یک همسر خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

۱۵
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
علت این که عاشق کسی می‌شویم ممکن است همانند یک راز نامعلوم باشد. ولی دلایل این که چرا عاشق کسی می‌مانیم کاملا مشخص هستند.
ویژگی ‌های یک همسر خوب

در این مطلب از مجله دلتا به شما کمک می‌کنیم که ویژگی ‌های یک همسر خوب را بشناسید و بتوانید که یک انتخاب بدون پشیمانی داشته باشید.

ویژگی ‌های یک همسر خوب

همین ویژگی‌ها هستند که باعث می‌شود ما یک فرد را به‌عنوان یک همسر خوب قبول داشته باشیم و با او ازدواج کنیم.

بالغ بودن همسر

مهم‌ترین ویژگی یک همسر خوب بالغ بودن است. بالغ بودن جنبه‌های مختلفی دارد و نمی‌توان یک تعریف واحد برای آن ارائه کرد. بالغ بودن به معنای انجام وظایف خود، داشتن مسئولیت پذیری و کارآمدی و عدم تمایل به جر و بحث بیهوده است. یک همسر بالغ، قدرت بخشایندگی را دارد و توجه خود را به نکات مثبت و سازنده تمرکز می‌دهد، به جای غرق شدن در جزئیات منفی و مشکلات روزمره. همچنین، یک همسر بالغ توانایی تعامل موثر و همکاری در رسیدن به اهداف مشترک را دارد. او به اهمیت ارتباطات مثبت و سازنده توجه می‌کند و در راستای تحقق اهداف زندگی مشترک تلاش می‌کند.

انتقاد پذیر بودن همسر از ویژگی ‌های یک همسر خوب

اگر به دنبال کسی هستید که هیچ‌گونه نقصی نداشته باشد، باید بگویم این تصور غلطی است و واقعی نیست. همه انسان‌ها دارای نواقص و اشتباهاتی هستند و هیچ‌کس کامل نیست. بهترین همسر، آن کسی است که آمادگی دارد اشتباهات خود را به عنوان یک فرصت برای رشد و پیشرفت بپذیرد و در جهت بهبود آن‌ها قدم بردارد. اگر در شخص مورد نظرتان این شاخصه را پیدا نکردید، بهتر است رابطه را ادامه ندهید؛ زیرا رفتارهای او ممکن است به شما آزار و اذیت برساند و در نهایت موجب شکست و ازدواجی ناموفق خواهد شد. همچنین، در رابطه‌های زناشویی مهم است که هر دو طرف به رشد و پیشرفت فردی و ارتقای روابط خود متعهد باشند.

انتقاد پذیر بودن همسر از ویژگی ‌های یک همسر خوب

انعطاف پذیر بودن همسر

یکی از شرایط مهم برای یک همسر خوب، انعطاف‌پذیری او نسبت به نظرات و خواسته‌های شما است. در برخی مواقع ممکن است در یک مسئله خاص اختلاف نظر و سلیقه وجود داشته باشد. اگر همسر شما انعطاف‌پذیر نباشد و همیشه تمایل داشته باشد نظر خود را به شما تحمیل کند و شما را نادیده بگیرد، در طول زمان ممکن است در هر مسئله‌ای با یکدیگر به جر و بحث بیفتید و به سرعت از این وضعیت خسته شوید. در این شرایط، اهمیت انعطاف‌پذیری و احترام به دیدگاه‌های یکدیگر به‌خصوص مواقعی که مسائل زندگی مشترک را در برمی‌گیرد، به وضوح مشخص می‌شود. بنابراین، توجه به این ویژگی در انتخاب همسر بسیار حائز اهمیت است. برای اینکه رابطه عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب هشدار! زیاد به همسرتان پیامک ندهید! سر بزنید.

صداقت داشتن همسر

یکی از ویژگی‌های بارز یک همسر خوب، اهمیت قائل بودن به صداقت در زندگی مشترک است. او باید درک کند هر اتفاقی که رخ می‌دهد، ابراز صداقت مهم‌تر از هر چیز دیگری است. دروغگویی و پنهان‌کاری در یک رابطه نمی‌تواند به هیچ وجه تحمل شود و می‌تواند اثرات مخربی داشته باشد. حتی در شرایطی که ممکن است صداقت باعث نارضایتی یا تحت تأثیر قرار گرفتن زندگی مشترک شما شود، شما باید از انتخاب صداقت در همه موارد پیروی کنید. این میزان اهمیتی که به راستگویی و صداقت می‌دهید، درک مشترکی است که باید در زمان انتخاب همسر به آن توجه کنید.

