با همسر حسود چگونه رفتار کنیم؟

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
حسادت یک احساس عاطفی پیچیده است که شامل ترس از رها شدن ، خشم و تحقیر است.
برخورد مناسب با همسر حسود

آیا شما نسبت به شریک زندگیتان حسادت دارید یا اینکه همسرتان حسود است؟ حسادت غیرعقلانی در نهایت می‌تواند باعث از بین رفتن زندگی زناشویی شما شود. در این مطلب از مجله دلتا به بیان برخورد مناسب با همسر حسود می‌پردازیم.

برخورد مناسب با همسر حسود

این حس هم مردان و هم زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و اغلب زمانی ایجاد می‌شود که احساس شود رابطه توسط یک شخص ثالث تهدید شده است. البته این تهدید ممکن است واقعی باشد و یا تنها تصور شود.

همسر حسود چه احساسی دارد؟

همسر حسود بسیاری از احساسات از جمله ترس، خشم، تحقیر، حس شکست، شک، تهدید، غم، درد و غیره را تجربه می‌کند. “حسادت ما را در نا امیدی نگه می‌دارد و باعث می‌شود که ما غم انگیز باشیم. این یک احساس افسردگی است که ما نمی‌توانیم در مورد آن حتی به بهترین دوستانمان بگوییم. در نتیجه اگر احساس حسادت در ما از بین نرود یا اجازه رشد داده شود، مانند یک سم آهسته روی طبیعت سالم روح ما کار می‌کند. برای اینکه ارتباط بهتری با همسر خود داشته باشید به مطلب هرگز این شوخی‌ها را با همسر خود نکنید! سر بزنید.

برخورد مناسب با همسر حسود

علت حسادت چیست؟

حسادت مانند بسیاری از احساسات دیگر است که از درون ما ایجاد می‌شود. بخش بزرگی از این مشکل در درون شما قرار دارد. ریشه‌های احتمالی حسادت ممکن است عدم اعتماد به نفس، خودپنداری ضعیف، ترس و نا امنی باشد.

چگونه می‌توان حسادت یک زوج را کنترل کرد؟

آیا می‌توان به حسادت غلبه کرد؟ پاسخ مثبت است، اما با تلاش‌های بزرگ. مانند بسیاری از دیگر تجربیات عاطفی دشوار، حسادت، اگر به درستی درمان شود، می‌تواند عاملی برای رشد باشد، می‌تواند اولین قدم در افزایش خودآگاهی و درک بیشتر باشد.

 • کنترل رفتار عاطفی می‌تواند سخت باشد. رفتار عاطفی خود را بپذیرید و قبول کنید که حسادت شما به ازدواج شما لطمه می‌زند.
 • روی خودتان کار کنید. سعی کنید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.
 • در مورد ریشه‌های حسادت با همسرتان بحث کنید.
 • همسر خود را جاسوسی نکنید. از بین بردن حسادت در رابطه نیاز به ایجاد اعتماد دارد. یک شریک خوب باید به اندازه کافی به دیگران اعتماد کند تا بداند که عشق و احترامی که بین آن‌هاست، بدون در نظر گرفتن شرایط است.

چگونه برخورد مناسبی با همسر حسود داشته باشیم؟

اگر احساس کردید که زندگی شما در اثر حسادت مورد تهدید قرار گرفته است، اقدامات متعدد می‌تواند به شما کمک کند:

 • اجتناب از شرایطی که احتمالا موجب سوء ظن‌های کاذب شود. در یک بررسی، محققان دریافتند که همسر حسود تمایل دارد که فعالیت های فیس بوک و شبکه اجتماعی شریکش را نظارت کند. هرچه بیشتر آنها در صفحات خصوصی همسرشان جستجو کنند، بیشتر چیزهای نگران کننده خواهند دید که موجب افزایش حسادت آنها خواهد شد.
 • با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید. اگر حسادت را تجربه می‌کنید، با همسرتان صحبت کنید، اما صحبت شما باید روی اصول باشد و اوضاع را بدتر نکند. اگر خشمگین هستید یا می‌خواهید اتهاماتی را به شریک زندگی‌تان تحمیل می‌کنید، این امر به شما کمک نمی‌کند. گفتگوی شما باید مستقیم، اما نه خصمانه باشد. آرامش خود را حفظ کنید و در این مورد که چگونه یک راه‌حل را پیدا کنید، بحث کنید.

برخورد مناسب با همسر حسود

پیشنهاد مطالعه: مطلب ترفندهای عشوه گری و دلبری برای همسر را بخوانید.

۵ دیدگاه

 1. محمد.

  ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ در ۱:۰۹ ق٫ظ

  مطالب.بسیار.عالی.است

  پاسخ

  • ریحانه شیشه گر

   ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ در ۸:۵۸ ق٫ظ

   ممنون از همراهی شما دوست عزیز

   پاسخ

 2. پویا

  ۱ مهر ۱۴۰۱ در ۲:۳۶ ب٫ظ

  اطلاعات آدم بالامیره

  پاسخ

  • الهام الهامی

   ۱ مهر ۱۴۰۱ در ۱۰:۰۰ ب٫ظ

   سپاس از همراهی شما کاربر عزیز

   پاسخ

 3. ناشناس

  ۱ مهر ۱۴۰۱ در ۱۲:۲۲ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

تقویت حافظه با ۶ راهکار ساده

تقویت حافظه دغدغه این روزهای اکثر مردم شده است که برخلاف تصور عامه مردم نه‌تنها ارثی نیست؛…