میلیون دلار. در حال حاضر دو نمونه ایر فورس وان وجود دارد. «ایر فورس وان» عنوانی رسمی و شناخته شده برای هواپیمایی است که رئیس جمهور آمریکا را سوار می‌کند.

هواپیمای رییس جمهور آمریکا

۶۰۰ میلیون دلار: ایرباس A380 ولید بن طلال Airbus A380

ولید بن طلال، شاهزاده سعودی که به عنوان ثروتمندترین شخص این کشور هم شناخته می‌شود، برای خرید یک فروند ایرباسA380، بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان اقدام کرد و خواهان سفارش‌سازی تمام و کمال آن شد. نتیجه کار، تبدیل یک هواپیمای مسافربری به یک کاخ سلطنتی مجلل است که بدون شک در لیست گران ترین هواپیمای شخصی در دنیا قرار می‌گیرد.

جت شخصی

۵۰۰ میلیون دلار: ایرباس A340-300

ایرباس A340-300 متعلق به میلیاردر روسی آلیشر عثمانوف (Alisher Usmanov) با ارزش ۵۰۰ میلیون دلار است. ثروت خالص آلیشر عثمانوف در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۹.۵ میلیارد دلار تخمین زده شده و در لیست ۱۰۰ ثروتمند دنیا قرار دارد. عثمانوف علاوه بر ایرباس A340-300، چندین جت شخصی دیگر نیز دارد، اما هواپیمای مورد علاقه او همین ایرباس است. او حتی نام پدرش، بورخان را نیز بر روی بدنه هواپیما حک کرده است.

گران ترین هواپیما

۳۶۷ میلیون دلار: بوئینگ Boeing 747-8 VIP

بوئینگ ۷۴۷-۸ VIP با فضایی بسیار بزرگ به مساحت ۴۴۵ متر مربع، جزو لوکس‌ترین هواپیماهای جهان و یکی از بزرگ‌ترین و پرظرفیت‌ترین جت‌های جهان به‌شمار می‌رود. جوزف لائو (Joseph Lau) سرمایه‌دار املاک و میلیاردر هنگ کنگی و صاحب این جت، بیش از ۲۱۴ میلیون دلار برای سفارش‌سازی و تزیینات این هواپیما هزینه کرده تا این بوئینگ به یک هواپیمای لوکس تبدیل شود.

هواپیماهای لوکس جهان

۳۶۶ میلیون دلار: ایرباس Airbus ACJ350 XWB

ایرباس ACJ350 XWB یکی از پیشرفته‌ترین و لوکس‌ترین هواپیمای شخصی در جهان است که با بدنه فوق عریض ساخته می‌شود و این ویژگی سبب شده تا این هواپیما شبیه به یک قصر متحرک درآید که در آسمان‌ها جولان می‌دهد. البته که توصیفات از میزان زیبایی و لوکس بودن این هواپیما قابل بیان نیست. طراحی این هواپیما با الهام از طبیعت است، برای مثال بال هواپیما برای دستیابی به حداکثر بازده آیرودینامیکی از بال پرندگان تقلید کرده. اگر به عجایب گردشگری علاقه دارید، در این روستای ایرانی همه آدم کوتوله هستند را بخوانید.

گران ترین هواپیمای شخصی در جهان

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از عجایب گردشگری این مردم در اردبیل دهان ندارند را بخوانید.

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین جاده‌های جهان کدامند؟

در سفرهای زمینی جاده یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های سفر است. انواع بسیاری جاده‌های کوهستانی،…