ایجاد اشتغال و کاهش قیمت با ساخت مسکن

۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آیا در سال 98 استخدام و اشتغال در بخش تولید، صنعت، کشاورزی، خدمات و مسکن، که زمینه فراوانی برای اشتغال‌زایی دارند، انجام‎شدنی خواهد بود؟
استخدام و اشتغال

ایجاد اشتغال و کاهش قیمت با ساخت و ساز مسکن میسر است؟ آیا تغییر رویکرد دولت به سمت ساخت و عرضه مسکن به شرط استفاده از روش‎های صحیح می‎تواند منجر به افزایش اشتغال و تنظیم بازار مسکن شود؟ آیا دولت از عرضه مسکن حمایت خواهد کرد؟ آیا در سال ۹۸ استخدام و اشتغال در بخش تولید، صنعت، کشاورزی، خدمات و مسکن که زمینه فراوانی برای اشتغال‌زایی دارند، انجام‎شدنی خواهد بود؟

به گزارش مجله دلتا به نقل از مهر، رئیس جمهور افزایش ساخت و عرضه مسکن را در تنظیم بازار مسکن و اجاره مؤثر دانست و سه شنبه هفتم اسفند ماه؛ در پنجاه و هشتمین مجمع سالانه بانک مرکزی و در جمع مدیران بانکی کشور، با اشاره به لزوم ایجاد اشتغال بیشتر در کشور گفت: «دولت با تحول در ساخت مسکن، هم قیمت را مهار و هم ایجاد اشتغال کرده و مشکل مردم را در پرداخت اجاره مسکن حل خواهد کرد. در این خصوص بانک مرکزی و بانک‌ها می‌توانند کمک و در سال آینده تلاش بیشتری کنند.»

 حمایت دولت  از  عرضه مسکن با افزایش وام ساخت

همچنین سه شنبه ۱۴ اسفند، بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای از افزایش وام ساخت مسکن در تهران تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان برای متقاضیان مجرد و ۱۶۰ میلیون تومان برای زوج ها خبر داد که به منظور گسترش عرضه مسکن، با افزایش تسهیلات ساخت مسکن از سوی شورای پول و اعتبار موافقت شده است.

در همین باره مهدی غلامی، مدیر گروه مسکن مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه علم و صنعت، با مثبت ارزیابی کردن تغییر رویکرد دولت به سمت ساخت مسکن، گفت: «با توجه به ظرفیت بالای اشتغال‎زایی تولید مسکن و ارتباط گسترده آن با صنایع دیگر، رونق این بخش می‌تواند موجب حرکت کل اقتصاد کشور شود. البته این موضوع در سال‌های اخیر مورد غفلت قرار گرفت و سیاست‌های اعمال شده نتوانست بخش مسکن را از رکود خارج کند.»

استخدام و اشتغال

همچنین با توجه به موجودی کنونی مسکن، حدود ۳۰ درصد از واحدهای شهری و ۶۰ درصد از خانه‌های روستایی کشور در بافت‌های فرسوده قرار گرفته‌اند که نیاز به به‎سازی و نوسازی دارند. علاوه بر این، با توجه به جمعیت جوان کشور، بازار مسکن در این سال‌ها همواره با حدود ۷۰۰ هزار تقاضای ناشی از ازدواج رو‎به‎رو بوده است. این در حالی است که مطابق با داده‌های مرکز آمار، از تعداد پروانه‌های صادر شده توسط شهرداری‌های کشور، میانگین ساخت مسکن در سال‌های ۹۳ تا ۹۶ به ۳۵۰ هزار واحد در سال هم نرسیده است.

برای پیگیری آخرین خبرهای  بازار مسکن، از صفحه‎های خبر و گزارش  و اخبار مسکن  مجله دلتا ، جامع‎ترین مجله ملکی ایران، دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
 • جدیدترین پیش بینی قیمت مسکن

  پیش‌بینی قیمت مسکن در سال ۹۹

  در شرایطی پیش‌بینی کارشناسان از قیمت مسکن بر کاهش آن در هفته‌های آتی دلالت دارد که حتی در …
 • پیش فروش مسکن ملی

  پیش فروش مسکن ملی در شهرهای جدید

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش فروش واحدهای مسکن ملی که به شیوه مشارکتی احداث می…
 • قیمت مسکن تهران اسفند 98

  رکورد قیمت مسکن در تهران

  روند صعودی قیمت مسکن در شهر تهران که از آذر ماه ۹۸ آغاز شده بود در اسفندماه نیز حتی با وجو…
بیشتر ببینید در اخبار مسکن

همچنین بخوانید

نکاتی در رابطه با تمدید قرارداد اجاره در سال ۱۴۰۱

از آنجایی که قرارداد اجاره جزو قراردادهایی‌ است که روزانه تعداد زیادی از آن‌ها منعقد می‌شو…