چطور مضرات وای فای را کاهش دهیم؟

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
این روزها امواج وای فای و اینترنت همراه به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی ما تبدیل شده‌اند. حتی احتمالا همین حالا که دارید این مطلب را می‌خوانید تلفن همراه شما به وای فای یا اینترنت همراه وصل است. تابه‌حال از خودتان پرسیده‌اید که این امواج چه تاثیری بر بدنتان دارند؟
چطور مضرات وای فای را کاهش دهیم

اگر این امواج ضرر احتمالی دارند، آیا روش‌هایی هستند که آثار منفی‌شان را کاهش دهند؟ مجله دلتا در این مطلب به سوال چطور مضرات وای فای را کاهش دهیم پاسخ می‌دهد.

چطور مضرات وای فای را کاهش دهیم؟

همان‌طور که خواندید، هنوز هیچ مدرک مستدلی مبنی بر ضرر وای فای برای سلامتی انسان وجود ندارد. اما از قدیم گفته‌اند احتیاط شرط عقل است. ما نمی‌توانیم دهه‌ها صبر کنیم تا تأثیرات وای فای بر ما روشن شود و سپس اقدام کنیم. پس با رعایت راهکارهای زیر می‌توانیم مضرات وای فای را کاهش دهیم.

خاموش‌کردن وای فای پیش از خوابیدن

با توجه به تأثیر احتمالی امواج وای فای بر مغز، بهتر است پیش از خوابیدن آن را خاموش کنید. این اقدام مهم فقط برای حفظ سلامت مغز نیست. متخصصان امنیت اینترنت نیز چنین پیشنهادی را مطرح می‌کنند، چراکه ممکن است هکرها به مودم روشن و بلااستفاده شما نفوذ کنند.

از سوی دیگر خاموش‌کردن وای فای به‌معنی کنارگذاشتن تلفن همراه و خواب راحت‌تر هم هست. علاوه بر اینها، هنگامی که زوج‌ها وای فای را خاموش می‌کنند و از اینترنت دل می‌کنند، می‌توانند توجهشان را معطوف زندگی زناشویی خود کنند و آن را بهبود دهند.

خاموش‌کردن وای فای پیش از خوابیدن

روشن‌کردن وای فای فقط به هنگام نیاز

کار دیگری که می‌توان کرد، روشن‌کردن مودم و وای فای فقط در زمان‌هایی است که به آن نیاز دارید. در این حالت زمان قرارگرفتن در معرض این امواج به چند ساعت در روز کاهش می‌‌یابد.

تبدیل اینترنت وای فای به اینترنت سیمی

این گزینه همه مضرات احتمالی وای فای را حذف می‌کند، اما به‌طبع برای بسیاری شدنی نیست. امروزه بخش زیادی از زمان ما با تلفن همراه می‌گذرد و وای فای به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی ما تبدیل شده است. اما لازم نیست تمام ابزارهای دیگر ما با امواج وای فای کار کنند. مثلا به‌جای ماوس و کیبورد بی‌سیم، می‌توانیم همچنان از نسخه‌های سیمی آنها استفاده کنیم. همچنین به‌جای کارکردن با وای فای لپ‌تاپ در خانه، می‌توانیم آن را با کابل اینترنت به مودم متصل کنیم.

قراردادن تلفن همراه در وضعیت هواپیما

وضعیت هواپیما (Airplane Mode) در تلفن‌های همراه باعث قطع آنتن‌دهی آن‌ها می‌شود و دستگاه را از نظر امواج الکترومغناطیسی ایزوله می‌کند. هنگام خوابیدن یا زمانی که تلفن همراه را به کودکان می‌دهید این حالت را فعال کنید تا در معرض میزان کمتری از این امواج قرار بگیرید.

چطور مضرات وای فای را کاهش دهیم؟

پیشنهاد مطالعه: مطلب عجیب‌ترین شغل‌های جهان کدامند؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۱۸ دانستنی درباره خواب که شما را شوکه می‌کند!

تمام انسان‌ها به خواب نیاز دارند. در خواب مغز شروع به خنک‌کردن خود می‌کند. در این مطلب مجل…