خانه ۵۰ متری‌تان را ۱۰۰ متری کنید!

۷
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
این روزها زندگی در آپارتمان‌های کوچک و جمع و جور بسیار رواج یافته است چرا که سبک زندگی مردم نیز روز به روز با تغییرات فرهنگی اقتصادی تغییر می‌کند.
نکات چیدمان خانه ۵۰ متری

در شهرهای بزرگ ایران هر روز آپارتمان‌های کوچک بیشتری عرضه می‌شود چرا که در زندگی شهری بیشترین زمان در محل کار و بیرون خانه صرف می‌شود و افراد زمان کمتری را در خانه سپری می‌کنند. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات چیدمان خانه ۵۰ متری می‌پردازیم.

نکات چیدمان خانه ۵۰ متری

کوچک بودن فضای زندگی دلیلی برای ساده انگاری دکوراسیون منزل شما نیست. درست برعکس این فضا باید با وسواس و دقت بیشتری چیدمان شود چرا که منزل نقطه امن و آرامش ماست.

ورودی خانه‌های کوچک آپارتمانی از نکات چیدمان خانه ۵۰ متری

محل سکونت ما باید دعوت‌کننده باشد. اگر آن را با عشق و علاقه چیدمان کنیم بدون شک این حس خوب به مهمانان هم منتقل می‌شود. ظاهر ورودی آپارتمان در همان بدو ورود نشان‌دهنده روحیه و سلیقه صاحبخانه است، پس به اندازه دیگر نقاط خانه و حتی بیشتر اهمیت دارد. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب جدیدترین ایده‌ها برای تزیین دیوار تلویزیون سر بزنید.

  • ترکیب نور و آینه فضا را روشن و درخشان نشان می‌دهد. برای یک ورودی کوچک و باریک نصب یک آینه دیواری، شلف و قفسه کفایت می‌کند.
  • رنگ‌های کرم، سفید، خاکستری و قهوه‌ای برای ورودی مناسب است حتی با نصب کاغذ دیواری متفاوت با نشیمن می‌توانید این فضای حدودا دو متری را از نشیمن جدا کنید.
  • اگر نزدیک در منزل گوشه کوچکی دارید، می‌توانید با وسایل زیبا و کاربردی نظیر صندلی با یک‌ کوسن رنگی از آن کنج استفاده کنید تا مهمان نیز راحت روی آن بنشیند و کفش‌های خود را درآورد.
  • استفاده از چوب لباسی‌های ظریف و فانتزی نیز برای ورودی مناسب است. خوب است به ازای هر یک از افراد خانه یک قلاب چوب لباسی در نظر بگیرید و یکی دو تا هم برای مهمان.
  • پهن کردن یک قالیچه خوش نقش و نگار نیز ورودی را از بقیه جاها متمایز می‌کند. بهتر است طرح قالیچه متناسب با رنگ غالب منزل انتخاب شود.
  • از آنجا که ما ایرانی‌ها اصولا با کفش وارد منزل نمی‌شویم قرار دادن یک جاکفشی ساده و مینیمال در ورودی خانه بسیار کاربردی است و حتی می‌توان آن را زیر آینه روی دیوار نصب کرد.

نکات چیدمان خانه ۵۰ متری

نقش مهم نورپردازی

نورپردازی مناسب در آپارتمان‌های کوچک معجزه می‌کند. دقت و وسواس در انتخاب مبلمان و عناصر دکوراتیو بدون نورپردازی هوشمندانه فاید‌ه‌ای ندارد. پس با انتخاب منابع نور حساب شده حال فضای منزل را خوب کنید.

  • ایده به‌کارگیری چراغ‌های خطی بالای میز غذاخوری یا آشپزخانه بسیار جذاب است. چراغ‌های خطی امروزه در اندازه‌ها و اشکال متنوع در بازار موجود هستند. ارتفاع آویزها را می‌توانید بسته به نیازتان کوتاه‌تر یا بلندتر و در فواصل دلخواه نصب کنید.
  • نور طبیعی خانه را دست کم نگیرید و از آن نهایت استفاده را داشته باشید. تا جای ممکن با سطوحی نظیر دیوارهای جدا کننده یا پرده‌های ضخیم مسیر نور را مسدود نکنید. هر چه سایه‌ها کمتر باشند فضای شما بزرگ‌تر و دلبازتر به‌نظر می‌رسد. آینه‌ها را رو به پنجره قرار دهید تا نور طبیعی را در سراسر فضا منعکس کنند.

نکات چیدمان خانه ۵۰ متری

پیشنهاد مطالعه: مطلب ساخت دکوری‌های زیبا با وسایل دور ریز را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

وسایل تزیینی شیک را در خانه بسازید

برای اینکه چیدمان خانه خود را تغییر داده و تنوعی در آن ایجاد کنید نیازی نیست که وسیله خاصی…