تفاوتی عجیب بین زنان و مردان که قطعا نمی‌دانید!

۱۸
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تفاوت‌های زن و مرد در بخش‌های مختلف سال‌ها متخصصان در زمینه روانشناسی و عصب‌شناسی را وادار به تحقیق و بررسی نمود.
تفاوت های عجیب بین زنان و مردان

شاید به نظرتان برسد که شوهرتان بی‎‌توجه است و به جزئیات دقت نمی‌کند، وقتی دارد کارش را انجام می‌دهد بداخلاق می‌شود. خانم شما همیشه می‌خواهد در مورد یک موضوع چندین بار صحبت کند یا وقتی به خرید می‌روید چند ساعت در بازار می‌گردد و در آخر از همان مغازه اول خرید می‌کند. در این مطلب از مجله دلتا به بیان تفاوت های عجیب بین زنان و مردان می‌پردازیم.

تفاوت های عجیب بین زنان و مردان

این تفاوت‌ها را اگر بشناسید و برخورد با آن را یاد بگیرید مطمئن باشید نه تنها باعث اختلاف بین شما و همسرتان نمی‌شود بلکه رابطه شما را جذاب‌تر هم می‌کند.

مردان در زمان ناراحتی چه می‌کنند؟

زمانی که مردان ناراحت می‌شوند، هرگز درباره موضوعی که ناراحت‌شان کرده، حرفی نمی‌زنند و به جای آن سکوت می‌کنند و به غار تنهایی خود می‌روند تا با فکر کردن درباره آن و در نظر گرفتن تمام جوانب امر راه‌حلی پیدا کنند. زمانی که راه‌حلی پیدا کرد، احساس بهتری پیدا می‌کند و از تنهایی‌اش بیرون می‌آید. اما اگر که نتواند آن را حل کند، کاری می‌کند که آن را فراموش کند برای مثال تلویزیون می‌بیند.

تفاوت های عجیب بین زنان و مردان

واکنش عجیب مردان در ناراحتی از تفاوت های عجیب بین زنان و مردان

در چنین مواقعی او نمی‌تواند به‌طور معمول و آن طور که شایسته همسرش است، نسبت به او توجه نشان دهد. اگر بتواند راه حلی برای مشکلش پیدا کند، بلافاصله احساس بهتری می‌یابد و از تنهایی‌اش بیرون می‌آید و دوباره آمادگی برقراری ارتباط با دیگران را دارد. اگر نتواند مشکلش را حل کند، گرفتار تنهایی‌اش می‌شود و برای رهایی از آن خود را مشغول مسائل جزیی مانند روزنامه، تلویزیون و غیره می‌کند. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب ازدواج این دونفر خطرآفرین است! سر بزنید.

واکنش زن‌ها نسبت به تنهایی مردان چیست؟

طبق مطالعات مراکز زناشویی چنین مواقعی برای زن دشوار است زیرا که مرد در خود فرو رفته است و زن احساس بی‌اعتنایی می‌کند. حتی ممکن است که زن ناراحتی و پریشانی شوهرش را درک کند اما چون شوهرش حرف نمی‌زند، به اشتباه فکر می‌کند که او بی‌توجه است و توقع دارند که مثل خودشان درباره مشکلشان به راحتی صحبت کنند و به دلیل بی‌توجهی رنجیده خاطر می‌شوند و ناراحتی‌ها و مشاجراتی ممکن است که اتفاق بیفتد. اما اگر زنان این رفتار را به درستی تفسیر کنند که این واکنش همسرش برای غلبه بر فشارهای روحی است نه نشان‌دهنده احساسش به او می‌تواند به جای مخالفت با مرد با او همکاری کند تا به خواسته‌هایش برسد.

تفاوت های بین زنان و مردان

واکنش عجیب زنان در ناراحتی از تفاوت های عجیب بین زنان و مردان

زمانی که زنان ناراحت می‌شوند یا تحت فشار مسائل روزانه قرار می‌گیرند، برای تسکین ناراحتی خود به دنبال فرد مورد اطمینانی می‌گردند تا درباره مسائل روزی که سپری کرده‌اند، مفصل با او حرف بزنند. زمانی که ناراحتی‌شان را با دیگران در میان می‌گذارند، به‌طور عجیبی آرامش پیدا می‌کنند.

