روشی ساده و ارزان برای تزیین آشپزخانه

۲
4
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آشپزخانه یکی از فضا‌هایی است که باید به دکوراسیون و تزیین آن توجه کرد.
Downloader.la 630b4884bdcb3 روشی ساده و ارزان برای تزیین آشپزخانه

شما ممکن است ساعت‌های زیادی را در آشپزخانه برای آماده کردن یا سرو غذا باشید. همچنین آشپزخانه بخشی از سالن پذیرایی است. بنابراین باید به جذابیت و شیک بودن آن توجه کنید تا جلوه‌ زیبایی را در خانه شما بسازد و شما نیز احساس خوبی در آن داشته‌ باشید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات تزیین در چیدمان آشپزخانه می‌پردازیم.

نکات تزیین در چیدمان آشپزخانه

در ادامه می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه می‌توانید با تزیین آشپزخانه، آن را به فضایی گرم، شیک و راحت تبدیل کنید و چند ایده تزیین آشپزخانه زیبا مطرح خواهیم کرد.

تزیین آشپزخانه با لوازم ساده مثل گلدان از نکات تزیین در چیدمان آشپزخانه

شما می‌توانید با توجه به نوع گیاهی که انتخاب می‌کنید، گلدان مناسب را پیدا کرده و فضای آشپزخانه را تزیین کنید. به‌عنوان مثال از گیاهان رونده می‌توان در گلدان‌های آویز استفاده کرده و به سقف متصل کنید. حتی می‌توانید باغچه‌ای کوچک و دیواری در آشپزخانه بسازید و در گلدان‌هایی که به دیوار متصل است، ریحان، نعناع و غیره بکارید.

نکات تزیین در چیدمان آشپزخانه

استفاده از قفسه‌ها و جعبه‌‎‌ها

اگر آشپزخانه شما کوچک است، می‌توانید با استفاده از قفسه و جعبه‌های چوبی و فلزی علاوه بر ایجاد فضایی برای قرار دادن خریدهای خود، آشپزخانه‌ خود را نیز تزیین کنید. برای این‌که دکوراسیون این فضا را زیباتر کنید، می‌توانید با توجه به رنگ دیوارها و وسایل آشپزخانه، جنس و رنگ جعبه را انتخاب کنید.

نکات تزیین در چیدمان آشپزخانه

از طرح دیوارها برای تزیین آشپزخانه استفاده کنید

یکی از راه‌هایی که می‌توانید آشپزخانه‌ خود را تزیین کنید، استفاده از طرح دیوارهای آجری است. این طرح حس گرمی را در محیط ایجاد می‌کند. حتی می‌توانید طرح‌هایی خاص را بر روی بخشی از دیوار ایجاد کنید تا فضایی جذاب در آشپزخانه داشته باشید. همچنین روی دیوارها می‌توانید وسایل و طاقچه‌های مختلفی را نصب کرده و دکوراسیون منحصربه‌فردی را برای آشپزخانه طراحی کنید. برای اینکه چیدمان خانه خود را زیبا کنید به مطلب این رنگ‌ها خانه شما را کثیف نشان می‌دهند سر بزنید.

طرح دیوارها برای تزیین آشپزخانه

تزیین آشپزخانه با ظروف مسی از نکات تزیین در چیدمان آشپزخانه

یکی دیگر از ایده‌های جذاب و خاص برای زیباتر کردن فضای آشپزخانه، استفاده از ظروف مسی است. اگر قابلمه، سینی و ظرف‌های مسی دیگری دارید که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، بهترین فرصت است که آشپزخانه خود را با آن‌ها تزیین کنید. شما می‌توانید این ظروف را به دیوار آشپزخانه متصل کنید و یا از آن‌ها به‌عنوان گلدان استفاده کنید. حتی چیدن منظم آن‌ها در گوشه‌ای از آشپزخانه هم می‌تواند جذابیتی خاص داشته‌باشد.

تزیین آشپزخانه با ظروف مسی

استفاده از بشقاب با طرح خاص

از دیگر راه‌هایی که برای متفاوت و شیک کردن فضای آشپزخانه پیشنهاد می‌شود، استفاده از بشقاب‌هایی با طرح و رنگی خاص است. اگر بشقاب‌هایی دارید که نقش منحصربه‌فردی بر روی آن‌ها چاپ شده، می‌توانید با نصب بشقاب‌ها بر روی دیوار به جذابیت فضای آشپزخانه بیفزایید.

استفاده از بشقاب با طرح خاص

پیشنهاد مطالعه: مطلب گلدان‌های رنگی زیبا در منزل خود بسازید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

شیک‌ترین مدل مبل برای منزل شما

مبلمان فرانسوی از دیرباز همیشه جزو زیباترین و شیک‌ترین مبلمان در دکور منزل بوده‌اند. این م…