حالت دادن مژه با ترفندهای ساده خانگی

۶
10
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مژه‌های پرپشت و بلند شاید این روزها بیش از قبل به مسئله زیبایی چشم‌ها تبدیل شده باشد و همین به رونق کار آرایشگرانی که انواع تکنیک‌های کاشت، لیفت و لمینیت و غیره را در مورد مژه انجام می‌دهند منجر شده است.
حالت دادن مژه با ترفندهای خانگی

روش‌های مختلفی که برای زیباتر کردن مژه‌ها وجود دارد، اغلب گران‌قیمت هستند؛ مثلا انواع ریمل‌های حجم‌دهنده و فرکننده یا کارهای آرایشگاهی اما با این روش‌های خانگی به راحتی و با کمترین وسیله مژه‌های خود را حالت دهید. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع حالت دادن مژه با ترفندهای خانگی می‌پردازیم.

حالت دادن مژه با ترفندهای خانگی

فرکردن مژه ها با قاشق

استفاده از یک قاشق فلزی: ابتدا یک کاسه پر از آب گرم می‌خواهیم و یک قاشق فلزی چای خوری اندازه چشم که ۳ الی ۵ دقیقه داخل آب قرار می‌دهیم تا گرم شود. سعی کنید در این مرحله از قاشق خیلی بزرگ استفاده نکنید چون فر کردن مژه با قاشق بزرگ زیبا نخواهد شد.

قرار دادن قاشق بالای مژه‌ها: قاشق را از ظرف آب خارج کنید و با یک دستمال خشک کنید و قبل از قرار دادن قاشق بالای چشم، دمای آن را تست کنید تا مطمئن شوید چشمتان را نمی‌سوزاند. سپس قاشق را به‌صورت عمودی بالای چشم قرار دهید طوری که قسمت بر آمده قاشق سمت بیرون باشد و لبه  پایینی قاشق روی لبه خط مژه شما قرار بگیرد.

فشار دادن مژه‌ها به سمت قاشق: با یک انگشت مژه‌های‌تان را به سمت قاشق فشار داده و ۱۰ ثانیه نگه دارید تا مژه‌های شما حالت بگیرد.

حالت مژه‌ها را با زدن ریمل ثابت کنید: برای اطمینان از ثابت شدن حالت مژه‌ها از یک ریمل بلندکننده مژه استفاده کنید. سپس اضافه‌های ریمل را قبل از خشک شدن آن با یک برس مخصوص مژه بردارید. اگر به موی خود اهمیت می‌دهید به مطلب اگر موهایتان کم پشت است بخوانید مراجعه کنید.

حالت دادن مژه

فرکردن مژه‌ها با مسواک

استفاده از یک مسواک تمیز: ابتدا یک مسواک تمیز را که استفاده نشده است زیر آب گرم بگیرید تا گرم شود. سپس مسواک را تکان داده تا آب آن گرفته شود. سپس با یک دستمال تمیز مسواک را خشک نمایید.

شانه کردن مژه‌ها به سمت بالا: با مسواکی که گرم است آرام مژه‌ها را شانه کنید. برای بهتر حالت دادن مژه‌ها وقتی مسواک به نوک مژه رسید ۱۰ ثانیه آن را فشار دهید و نگه دارید. چنانچه از نتیجه کار راضی نبودید مجددا مسواک را گرم کرده و اینکار را تکرار کنید.

استفاده از ریمل: در این مرحله برای تثبیت حالت مژه‌ها از ریمل استفاده کنید. استفاده از چندین لایه ریمل ضد آب برای بهتر تثبیت شدن مژه‌ها مفید است. این کار مژه‌های شما را در بلندترین و حجم‌ترین حالت خود حفظ می‌کند.

گرم کردن انگشت: در این مرحله برای فر کردن مژه‌ها انگشت شست و اشاره خود را به هم بمالید تا گرم شوند.

با انگشت مژه‌ها را به سمت عقب حالت دهید: در این مرحله با نوک انگشت‌تان که گرم هستند مژه‌های‌تان را به سمت پلک فشار دهید تا به ابروها برسند. به مدت ۱۰ الی ۱۵ ثانیه نگه دارید.

ترفندهای خانگی حالت دادن مژه

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب پوست خود را در خانه فیشیال کنید، مثل آرایشگاه را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

با لباس مشکی جذاب‌ترین تیپ را بزنید

ما ایرانی‌ها معمولا به پوشیدن لباس‌های مشکی علاقه زیادی داریم و حداقل یک دست لباس مشکی توی…