آیا سردرد شما نشانه تومور مغزی است؟

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با شناخت نشانه‌های تومور مغزی می‌توان نسبت به ابتلا به این بیماری سریع‌تر اقدام کرد و در کنار درمان، از روند پیشرفت بیماری جلوگیری به عمل آورد.
علائم تومورهای مغزی

بهتر است قبل از هرچیزی نشانه های تومور مغزی را بشناسید و سپس به درمان آن اقدام کنید. معمولا تومور مغزی با سردرد شروع می‌شود. ولی این سردرد با سردردهای معمولی فرق می‌کند، در نتیجه اگر سردرد عادی نبود آن را جدی بگیرید. در این مطلب از مجله دلتا با علائم تومورهای مغزی آشنا می‌شوید.

شناسایی نشانه‌های تومور مغزی

تومور مغزی به توده غیر طبیعی می گویند که به صورت غیر طبیعی رشد کرده است. معمولا تومور مغزی به صورت دو نوع بد خیم و خوش خیم است. همچنین درمان آن به اندازه و نوع تومور بستگی دارد. نشانه‌های تومور مغزی در هر فردی متفاوت است ولی در کل علائم مشابه‌ای دارند. برای درمان باید با علائم و علل ایجاد آن آشنا شوید تا بتوانید تومور را درمان کنید. برای اینکه با تومور مغزی بهتر آشنا شوید بهتر است با ما همراه باشید.

تومور مغزی را بهتر بشناسید

همانطور که اشاره کردیم تومور مغزی به صورت غیرطبیعی و به عنوان یک توده بد خیم و یا خوش خیم رشد کرده است. تومور مغزی دارای انواع مختلفی هستند که بعضی از آن‌ها در گروه تومورهای خوش خیم و برخی دیگر در گروه تومورهای بد خیم جای می‌گیرند. اگر تومور بدخیم باشد باعث سرطان در فرد می‌شود. به طور کلی هر توده‌ای در بدن که باعث اختلال در کار سیستم بدن شود باید درمان شود. تومورهای بدخیم نیز باید درمان شود تا باعث مرگ و مشکلات جدی در فرد نشود. این تومورها در کانال مرکزی نخاع و یا در داخل مغز جای می‌گیرند.

تومور مغزی را بهتر بشناسید

علائم جدی تومور مغزی

یکی از مهم‌ترین علائم تومور مغزی سردرد است. هر سردردی را نمی‌توان به پای تومور مغزی گذاشت، این سردرد با دیگر سردردها متفاوت است. اگر سردردی گرفتید که تا به حال تجربه نکرده‌اید بهتر است به دکتر مراجعه کنید. این سردرد به صورت شدید و مداوم است همچنین باعث اختلال در خواب شبانه فرد می‌شود، به طوری که فرد اکثر اوقات در نیمه شب بیدار است. فرد بیمار معمولا برای درمان این بی‌خوابی‌ها از قرص‌های آرام بخش استفاده می‌کند، که به هیچ عنوان موثر نیست. اگر شما دارای هر کدام از این علائم بودید بهتر است بدون مشورت دکتر دارویی مصرف نکنید و به پزشک مراجعه کنید. علائم دیگر تومور مغزی شامل موارد زیر است:

 • شروع سردردهای جدید با الگوی متفاوت
 • سردردهای شدید که با گذشت زمان شدت آن افزایش می‌یابد
 • حالت تهوع بدون دلیل
 • کاهش دید، از دست دادن دید محیطی، تا دیدن اطراف و یا دو بینی
 • کاهش حس لامسه به طوری که فرد در حرکت یک دست و یا پا دچار مشکل شود
 • عدم تعادل و کاهش کنترل
 • ایجاد مشکل در گفتار
 • اختلال عملکرد در زندگی روزمره
 • تغییر در رفتار و شخصیت
 • تشنج
 • مشکلات شنوایی

اگر هر کدام از این در شما ظاهر شد بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید، تا راه‌های درمان را به شما بگوید.

علائم تومور مغزی

سردردهای شدید و متفاوت از مهم‌ترین علائم تومور مغزی است که باید به آن اهمیت بدهید. معمولا تومورهای مغزی از خود مغز شروع می‌شود، ولی از قسمت‌های دیگر بدن نیز به وجود می‌آید. مکان قرارگیری تومورهای مغزی اولیه معمولا در اعصاب جمجمه، خود مغز و یا در اطراف مغز مثل غشاهای پوشش دهنده آن و در غدد پینال یا غده هیپوفیز است.

علائم تومورهای مغزی چیست

پیشنهاد مطالعه: مطلب خواص پوست پیاز شما را شگفت‌زده می‌کند را بخوانید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

از شر معده درد در ماه رمضان خلاص شوید

در ماه مبارک رمضان، برخی افراد دچار مشکلاتی در معده می‌شوند. همراه مجله دلتا باشید تا با ر…