هرگز کمدهای لباس را اینگونه نچینید!

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
درصورتی که به دنبال راه‌حل‌های ساده برای مرتب کردن کمد لباسی خود هستید ما در این مطلب به شما 5 اشتباهی که منجر به نامرتب شدن و شلخته در آمدن کمد لباسی شما می‌شود را معرفی می‌کنیم.
اشتباهات در چیدمان کمد لباس

ما بر این باور هستیم که مرتب کردن کمد لباسی‌های کوچک نسبت به مدل‌های قدیمی آن‌ها به دشواری مرتب و ساماندهی می‌شوند. اما این بدین معنی نیست که شما نمی‌توانید آن را مرتب کنید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان اشتباهات در چیدمان کمد لباس می‌پردازیم.

اشتباهات در چیدمان کمد لباس

با اشتباهات رایج در مرتب کردن کمد لباسی‌های کوچک آشنایی دارید؟ آیا کمد لباسی منزل شما به دلیل کوچک بودن به سختی مرتب می‌شود؟

انباشته کردن لباس‌های بی‌استفاده

اولین مرحله برای مرتب کردن هر کمد لباسی این است که محتویات آن را سر و سامان بدهید. برای کمدهای لباسی کوچک لازم است در قدم اول از شر لباس هایی که دیگر به آن‌ها احتیاج ندارید خلاص شوید. چرا که لباس‌های اضافی خود به اندازه کافی فضا اشغال می‌کنند و کمد لباسی شما را کوچک نشان می‌دهد.

اشتباهات در چیدمان کمد لباس

استفاده از آویزهای نامناسب از اشتباهات در چیدمان کمد لباس

استفاده از آویزهای کمد در اشکال و اندازه ها و مدل های گوناگون می تواند بهترین و موثرترین برنامه برای مرتب کردن کمد لباسی را با مشکل روبرو کند. آویزهای کمد لباسی حتما نباید به هم بخورند ولی از لحاظ نوع و اندازه باید یکسان باشند به طوری که به خوبی در کنار همدیگر جا بگیرند و روی هم سوار نشوند. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب همین حالا مبلمان منزل را نو و مدرن کنید! سر بزنید.

انباشتن تمامی لباس‌ها در کمد لباسی

بسیاری از مردم بسته به فصلی که در آن زندگی می‌کنند لباس‌هایی را می پوشند که مناسب آب و هوای آن فصل باشد. از این رو اگر لباس‌هایی که به‌عنوان مثال متعلق به زمستان هستند را در فصل تابستان در کمد لباسی خود انبار نکنید.
در صورت امکان اگر فضایی مثل اتاق زیر شیروانی، انباری، زیر تخت در منزل شما وجود دارد لباس‌هایی که از فصلشان گذشته و دیگر به کارتان نمی‌آید را انبار کنید. فقط باید این لباس‌ها را در جایی از منزل انبار کنید که به آن‌ها رطوبت یا حشرات و یا جوندگان موذی نرسد که لباس‌هایتان را از بین ببرند.

اشتباهات در چیدمان کمد لباس

استفاده از وسایل مرتب‌ساز غیر استاندارد و نامناسب از اشتباهات در چیدمان کمد لباس

جداکننده‌ها، جعبه‌های نگهداری و صندوق‌ها می‌توانند در مرتب کردن و سامان دادن کمد لباسی شما مفید باشند. اما به شرط اینکه از آن‌ها به درستی استفاده کنید.
اگر کمد لباسی شما کوچک است اصلا در آن از جعبه‌ها و وسایل خیلی بزرگ که فضای زیادی اشغال می کنند استفاده نکنید.
در عوض جعبه‌ها و محفظه‌های ساده و کوچک را انتخاب کنید که هم مفید هستند و هم فضای زیادی را اشغال نمی کنند و برای لباس های شما مناسب باشند.

نداشتن نظم خاص

هنگامی که کمد لباسی شما کوچک باشد شاید با خود فکر کنید حتی اگر هرچیزی سرجای خودش نباشد و طبقه بندی نشده باشد پیدا کردن وسایل داخل آن راحت است.
در این مواقع تا به حال شده که شلوار جین خود را با این بی نظمی راحت پیدا کنید؟ وقتی که تمامی لباس ها یکجا در کمد لباسی شما انباشته شوند و برای مرتب کردن آن‌ها هیچ برنامه و نظم خاصی وجود نداشته باشد این مشکلات و معضلات به‌وجود می‌آید.

نداشتن نظم خاص

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۷ عادت‌ غلط در چیدمان که دکور منزل را زشت می‌کند را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم‌ها در طول روز با آن درگیر هست…