چطور دوام رژلب را افزایش دهیم؟

۱
6
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر از دوام رژلب‌ها شکایت دارید و دوست ندارید دائم یک رژلب دستتان باشد و هر جا به آینه رسیدید آن را تجدید کنید، احتمالا باید در نحوه‌ رژ زدن تجدیدنظر کنید.
افزایش دوام رژلب

عوامل مختلفی روی دوام رژلب تاثیر دارند. برند و مدل رژلب و نوع رژلبی که استفاده می‌کنید مهم‌ترین عامل تاثیرگذار است. غیر از نوع رژلب، نحوه‌ رژ زدن هم می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در افزایش دوام آن داشته باشد. با چند تکنیک می‌توانید دوام رژلب را افزایش دهید ولی قبل از هر چیز بهتر است در مورد انواع رژلب و دوام هرکدام بیشتر بخوانید تا از محصولات آرایشی، توقع معجزه نداشته باشید. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع افزایش دوام رژلب می‌پردازیم.

افزایش دوام رژلب

 لایه‌برداری

بیشتر ما برای لایه‌برداری پوست، برنامه داریم و محصولات خاصی استفاده می‌کنیم اما لایه‌برداری لب را فراموش می‌کنیم. لب هم مثل پوست سایر قسمت‌های صورت به لایه‌برداری نیازی دارد و اولین قدم برای داشتن لب‌های زیبا و رژلب بادوام، نرم بودن لب‌ها است.

برای این کار می‌توانید از اسکراب‌های مخصوص لب استفاده کنید یا خودتان در خانه اسکراب لب درست کنید. برای لایه‌برداری لب بدون خرید محصولات خاص، از یک مسواک بی‌استفاده و مقداری روغن نارگیل و شکر قهوه‌ای استفاده کنید. با این کار پوست‌های اضافه‌ لب برداشته می‌شود و لب‌هایی نرم و یکدست برای رژ زدن دارید.

آبرسانی به لب

درست مثل لایه‌برداری که فقط برای پوست صورت انجام می‌دهیم، آبرسانی هم یکی از کارهایی است که در آن معمولا لب‌ها را فراموش می‌کنیم. همیشه از بالم لب‌هایی استفاده کنید که خاصیت مرطوب‌کنندگی دارند و دارای مواد مغذی و نرم‌کننده مثل ویتامین E و روغن‌های طبیعی است.

بعد از لایه‌برداری لب‌ها را با یک بالم لب مناسب بپوشانید. می‌توانید قبل از خواب و ۱۵ دقیقه قبل از آرایش کردن از بالم لب استفاده کنید تا همیشه لب‌هایی نرم و زیبا داشته باشید.

آماده کردن لب

برای آماده کردن لب‌ها می‌توانید از کانسیلر یا پرایمرهای مخصوص لب استفاده کنید. این کار کمک می‌کند که رژلب در جای درست قرار بگیرد و همان رنگی که دقیقا از آن انتظار دارید، روی لب‌های شما دیده شود. درغیراین‌صورت، رنگ خود لب روی رنگ رژ تاثیرگذار است و می‌تواند کمی آن را تغییر دهد.

استفاده از خط لب

چند دهه پیش استفاده از خط لب رواج زیادی داشت. حتی خط لب را با رنگی متفاوت از خود رژلب انتخاب می‌کردند. اما این روزها از خط لب برای افزایش دوام رژلب استفاده می‌کنند. برای این منظور باید از خط لبی که دقیقا هم‌رنگ رژلب باشد استفاده کنید. با کمک خط لب، دورتادور لب را کاملا دقیق، خط می‌کشید و رژلبی مرتب‌تر خواهید داشت که مدت بیشتری روی لب می‌ماند. حتما از خط لب با نوک نسبتا تیز استفاده کنید تا خط‌های دقیق بکشید.

دوام رژلب

استفاده از انگشت برای رژ زدن

برای رژ زدن می‌توانید از انگشت استفاده کنید. حرارت طبیعی انگشت، رژلب را کمی آب می‌کند و باعث می‌شود که یکدست‌تر روی لب پخش شود. می‌توانید از قلم‌موهای مخصوص رژلب هم استفاده کنید تا رژلب کاملا یکنواخت روی لب پخش شود.

تکمیل کردن آرایش لب

یکی از مراحلی که برای تکمیل کردن آرایش لب باید طی کنید استفاده از یک دستمال کاغذی برای برداشتن رنگ اضافه از روی لب است. برای این منظور، یک دستمال کاغذی را بین دو لب قرار دهید و به آرامی لب‌ها را به هم فشار دهید. این کار باعث می‌شود رژلب روی لب‌های شما تثبیت شود و رنگ اضافه‌ آن از روی لب برداشته شود. اگر نتیجه‌ نهایی راضی‌کننده نبود می‌توانید یک بار دیگر رژ بزنید و این کار را تکرار کنید.

این ترفند رژلب‌ها را مات تر و طبیعی‌تر می‌کند و باعث می‌شود رژ کاملا در پستی و بلندی‌ها و خطوط ریز روی لب جای بگیرد. با این روش، دورام رژلب بیشتر می‌شود و مدت بیشتری روی لب می‌ماند.

مراقبت‌های بعدی

در انتهای روز حتما از یک پاک‌کننده‌ مناسب برای پاک کردن آرایش لب استفاده کنید. حتی روشن‌ترین و سرسخت‌ترین رژها با این پاک‌کننده‌ها کاملا تمیز می‌شوند و لب‌های شما برای روز بعد و آرایش بعدی، آماده است.

افزایش دوام رژ

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مجله دلتا مطلب برجسته کردن گونه و لب در خانه را بخوانید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

خشکی پوست را با این مواد در دسترس نرم کنید

نرم کردن خشکی پوست مشکل بسیاری از افراد در فصل‌ زمستان است. البته این موضوع را می‌توان گفت…