تخم مرغ را با این ادویه بخورید

۱۰
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تخم مرغ از گزینه‌های عالی برای هر وعده غذایی است. خواص این خوراکی خوشمزه بر کسی پوشیده نیست. حال اگر تخم مرغ را با این ادویه ترکیب کنید خواص آن چند برابر می‌شود.
خواص تخم مرغ با فلفل سیاه

از آن جایی که تخم‌مرغ غنی از ویتامین D است، ترکیب آن با فلفل سیاه ظرفیت جذب کلسیم در استخوان را بالا می‌برد. درنتیجه استخوان‌ها قوی‌تر و کمتر مستعد به بیماری‌هایی مانند پوکی می‌شود. با مجله دلتا همراه باشید تا بیشتر درباره خواص تخم مرغ با فلفل سیاه بدانید.

برخی از خواص تخم مرغ با فلفل سیاه

با اضافه کردن فلفل سیاه به تخم مرغ خیلی از بیماری‌ها را می‌توان درمان کرد یا از بین برد. ترکیب این دو ماده، علاوه بر خوشمزه بودن خاصیت غذایی بالایی نیز دارد. تخم مرغ غنی از ماده مغذی، ویتامین‌های A,D,B۱۲. است که به‌عنوان صبحانه مصرف می‌شود.

خواص تخم مرغ با فلفل سیاه چیست

میزان انرژی را بالا می‌برد

شروع روز با مصرف تخم مرغ و فلفل سیاه سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد و برای تمام‌روز انرژی ایجاد می‌کند.

میزان گلبول‌های قرمز را بالا می‌برد

ترکیب این دو ماده، غنی از آهن است. آهن تا سطح مطلوبی اکسیژن‌رسانی را به سلول‌هابهبود می‌بخشد درنتیجه گردش خون و میزان گلبول‌های قرمز افزایش پیدا می‌کند.

عضله سازی می‌کند

با تامین پروتئین لازم بدن و عضله سازی، فرم عضلات بدن را بهبود می‌دهد.

سلامتی مغز را تامین می‌کند

مصرف این دو ترکیب به‌عنوان صبحانه باعث تقویت، سلامت و فعال ماندن مغز می‌شود. ماده‌ای به نام کولین در این صبحانه، در تولید سلول‌های مغز‌ی نقش دارد.

مشکل دید را کاهش می‌دهد

مصرف منظم این دو ترکیب برای صبحانه تکرر مشکلات چشمی مربوط به سن مانند دژنراسیون شبکیه و آب‌مروارید را کاهش می‌دهد. تخم مرغ غنی از کارتینوئید و ویتامین لازم برای بهبود بینایی است.

استخوان‌های سالم ایجاد می‌کند

از آن جایی که تخم‌مرغ غنی از ویتامین D است، ترکیب آن با فلفل سیاه ظرفیت جذب کلسیم در استخوان را بالا می‌برد. درنتیجه استخوان‌ها قوی‌تر و کمتر مستعد به بیماری‌هایی مانند پوکی می‌شود.

استخوان‌های سالم ایجاد می‌کند

پیشنهاد مطالعه: مطلب با ۷ راه ساده جلوی چاق شدن را بگیرید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

یبوست خود را با یک چای از بین ببرید

برخی از ترکیبات، ازجمله گیاهان کاسکرا و سنا، دارای خواص ملین طبیعی هستند. در این مطلب به م…