از شر بوی بد دهان خود خلاص شوید

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بدیهی است که رعایت بهداشت دهان و دندان به کاهش بوی بد دهان، جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها و نیز کاهش خطر ابتلا به عفونت و بیماری‌های لثه کمک می‌کند.
روش های رفع بوی بد دهان

بوی بد دهان یک معضل جدی و آزاردهنده برای شماری از افراد است که حتی روی تعاملات روزمره آنها تاثیر ناخوشایند دارد. روش‌های رفع این مشکل، بسته به علت بروز آن ممکن است متفاوت باشد و دندانپزشکان با بررسی و معاینه دقیق افراد، روش بهداشتی و درمانی مناسب برای هر فرد را تجویز می‌کنند. مجله دلتا در ادامه به معرفی برخی از روش های رفع بوی بد دهان می‌پردازد.

بعد از خوردن غذا مسواک بزنید

دست‌کم دوبار در روز به ویژه بعد از خوردن غذا با استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید. ثابت شده است که خمیردندان با خواص ضد باکتریایی بوی بد دهان را کاهش می‌دهد.

از نخ دندان استفاده کنید

دست‌کم یکبار در روز از نخ دندان استفاده کنید. نخ دندان کشیدن به روش صحیح، ذرات غذا و پلاک را از بین دندان‌های شما پاک کرده و به کنترل بوی بد دهان کمک می‌کند.

زبان خود را مسواک بزنید

زبان شما حاوی باکتری است بنابراین مسواک زدن زبان البته با احتیاط ممکن است باعث کاهش بوی بد دهان شود.

زبان خود را مسواک بزنید

دندان مصنوعی یا وسایل دندانپزشکی خود را تمیز کنید

اگر از بریج (دندان‌پزشکی) یا دندان مصنوعی استفاده می‌کنید دست‌کم یک بار در روز یا طبق دستور دندانپزشک خود آن را به طور کامل تمیز کنید. همچنین اگر نگهدارنده دندان یا محافظ دهان دارید، هر بار قبل از گذاشتنش در داخل دهان خود آن را تمیز کنید. دندانپزشک شما می‌تواند بهترین محصول پاک کننده را در این زمینه به شما توصیه کند.

اجازه ندهید دهانتان خشک شود

برای مرطوب نگه داشتن دهان خود از مصرف مواد دخانی خودداری کنید و مقدار زیادی آب بنوشید. با این حال نوشیدن قهوه، نوشابه یا الکل می‌تواند منجر به خشکی دهان شود. برای تحریک بزاق، آدامس بجوید یا آب نبات (ترجیحا بدون قند) بمکید.

رژیم غذایی خود را تنظیم کنید

از خوردن غذاهایی مانند پیاز و سیر که باعث بوی بد دهان می‌شوند، خودداری کنید. مصرف زیاد غذاهای شیرین نیز با بروز بوی بد دهان مرتبط است.

هر چند وقت یکبار مسواک خود را عوض کنید

تقریبا هر سه تا چهار ماه یکبار مسواک خود را عوض کنید و یک مسواک نسبتا نرم انتخاب کنید. اگر به مطالب دانستنی علاقمندید مطلب کم‌خوابی منجر به این بیماری خطرناک می‌شود را بخوانید.

معاینات منظم دندانپزشکی را فراموش نکنید

به طور منظم – معمولا دو بار در سال – برای معاینه دندان‌های خود به دندانپزشک مراجعه کنید.

روش های رفع بوی بد دهان چیست

پیشنهاد مطالعه: مطلب بختک چیست؟ ۷ راه برای رهایی از فلج خواب را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چهره‌های عجیب این ۷ حیوان شما را شوکه می‌کند!

چهره یکی از نکاتی است که می‌توان حیوانات مختلف را به کمک آن تشخیص داد. ۷ حیوان با چهره عجی…