مکان‌های دیدنی عراق کجاست؟

۵
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
از مکان‌های دیدنی عراق می‌توان به اماکن مذهبی و حرم‌های ائمه بزرگ اسلام اشاره کرد. این کشور برای بیشتر گردشگران جنبه مذهبی دارد.
مکان های دیدنی عراق

عراق از کشورهای خاورمیانه است که از قسمت شرق با ایران همسایه است. کشور عراق به دلیل وجود دو رود کهن و قدیمی دجله و فرات پیشینه باستانی دارد و در گذشته به آن بین‌النهرین می‌گفتند. این کشور به دلیل وجود حرم‌های مطهر ائمه بزرگ بسیار مورد توجه ملت‌های مسلمان است و مکان های دیدنی عراق که شامل حرم‌ها هستند نوعی جذب درآمد برای مردم این منطقه به شمار می‌رود. با مجله دلتا همراه باشید.

زیباترین مکان های دیدنی عراق

حرم کاظمین

کاظمین در شمال غرب بغداد قرار گرفته است. در این شهر حرم مطهر امام موسی‌بن‌جعفر (ع) و امام جواد (ع) قرار دارد. همچنین بناهایی از کاخ‌های شاه عباسی نیز در این شهر دیده می‌شود.

موزه ملی

در موزه ملی عراق می‌توانید گنجینه‌های با ارزشی را ببینید که از تمدن بین‌النهرین بر جای مانده است.

موزه ملی عراق

حرم حضرت علی (ع)

این حرم در شهر نجف قرار گرفته است و وادی‌السلام که از بزرگ‌ترین قبرستان‌های جهان است در این منطقه قرار دارد و برای مسلمانان بااحترام و باارزش است.

حرم سامرا

سامرا نیز از دیگر شهرها و مکان های دیدنی عراق است که با حرم چند ائمه بزرگ متبرک شده است.

حرم امام حسین

هر ساله سیل زیادی از گردشگران برای زیارت حرم این امام بزرگ به عراق می‌روند. بنای این مرقد در زمان مختار و به دستور او ساخته شده است.

حرم امام حسین

ارگ کرکوک

بناهای ارگ این منطقه از زمان قبل از میلاد مسیح بر جای مانده است و از آثار باستانی ارزشمند در عراق است. این ارگ‌ها با هدف محافظت در زمان پادشاهان سلوکی بنا شده است.

زیگورات اور

معابدی که به شکل هرم مانند هستند و از زمان بین‌النهرین باستانی در این منطقه بر جای مانده‌اند، از مناطق گردشگری مهم عراق هستند که تماشای آن‌ها می‌تواند جالب باشد.

زیگورات اور از مکان های دیدنی عراق

شهر باستانی بابل

این شهر از شهرهای مشهور دوران باستان بوده که از دوران سومریان یا اشکانیان برپا بوده و در جنوب بغداد واقع شده است.

بنای مرکب ورزشگاه و تئاتر در این شهر که با خشت و ستون‌های آجری و گچی ساخته شده و یک حیاط ستون‌دار مستطیل شکل با اتاق‌های زیاد دارد از مهم‌ترین آثار معماری به‌دست‌آمده در دوران اشکانی است.

طاق کسری

این اثر تاریخی نیز از جمله آثار برجای مانده از حکومت ساسانیان در دوران ایران باستان است و در حال حاضر جزو کشور عراق محسوب می‌شود. به همین دلیل امروزه این بنای زیبا را به عنوان شاهکار مهندسی ایران باستان می‌دانند.

طاق کسری

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری ارزان‌ترین کشورهای جهان برای مهاجرت را بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

کومودو، جزیره‌ای زیبا و نفس‌گیر در اندونزی + ویدیو

جزیره کومودو در اندونزی کجاست؟ اندونزی یکی از کشورهای زیبا، مشهور و دیدنی در شرق آسیا است.…