واکنش مردان به حرف زدن زنان چیست؟

زمانی که زن‌ها درباره مشکلاتشان حرف می‌زنند، مردها معمولا نمی‌خواهند گوش بدهند. در چنین شرایطی مرد تصور می‌کند زن درباره مشکلاتش با او صحبت می‌کند چون او را مسئول می‌داند. از این موضوع اطلاع ندارد که زن با او صحبت می‌کند تا احساس بهتری پیدا کند و نمی‌داند که اگر فقط به حرف‌های همسرش گوش دهد، همسرش قدردان خواهد بود. مردان به دو دلیل درباره مشکلاتشان صحبت می‌کنند یا می‌خواهند کسی را سرزنش کنند یا خواهان توصیه و راهنمایی هستند.

ولی این دید در زنان وجود ندارد و زمانی که مردها راه‌حل‌هایی را به زن ارائه می‌دهند و زن به آرامش نمی‌رسد. مرد تصور می‌کند که پیشنهادهایش مورد قبول او نیست و احساس قدرناشناسی و ناسپاسی می‌کند. یا اینکه مردان احساس می‌کنند که مورد حمله واقع شده‌اند و به دفاع از خود می‌پردازند و در نتیجه زن بیشتر ناراحت می‌شود. مرد این را نمی‌داند که زن احتیاجی به توضیح و تفسیر ندارد بلکه نیاز دارد همسرش احساسات او را درک کند و فقط به حرف‌هایش گوش دهد.

تفاوت های عجیب بین زنان و مردان

پیشنهاد مطالعه: مطلب  این ۴ کار را حتما برای مردان انجام دهید را بخوانید.

۱۸ دیدگاه

 1. عباس آقا

  ۵ فروردین ۱۴۰۲ در ۶:۴۸ ق٫ظ

 2. امیر

  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ در ۰:۲۳ ق٫ظ

  خانم الهامی سلام نرود میخ فولادین در سنگ.

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ در ۹:۱۵ ق٫ظ

   ممنون از نوشتن نظرتون

   پاسخ

 3. عاطفه

  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ در ۴:۳۲ ب٫ظ

  چون اکثرا آقایان تو همه چی مقصرن🤭تفاوتشون اینه عزیزم 👍🤭 اگرم سکوت میکنن ودر غار تنهایی فرو میرن از ترسشونه چون مقصر صددرصدی هستن😉

  پاسخ

  • الهام الهامی

   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ در ۹:۳۲ ق٫ظ

   سپاس از همراهی شما دوست عزیز🌹🌹

   پاسخ

 4. حسین پاکدل

  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ در ۱۱:۲۹ ق٫ظ

  سکوت سرشارازسخنان ناگفته است پاکدل

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ در ۱۲:۵۳ ب٫ظ

   ممنون از نوشتن نظرتون

   پاسخ

 5. ناشناس

  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ در ۸:۲۲ ق٫ظ

 6. ناشناس

  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ در ۷:۳۹ ق٫ظ

 7. ناشناس

  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ در ۴:۰۸ ق٫ظ

 8. ناشناس

  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ در ۷:۱۶ ب٫ظ

 9. catiii

  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ در ۴:۴۱ ب٫ظ

  سلام خانم الهامی عزیز خیلی ممنونم از مطالب با ارزشتون ؛حرفاتون کاملا درسته منم همین مشکلات رو باشوهرم داشتم زمانیکه مشکلی پیش میومد ومن باهاش درددل میکردم به جای اینکه حرفم رو گوش کنه بدتر می‌کرد وفکر می‌کرد دارم ازش گله میکنم ومتاسفانه مشکلاتمون بیشتر می‌شد تا اینکه یه روز خودش گفت ما مردها وقتی مشکلی پیش میاد دلمون میخواد تو تنهایی خودمون باشیم ودیگه دوست نداریم درموردش صحبت کنیم ولی شما زنها دلتون میخواد باکسی دردل کنید وحرف هم درست بود.

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ در ۹:۴۴ ق٫ظ

   خوشحالیم که مشکلتون با حرف زدن حل شد عزیزم. سلامت بمانید برای هم💖

   پاسخ

 10. ناشناس

  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ در ۴:۰۹ ب٫ظ

 11. ناشناس

  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ در ۹:۳۳ ق٫ظ

 12. ناشناس

  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ در ۸:۴۰ ب٫ظ

 13. ناشناس

  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ در ۶:۵۷ ب٫ظ

 14. ناشناس

  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ در ۱۰:۵۵ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *