اسرارآمیزترین مکان‌های جهان را بشناسید

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
زمین پر از مکان های شگفت‌آور و بی‌نظیر است که خیلی از مردم با آن‌ها آشنایی ندارند، پس چه بهتر که این مکان‌ها را بهتر بشناسید.
اسرارآمیزترین مکان های جهان

سیاره زمین مکانی شگفت‌انگیز است که هرگز با شگفتی‌های طبیعی و شکوهمند خود در برابر شگفتی‌های دست‌ساز انسان سر تعظیم پایین نخواهد آورد. سیاره ما نیز پر از رمز و راز است. اگر مجذوب مکان‌هایی با ریشه‌های افسانه‌ای یا پدیده‌های غیرقابل توضیح شده‌اید با مجله دلتا همراه باشید تا اسرارآمیزترین مکان های جهان را بشناسید.

منطقه ۵۱ (نوادا)

تأسیسات نیروی هوایی که معمولا به عنوان منطقه ۵۱ شناخته‌ می‌شود، واقع در محدوده آزمایش و آموزش نوادا، برای دهه‌ها تخیل نظریه پردازان توطئه‌گر و‌ هالیوودی را به خود جلب کرده است. غیرنظامیان کنجکاو‌ می‌توانند منطقه اطراف پایگاه را که به یک مقصد گردشگری عجیب تبدیل شده است، کاوش کنند، اگرچه اجازه ورود به آن را ندارند.

منطقه ۵۱

مثلث برمودا

مثلث برمودا شاید معروف‌ترین مکان مرموز دنیا باشد. این منطقه حدود ۵۰۰۰۰۰ مایل مربع در اقیانوس اطلس بین برمودا، پورتوریکو، میامی و فلوریدا قرار دارد. در مثلث برمودا بیش از هر منطقه بزرگ و پرمسافر همانند اقیانوس‌های دیگر رفت و آمد صورت‌ می‌گیرد اما به هرحال حوادث غیرقابل توضیح همچنان تخیل و ذهن‌های عموم مردم را به خود جلب کرده است.

مثلث برمودا

قلعه مرجانی (هومستد، فلوریدا)

مردی دلشکسته به تنهایی و در طول ۲۵ سال، قلعه مرجانی را در هومستد فلوریدا ساخت. او بدون استفاده از ماشین آلات بزرگ، بیش از ۱۱۰۰ تن سنگ مرجانی را جابه‌جا و کنده‌کاری کرد. اینکه چگونه او این شاهکار مهندسی را تنها با ابزارهای دستی انجام داد هنوز یک راز پنهان است.

قلعه مرجانی

جنگل کج (لهستان)

این جنگل با صدها درخت کاج عجیب و غریب در لهستان قرار دارد. صدها درخت کاج در دهه ۱۹۳۰ در آنجا کاشته شدند و با خمیدگی تقریبا ۹۰ درجه در پایه خود رشد کردند که آن‌ها را شبیه قلاب ماهیگیری کرده است. برخی معتقدند که در واقع از یک تکنیک یا ابزار انسانی برای ایجاد انحنای درختان به این شکل استفاده شده است، در حالی که برخی دیگر حدس‌ می‌زنند که یک طوفان برف زمستانی یا برخی آسیب‌های دیگر‌ می‌تواند به این جنگل جذاب شکل جالبی بدهد.

مکان های اسرارآمیز جهان

پل شیطان (کروملائو، آلمان)

مکان‌های متعددی در سرتاسر جهان وجود دارد که به دلیل نوعی ارتباط ماوراء طبیعی، «پل شیطان» نامیده شده‌اند، اما معروف‌ترین آن در شهر کروملائو آلمان واقع شده است. پل سهموی که در آلمانی به نام Rakotzbrücke شناخته‌ می‌شود، به دهه ۱۸۶۰ برمی‌گردد و یکی از خیره‌کننده‌ترین پل‌های جهان است. یک دایره که با بازتاب خود در آب کامل‌ می‌شود، شاهکاری که تنها با کمک دنیای ماورایی ممکن است. برای دیدن مطالب گردشگری مشابه، شگفت‌انگیزترین هتل‌های مکعبی جهان را بخوانید.

پل شیطان

هرم بزرگ جیزه (مصر)

هرم بزرگ جیزه، هزاران سال است که بشر را مجذوب خود کرده است. تنها یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان که هنوز دست‌نخورده باقی مانده است، همچنان یکی از اسرارآمیزترین مکان های جهان است. بازدیدکنندگان و محققان به طور یکسان هنوز از نحوه ایجاد هرم ۴۵۵ فوتی بدون ابزار مدرن متحیر هستند، اگرچه تئوری‌های رایج این است که آن‌ها با استفاده از نوعی سیستم رمپ ساخته شده‌اند.

اسرارآمیزترین مکان های جهان

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری طولانی ترین خیابان جهان کجاست؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

بندر پارسیان، بهشتی در هرمزگان

اگر فکر می‌کنید جای یک سفر جنوبی در حاشیه خلیج فارس بین سفرهایتان خالی است، پیشنهاد ما به …