مستقل بودن همسر از ویژگی ‌های یک همسر خوب

یکی از ویژگی‌های بارز یک همسر خوب، مستقل بودن اوست. ممکن است فکر کنید عدم وابستگی بین همسران می‌تواند به سردی رابطه بین آن‌ها منجر شود و آن‌ها را از یکدیگر دور کند. اما وقتی کسی در واقعیت، استقلال شما را می‌پذیرد، نشانگر دوست‌داشتن واقعی اوست و نشان می‌دهد که او شما را بر اساس حس درونی خود و نه بر اساس نیازهایش انتخاب کرده است. در واقع، مستقل بودن همسر شما نشان از احترام و اعتماد به شما است و رابطه شما را تقویت می‌کند.

مستقل بودن همسر از ویژگی ‌های یک همسر خوب

احترام گذاشتن

اگر هیچ ویژگی دیگری را در او در نظر نمی‌گیرید، توانایی او برای احترام گذاشتن را در نظر داشته باشید. تصور بکنید که همسر شما یک شخص مستقل، باهوش و صادق است ولی به شما احترام نمی‌گذارد و همیشه به شما توهین می‌کند، چه حسی پیدا خواهید کرد؟ مطمئن باشید که تمامی ویژگی‌های خوب او از چشم شما خواهد افتاد و شما نمی‌توانید او را بپذیرید.

شوخ طبع بودن

یکی از ویژگی‌های همسر خوب، حس شوخ طبعی اوست. بدانید که حس شوخ طبعی با بالغ بودن و متعهد بودن به زندگی در تضاد نیست. در جامعه امروزی که فشارهای زیادی وجود دارد، نیاز دارید به شخصی که بتواند شما را در لحظاتی از دنیا فارغ کند. فردی که در شرایط دشوار، شما را سرحال و خوشحال کند. بنابراین، حس شوخ طبعی در همسر، یکی از ویژگی‌های مهم است که باعث ارتباط نزدیک و زندگی مشترک و خوشایند می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ازدواج با مرد کوچکتر از خود چه مشکلاتی دارد؟ را بخوانید.

۱۵ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ در ۲:۵۰ ب٫ظ

  کاش اصلا ازدواج وجود نداشت.غم خودمون کافی بود چرا با ازدواج باید غم های دیگه هم بهمون تحمیل بشه.منکه پشیمونم

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ در ۹:۵۵ ق٫ظ

   امیدوارم حال دلتون بهتر بشه ❤

   پاسخ

 2. ناشناس

  ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۷:۴۵ ق٫ظ

 3. رضا جعفری نژاد

  ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۷:۰۷ ق٫ظ

  کاملا موافقم صداقت، استقلال،مسولیت پذیرش، شوخ‌طبعی، احترامی،

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۱۱:۵۲ ق٫ظ

   درود بر شما و ممنون از حضورتون دوست عزیز🌹

   پاسخ

 4. عاطفه

  ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ در ۴:۱۵ ق٫ظ

  دقیقا همینطوره که در مطلب بیان کردین 👍بخصوص شوخ طبع بودن همسربسیار مؤثرهستش♥️ 🙏🙏

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ در ۹:۳۵ ق٫ظ

   بله خیلی مهمه😁

   پاسخ

 5. ناشناس

  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ در ۱۱:۱۲ ب٫ظ

 6. آرتین زارعی

  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ در ۹:۰۵ ب٫ظ

  اگر پیدا شد حتما سلام من رو بهش بروسونید

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ در ۹:۵۸ ق٫ظ

   😁😁👍👍

   پاسخ

 7. ناشناس

  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ در ۸:۳۹ ب٫ظ

 8. ناشناس

  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ در ۶:۲۰ ب٫ظ

 9. ناشناس

  ۷ شهریور ۱۴۰۱ در ۱۱:۰۹ ق٫ظ

 10. ناشناس

  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ در ۱۰:۵۸ ق٫ظ

 11. ناشناس

  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ در ۰:۰۱ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

تقویت حافظه با ۶ راهکار ساده

تقویت حافظه دغدغه این روزهای اکثر مردم شده است که برخلاف تصور عامه مردم نه‌تنها ارثی نیست؛…