ترفندهای طلایی برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی

۶
10
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نگهداری از گیاهان خانگی همیشه لذت بخش است. گیاهان آپارتمانی فواید زیادی برای انسان‌ها دارند.
ترفندهایی برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که علاقه زیادی به نگهداری از گل‌ها و گیاهان در منزل خود دارید در این مطلب از مجله دلتا ترفندهایی برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی را معرفی کرده‌ایم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

ترفندهایی برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی

رشد سریع‌تر گیاهان آپارتمانی با چه روش‌هایی امکان پذیر است؟ برای دانستن این روش‌ها در ادامه همراه ما باشید.

در کف گلدان یک اسفنج قرار دهید

هر گیاهی برای زنده ماندن به آب نیاز دارد و اغلب گیاهان باید به‌طور مکرر آبیاری شوند. اگر آب دهی منظم به آن‌ها را فراموش می‌کنید از ترفند اسفنج استفاده کنید. اسفنج‌ها آب را جذب می‌کنند، درست است؟ بنابراین زمان تعویض گلدان یک اسفنج در کف آن قرار دهید و سپس خاک را اضافه کنید. اسفنج آب اضافی را گرفته و آن را در کف گلدان نگه می‌دارد.

ترفندهایی برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی

یک بطری آب در خاک بکارید

تکنیک آبیاری دیگر این است که یک بطری پلاستیکی کوچک آب را در خاک بکارید. در کف بطری یک برش کوچک ایجاد کنید. خاک یک گلدان بزرگ را بکنید تا بتوانید بطری را به حالت ایستاده در آن بکارید. نوک بطری باید با سطح خاک هم سطح باشد. زمانی که بطری را از آب پر کردید، با نیاز خاک به آب، ذره ذره از آن تغذیه می‌کند.

آبیاری با تکه‌های یخ از ترفندهایی برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی

آیا برای گلدان‌های کوچک که نمی‌توان در آن بطری کاشت راه‌حلی وجود دارد؟ چند تکه کوچک یخ را روی سطح خاک قرار دهید و آن را از شاخ و برگ دور کنید. یخ به تدریج آب شده و خاک به تدریج آن را جذب می‌کند. این ترفند برای گلدان‌های کوچک ارکیده مناسب است. یک تکه یخ به مدت یک هفته گیاه ارکیده کوچک را تامین می‌کند.

از فیلتر کاغذی و دانه قهوه استفاده کنید

باید بدانید گیاهان خانگی از فیلتر کاغذی قهوه نیز بهره می‌برند. در هنگام تعویض گلدان یک گل، یکی دو تا از این فیلترها را در کف گلدان قرار دهید. این یک روش ارزان برای کوددهی به گیاه و جاری کردن آب اضافی لابه‌لای خاک است. پس از صرف قهوه صبحگاهی دانه آن را دور نیندازید. به جایش آن را در خاک گیاه اسید دوست قرار دهید. دانه‌ها حالت اسیدی خاک را افزایش داده و مورچه‌ها را دور نگه می‌دارد.

ترفندهایی برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی

از آب باقی مانده از تخم مرغ و سبزیجات آبپز استفاده کنید

قهوه تنها بخش صبحانه  نیست که برای گیاه موثر است. اگر تخم مرغ پخته خوردید، آب آن را نگه دارید. بگذارید در دمای اتاق خنک شود، و مواد غذایی آن را برای گیاه استفاده کنید. این ترفند به تخم مرغ محدود نمی‌شود. آب سبزیجات پخته شده هم نوعی کود رقیق برای گیاه محسوب می‌شود که می‌توانید از آن استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با گیاهان آپارتمانی به مطلب هشدار، مراقب این گیاهان آپارتمانی باشید سر بزنید.

گردگیری کردن برگ‌ها از ترفندهایی برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی

اگر گیاهان خود را گردگیری کنید، گردگیری نکردن خانه اشکالی ندارد. برگ‌های سبز گیاه زیبا و دیدنی هستند و گیاه را سالم نشان می‌دهند. همه گیاهان با کمک برگ‌ها فتوسنتز می‌کنند، کربن دی اکسید را دریافت کرده و با کمک نور خورشید آن را به انرژی تبدیل می‌کنند. اگر برگ‌ها با گرد و خاک مسدود شوند، تنفس نداشته و رنج می‌برند. بنابراین هر هفته یا بیشتر، با دستمال کاغذی مرطوب به آرامی برگ را تمیز کنید. می توانید با اسپری آب گیاه خود را تمیز کنید.

گردگیری کردن برگ‌ها

پیشنهاد مطالعه: مطلب نظم دهی آسان به ریخت و پاش آشپزخانه را بخوانید.

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

یکبار برای همیشه خانه را منظم کنید

تمیزکاری و مرتب کردن خانه همیشه یکی از معضلات بزرگ برای ما محسوب می‌شود. بخصوص اگر خانه ما…