خانه سلامتی اسکاچ کهنه با شستن تمیز می‌شود؟

اسکاچ کهنه با شستن تمیز می‌شود؟

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
بعضی‌ها با استفاده از پاک‌کننده‌های قوی سعی می‌کنند اسکاچ کهنه را تمیز کنند. درحالی‌که با این کار سلامت خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.
تمیز

صرفه‌جویی عمل پسندیده‌ای است؛ اما نه همیشه. بعضی‌ها با استفاده از پاک‌کننده‌های قوی سعی می‌کنند اسکاچ کهنه را تمیز کنند. درحالی‌که با این کار سلامت خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.

به گزارش مجله دلتا و به نقل از یک پزشک، گذاشتن اسکاچ در مایکرویو، شستن در ماشین ظرفشویی یا لباسشویی و جوشاندن آن اشتباه است. در این باره مجله نیچر نتایج یک پژوهش  تازه را منتشر کرده است که می‌گوید در اسفنج کارکرده ۳۶۲ نوع باکتری زندگی می‌کنند.

میزان تراکم و چگالی باکتری‌ها در اسفنج حتی بالاتر هم هست؛ در هر اینچ مربع اسفنج، چیزی حدود ۸۲ میلیون باکتری وجود دارد. یعنی تقریبا به‌اندازه تراکم میکروب‌ها در نمونه مدفوع!

جالب است بدانید روش‌های مختلف شست‌وشوی اسکاچ فقط مشکل را بیشتر می‌کند. چون روی میکروب‌های مقاوم هیچ تاثیری نمی‌گذارد. درنتیجه وقتی تصور می‌کنیم اسکاچ تمیز شده است، میکروب‌های قوی‌تر و مضرتر با خیال راحت در محیط اسفنج تکثیر می‌شوند.

توصیه می‌شود اسفنج و اسکاچ کهنه را دور بیندازید. در غیر این صورت پس از شست‌شوی کامل برای تمیز کردن سرویس‌های بهداشتی و جاهایی که بهداشتشان کمتر مهم است، از اسکاچ‌های کارکرده استفاده کنید.

منبع: یک پزشک

برای خواندن مطالب بیشتر درباره‌ی سلامت از مجله دلتا بازدید کنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

برای پیشگیری از درد مفاصل چه کنیم؟

برای کاهش درد مفاصل، راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان علاوه بر تسکین، از بروز درد بیشتر…