این وسایل کهنه در دکور منزل را دور نریزید

۱۱
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در تمام منازل وسایلی هستند که یا خیلی قدیمی هستند یا دیگر نیازی به آن‌ها نداریم و از روی عادت بلافاصله دور انداخته می‌شوند.
وسایل کهنه در دکور منزل

شما می‌توانید با نگه داشتن وسایل قدیمی استفاده‌ای بهینه از آن‌ها داشته باشید چون این کار هم به‌صرفه‌تر است هم یک وسیله جدید و کم‌نظیر در خانه خود خواهید داشت که در هیچ خانه‌ای نیست. در این مطلب از مجله دلتا به استفاده از وسایل کهنه در دکور منزل می‌پردازیم.

وسایل کهنه در دکور منزل

این کارهای خلاقانه می‌تواند از وسایل قدیمی یک مبلمان جدید و تک به‌وجود آورد که ساختن آن‌ها کار مشکلی هم نیست.

کاناپه

کافی است وانی که رنگ و رو رفته است را مانند تصویر به دونیم کنید، رنگ کنید و تشکی مناسب با رنگ‌‌آمیزی اتاق نشیمن با چند کوسن روی آن بگذارید.

وسایل کهنه در دکور منزل

 آینه

راکت تنیس قدیمی را دور نیاندازید چون به جای تورهای راکت می‌توانید در آن آینه‌ای قرار داده و به دیوار خانه نصب کنید.این آینه هم زیبا و مدرن است هم کم نظیر و هم یادآور بازی‌ها و خاطرات شما از این ورزش است.

وسایل کهنه در دکور منزل

ساخت پاراوان با وسایل کهنه در دکور منزل

شما می‌توانید با استفاده از میله و کامواهای نصفه و به درد نخور که استفاده‌ای ندارد یک پاراوان درست کنید.اصلا کار مشکلی نیست کافی است نخ‌های کاموا را دور لوله‌ها پیچیده و گره بزنید؛ هر چقدر رنگ کامواها متنوع‌تر و بیشتر باشد زیباتر خواهد شد. ترکیب زیبا و شادی از آب در می‌آید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب این مدل پرده، پذیرایی شما را بی‌نظیر می‌کند سر بزنید.

ساخت پاراوان

تاقچه

شاید برخی از ما به دلیل داشتن کتاب‌های زیاد و نبودن جا مجبور به دور انداختن کتاب شویم اما دیگر مجبور به این کار نیستید چون می‌توانید با نصب کردن پایه‌ای به دیوار، کتاب را روی آن قرار داد و به عنوان یک تاقچه کوچک برای گذاشتن وسایلی روی آن استفاده کنید. امتحان کردن این کار ضرری ندارد.

ساخت لوستر با وسایل کهنه در دکور منزل

پدربزرگ‌ها کلاه‌ قدیمی خود را با این که استفاده‌ای از آن نمی‌کنند هنوز نگه داشته‌اند، فکر نمی‌کنید به جای گذاشتن آن در انباری یا بالای کمد بهتر است استفاده شود؟ بله می‌توانید از این کلاه‌های قدیمی به عنوان لوستر استفاده کنید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب این گلدان‌های دکوری منزل شما را بی‌نظیر می‌کنند سر بزنید.

ساخت لوستر

قفسه سیم‌ها

همه ما رول دستمال توالت را بعد از این که تمام می‌شود دور می‌اندازیم اما دیگر نیازی به دور انداختن آن نیست. چون شما می‌توانید از آن برای جمع کردن سیم‌ها در قفسه استفاده کنید. این کار بهتر از گره خوردن سیم‌ها است.

قفسه سیم‌ها

کتابخانه نردبانی

اصلا نیازی به رنگ کردن نردبان قدیمی نیست چون همان رنگ‌های روی نردبان باعث زیبایی آن می‌شود. کافی است بدون هیچ دستکاری به دیوار نصب شود و کتاب‌های خود را روی آن قرار دهید. خیلی زیباست نه؟

میز عسلی

معمولا چمدان بعد از مدتی فرسوده و خراب می‌شود، دیگر لازم نیست دور انداخته شوند؛ می‌توانید چمدان‌هایی که دیگر قابل استفاده نیست یا قدیمی شده‌اند را به عنوان یک میز در اتاق خواب، نشیمن یا اتاق فرزند خود استفاده کنید.

میز عسلی

پیشنهاد مطالعه: مطلب با وسایل دور ریختنی منزل خود را تزیینی کنید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با کمترین هزینه کابینت آشپزخانه را نو کنید

تغییر دکوراسیون آشپزخانه، یکی از دشوارترین تغییرات در خانه است. گاهی این موضوع باعث می‌شود…