دریا و جنگل را تنها در یک مسیر ببینید

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بلوار نسبتا بلندی را در شهر زیبای رامسر در نظر بگیرید که از یک سو به کوه چسبیده است و از سمت دیگر به دریا می‌رسد. باغ‌های مرکبات در شروع مسیر، بلوار را احاطه‌ کرده‌اند و فضای سبز وسط بلوار هم واقعا چشمگیر و فریبنده است.
بلوار معلم رامسر

پرسه‌زنی یا همان قدم زدن بدون هدف مشخص یکی از پدیده‌هایی است که با زندگی مدرن پیوند خورده است. پرسه‌زنی به‌ خودی خود برای خیلی‌ها کار لذت‌بخشی است. حالا اگر مسیری که در آن قدم می‌زنیم هم زیبا و تماشایی باشد که دیگر چه بهتر. بلوار معلم رامسر با آن درختان بلندی که در دو طرف مسیر تا آسمان رفته‌اند یکی از بهترین مسیر‌هایی است که می‌توان برای پرسه‌زنی انتخاب کرد. با مجله دلتا همراه باشید تا بلوار معلم رامسر را به شما معرفی کنیم.

بلوار معلم رامسر

بلوار معلم رامسر که پیش از انقلاب بلوار کازینو نامیده می‌شد یکی از معروف‌ترین بلوارهای کشور است. رامسر به دلیل قرار گرفتن در استان مازندران و همچنین وضعیت جغرافیایی‌ و فاصله مناسبی که هم با تهران و هم از سوی دیگر شهرهایی مثل رشت و انزلی داشت، به‌شدت مورد توجه قرار گرفت.

بلوار معلم رامسر

مسیر دسترسی

در رامسر تمام راه‌ها به بلوار معلم ختم می‌شوند. از شرق تا غرب و همین‌طور شمال تا جنوب به سمت مخالف که بروید بالاخره به بلوار معلم خواهید رسید. در یک سر آن خیابان رزاقی در پای هتل رامسر و سر دیگر آن پلاژ توسکاسرا و شهربازی قرار دارند و جاده کمربندی رامسر هم از این بلوار عبور می‌کند.

دیدنی‌های بلوار معلم

هتل رامسر بر روی تپه‌ای در کوهپایه جنوب رامسر ساخته شده است و طوری طراحی شده که از روی ایوان آن ساحل و دریا که انتهای بلوار معلم است مشخص باشد. در حوالی هتل رامسر باغ‌های مرکبات زیادی قرار دارند که باعث سرسبزی و زیبایی بیشتر این ناحیه شده‌اند. همچنین مجموعه آب گرم معدنی رامسر هم در پشت هتل قرار دارد و خودش به تنهایی یکی از جاذبه‌های این شهر به شمار می‌رود. کوه سرسبز و زیبایی هم پشت هتل قرار دارد که شکوه و ابهتی دو چندان به این ساختمان می‌دهد. هوای پاک و مطلوب کوهپایه هم از دیگر مزایای این مجموعه است.

هتل رامسر

کاخ مرمر

کاخ مرمر امروزه به‌عنوان موزه مورد استفاده قرار می‌گیرد و درهایش به روی بازدیدکنندگان باز است. در دوران پهلوی بعضی از درختکاری‌های مدرن و اصلاح شده برای اولین بار در این باغ انجام شد. به‌خصوص مرکبات اصلاح‌ شده‌ای که جلوه منحصر‌به‌فردی به محوطه کاخ مرمر می‌دادند.

کاخ مرمر

تفریحات بلوار معلم

در ساحل بلوار معلم علاوه‌بر سفر‌خانه سنتی، رستوران‌ها، پلاژ توریستی و فروشگاه‌هایی هم وجود دارند. می‌توانید به ساحل بروید و اسب‌سواری را تجربه کنید یا اگر اهل تفریحات هیجان‌انگیز آبی هستید سراغ آن‌ها را بگیرید. دوچرخه‌سواری هم گزینه دیگری است که اهلش حتما از آن غافل نخواهند شد. اگر به دیدنی‌های شمال کشور علاقه دارید،مطلب لوکس‌ترین خیابان رشت را بخوانید.

دوچرخه سواری

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری، مطلب روی دستان خدا راه بروید! را بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دیدنی‌ترین نقاط گردشگری قطر کجاست؟

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا جاهای دیدنی قطر را بهتر بشناسید. قطر یکی از کشورهایی ا…