یک ایده زیبا و ارزان برای شیک شدن خانه

۳
7
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هنگام بازسازی خانه یکی از چیزهایی که جلوه خانه را کاملا تغییر می‌دهد و فضای کسل کننده یک اتاق را تازه و جذاب می‌کند تغییر رنگ دیوارها است.
روش های ارزان برای زیباسازی منزل

امروزه نقاشی مدرن ساختمان نسبت به شکل قدیمی آن، تغییراتی کرده است. استفاده از ابزارهای متنوع و به‌کار بردن ایده‌های جدید در نقاشی ساختمان باعث شده است که بتوانید با روش‌های جذابی به رنگ‌آمیزی دیوارهای خانه بپردازید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان روش های ارزان برای زیباسازی منزل می‌پردازیم.

روش های ارزان برای زیباسازی منزل

برای رنگ‌آمیزی دیوارها و وسایل خانه به این روش، می‌توانید از سه وسیله استفاده کنید که در ادامه مطلب هرکدام از آن‌ها را جداگانه بررسی می‌کنیم.

  • استفاده از غلتک تکسچر (طرح‌دار)
  • استفاده از مهرهای طرح‌دار
  • استفاده از شابلون

نقاشی طرح کاغذ دیواری با غلتک طرح‌دار

به‌طور کلی غلتک یا رولر یکی از ضروری‌ترین ابزار برای رنگ‌آمیزی دیوارهای خانه است. استفاده از غلتک راحت است و غیرحرفه‌ای‌ها هم به راحتی می‌توانند با استفاده از آن به رنگ‌آمیزی دیوارها و وسایل خانه بپردازند. علاوه بر آسان بودن، استفاده از غلتک به کار رنگ‌آمیزی سرعت می‌بخشد. هر چند با قلم ‌مو هم می‌توان دیوارها و وسایل را رنگ کرد اما این کار زمان‌بر است و بهتر است از قلم مو برای رنگ کردن قرنیزها و سطوح کوچک استفاده شود. غلتک‌ها در اندازه‌ها و مدل‌های مختلفی به فروش می‌رسند و از دو جز تشکیل می‌شوند. فریم اصلی یا همان دسته فلزی غلتک و کاور یا سری آن که در سایزها و جنس‌های مختلفی وجود دارد.

روش های ارزان برای زیباسازی منزل

نقاشی طرح کاغذ دیواری با مهرهای طرح‌دار

اگر به دنبال یک ابزار ساده برای ایجاد طرح‌های شیک هستید می‌توانید از مهرهای طرح‌دار استفاده کنید، این مهرها در طرح‌های مختلف و زیبایی وجود دارند. برای استفاده از این مهرها، ابتدا مهر را آغشته به رنگ کنید و با فشار ملایم بر روی سطح دیوار و یا هر وسیله دیگری بزنید. می‌توانید با تکرار طرح به شکل منظمی، طرح‌های یکسان همانند کاغذدیواری داشته باشید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب بودن این وسیله در هر خانه‌ای ضروری است! سر بزنید.

روش های ارزان برای زیباسازی منزل

نقاشی طرح کاغذ دیواری با شابلون

شابلون‌ها یکی دیگر از ابزارهای مدرن رنگ‌آمیزی ساختمان هستند. شابلون‌ها با طرح‌های مختلفی به فروش می‌رسند و کار با آن‌ها بسیار راحت است. علاوه بر خرید، شما می‌توانید در خانه هم این شابلون‌ها را آماده کنید. به این صورت که، طرح‌های دلخواه‌تان را بر روی طلق بکشید و برش بزنید. حتی می‌توانید عبارات زیبا و یا کلمات مد نظرتان را هم بر روی طلق بکشید و سپس آن را بر روی دیوار و یا هر سطح صاف دیگری اجرا کنید. می‌توانید به وسیله شابلون و تکرار یک طرح پشت سر هم کل یک دیوار و یا بخشی از آن را طرحی شبیه کاغذدیواری بزنید.

نقاشی طرح کاغذ دیواری با شابلون

پیشنهاد مطالعه: مطلب تزیین اتاق خواب با وسیله‌ای ساده و شیک را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با یک بادکنک گلدان دکوری بسازید +ویدیو

تزیین خانه با گلدان روشی زیبا برای شیک کردن خانه شماست. گلدان‌ها چه پر از گل‌های تازه و زی…