۶ روشی که سرویس بهداشتی را بزرگ‌تر می‌کند

۳
5
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سرویس بهداشتی احتمالا کوچک‌ترین اتاقی است که در خانه در نظر گرفته می‌شود و اغلب تغییر دکور آن بسیار سخت است زیرا امکان جابه‌جا کردن روشویی یا توالت و دوش وجود ندارد.
چیدمان و دکوراسیون سرویس بهداشتی

می‌توانید با چند تکنیک ساده کاری کنید که فضای سرویس بهداشتی کوچک شما بزرگ‌تر به‌نظر برسد. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات چیدمان و دکوراسیون سرویس بهداشتی می‌پردازیم.

چیدمان و دکوراسیون سرویس بهداشتی

در ادامه جزئیات بیشتر را برای بزرگ‌تر نشان دادن یک سرویس بهداشتی کوچک در اختیارتان قرار خواهیم داد.

رنگ سفید را فراموش نکنید

رنگ سفید ازجمله رنگ‌های پرکاربرد در دستشویی‌ها است. این رنگ به دلیل خاصیت درخشندگی‌ که دارد، در دستشویی‌ها به‌عنوان رنگ پایه محسوب می‌شود. همچنین این رنگ، نور را جذب نمی‌کند، بلکه آن را منعکس می‌کند.

به‌طورکلی، رنگ سفید از عناصر مهم در بزرگ‌تر نشان دادن فضاست و چون فضای موردنظر دستشویی است، شما می‌توانید به‌راحتی و بدون نیاز به ترکیب‌بندی‌های سخت از آن استفاده کنید.

https://www.istockphoto.com/fr/photo/salle-de-bains-blanche-moderne-avec-la-salle-de-bain-et-la-fen%C3%AAtre-gm1168780492-322838609?phrase=w.c%20decor

تن‌های رنگی مختلف را امتحان کنید

شاید شما ازجمله افرادی باشید که می‌خواهید طراحی بهتری در دستشویی‌ها اعمال کنید و فقط از رنگ سفید استفاده نکنید. در این صورت بهتر است از تن‌های رنگی گرم و آرام در ترکیب با سفید استفاده کنید. به‌عنوان مثال از ترکیب کرم با سفید، یا از خاکستری خیلی روشن، رنگ بژ یا طلایی خیلی ملایم یا حتی یک آبی آسمانی کمرنگ بهره بگیرید. در این صورت می‌توانید این رنگ‌ها را در کنار رنگ اصلی، یعنی سفید، قرار دهید یا از کاشی‌های دارای نقش‌های هندسی یا گل‌دار در ترکیب با این رنگ‌ها استفاده کنید.

از قفسه‌ها و طبقه‌های شناور کمک بگیرید

اگر در دستشویی‌های کوچک، مشکل فضا و قرار دادن وسایل را دارید، از قفسه‌ها و طبقه‌های شناور بهره بگیرید. قفسه‌هایی که به‌راحتی می‌توانند زیر روشویی نصب شوند یا حتی می‌توانند در هر کنج و گوشه‌ای که بلااستفاده هست، قرار گیرند. این قفسه‌ها با محدود کردن فضای کم، می‌توانند یک جاساز مناسب برای وسایل دستشویی باشند.

آینه‌های بزرگ فضا را دو برابر می‌کنند

اگر امکان نصب آینه بزرگ در دستشویی یا حمام را دارید، حتما از آن استفاده کنید. دیوارهایی که می‌توانند محل نصب آینه باشند را فراموش نکنید. انعکاس نور، روشن‌تر شدن فضا، درخشندگی و غیره از ویژگی‌های اصلی آینه‌‌ها است که می‌توانند به این وسیله، فضا را دو برابر کنند. اگر می‌خواهید خانه خود را زیبا کنید به مطلب ۷ دیزاین جذاب برای دکور دیوار تلویزیون سر بزنید.

https://www.istockphoto.com/fr/photo/salle-de-bains-blanche-moderne-avec-la-salle-de-bain-et-la-fen%C3%AAtre-gm1168780492-322838609?phrase=w.c%20decor

فرو رفتگی ایجاد کنید

اگر قصد بازسازی فضا را دارید و دستشویی شما کوچک است و با حمام خانه فضایی مشترک دارد، بهتر است کمی عمق در فضا ایجاد کنید. برای انجام این کار، وان را در قسمت انتهایی قرار دهید و تورفتگی پشت آن را با کمد یا فضای تعویض لباس پرکنید و توهم فضای بزرگ‌تری را در این مکان ایجاد کنید.

نور را فراموش نکنید

از مهم‌ترین نکاتی که می‌تواند به فضاسازی کمک کند، نورپردازی است. استفاده‌ صحیح از نور، به شما در بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک می‌کند. اگر حمام و دستشویی شما عاری از پنجره است، از انواع چراغ‌های شاخه‌دار و لامپ برای روشنایی استفاده کنید. این چراغ‌های شاخه‌دار رو به پایین، علاوه بر روشن کردن فضا، دید بهتری حین استفاده از آینه برای شما فراهم می‌کند.

نور را فراموش نکنید

پیشنهاد مطالعه: مطلب اگر خانه‌ای باکلاس می‌خواهید، این کارها را انجام ندهید!  را بخوانید.

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

یکبار برای همیشه خانه را منظم کنید

تمیزکاری و مرتب کردن خانه همیشه یکی از معضلات بزرگ برای ما محسوب می‌شود. بخصوص اگر خانه ما…