شب‌های فرحزاد، خنک و دلپذیر

۱۷
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فرق نمی‌کند چه فصلی باشد، شب‌های فرحزاد در همه زمان‌ها زیباست. تفریحات فرحزاد بسیار زیادند و به همین دلیل می‌توانید در آن ساعت‌ها سرگرم باشید.
جاهای دیدنی فرحزاد

به‌طور قطع ضرب‌المثل «شما هنوز «ف» را نگفته‌ای، من رفتم فرحزاد و برگشته‌ام» را زیاد شنیده‌اید. تا حالا سوال برایتان پیش نیامده که این فرحزاد، فرحزاد که می‌گویند کجاست؟ اگر دنبال جواب این سوال هستید، مطلب خوبی را انتخاب کرده‌اید، چون در ادامه در مجله دلتا به معرفی جاهای دیدنی فرحزاد و تفریحات آن می‌پردازیم.

تاریخچه فرحزاد

فرحزاد در زمان‌های قدیم یکی از روستاهای اطراف تهران بوده، اما رفته‌رفته با توسعه شهری، این روستا به یکی از محله‌های پایتخت تبدیل شد. این روستا در گذشته بسیار پرتردد بوده، اما با ساخته‌شدن جاده امامزاده داوود دیگر کسی از آن عبور نمی‌کرد، چون فرحزاد یکی از اصلی‌ترین‌ راه‌های ورود به این امامزاده محسوب می‌شد.

فرحزاد

جاهای دیدنی فرحزاد کدام‌اند؟

رودخانه فرحزاد

این دره علاوه بر زیبایی، ارزش طبیعی و فرهنگی زیادی داشته و به همین دلیل اهمیت فراوانی دارد. رودخانه فرحزاد درنهایت به رودخانه کن ملحق خواهد شد.

جاهای دیدنی فرحزاد

پارک نهج‌البلاغه

در دره فرحزاد و اطراف رودخانه آن یک منطقه‌ای خوش‌آب‌وهوا وجود دارد که افراد زیادی به آن می‌روند و به همین دلیل این منطقه پارک نهج‌البلاغه نام گرفت و سال ۱۳۸۸ به یکی از بهترین پارک‌های تهران تبدیل شد.

نهج البلاغه

پارک ژوراسیک

این پارک یک مجموعه تفریحی برای آموزش به کودکان است که در اواخر سال ۱۳۹۲ افتتاح شد. در پارک ژوراسیک مجسمه‌های متحرک از انواع دایناسورها با ابعاد طبیعی قرار گرفته است. طراحان با دقت بسیار و با الگوگرفتن از طرح‌هایی که باستان‌شناسان کشیده‌اند، این دایناسورها را ساخته‌‌اند.

پارک ژوراسیک

امامزاده داوود

بارگاه امامزاده داوود در دوران صفویه ساخته شد و به‌دستور فتحعلی شاه توسعه یافت. فرحزاد در گذشته مسیر اصلی دسترسی به این امامزاده بوده و هنوز هم افراد زیادی پس از رفتن به زیارت آن سری به این منطقه می‌زنند.

امامزاده داوود

پیاده‌روی در فرحزاد

فرحزاد آب‌وهوای خوبی دارد. شما می‌توانید در خیابان‌های آن قدم زده و جرعه‌جرعه هوای پاک را وارد ریه‌هایتان کنید. بدون شک یکی از لذت‌بخش‌ترین و سالم‌ترین تفریحات فرحزاد است که بدون هزینه می‌توانید آن را انجام دهید.

پیاده روی

عکاسی در فرحزاد

وجود رود، پل، پارک‌های متعدد و… فرحزاد را به منطقه‌ای ایده‌آل برای عکاسی تبدیل کرده. می‌توانید همین‌طور که به گشت‌زنی در این منطقه مشغول هستید، عکس‌های زیبا و خاصی هم بگیرید که برای همیشه در خاطرتان ثبت شوند.

شکم‌گردی در منطقه فرحزاد

شکم‌گردی یکی از بهترین تفریحات فرحزاد است که می‌توانید آن را تجربه کنید. در فرحزاد رستوران‌های مختلفی وجود دارد. در هرکدام از خیابان‌های این منطقه چند رستوران و سفره‌خانه دیده می‌شود که بوی غذای آن‌ها شما را مدهوش می‌کند. اگر به تفریحات خوردنی علاقه دارید، مطلب بهترین کافه‌های خیابان ولیعصر را بخوانید.

رستوران های فرحزاد

پیک‌نیک و دورهمی در فرحزاد

افراد زیادی همراه خانواده به این منطقه می‌روند پس می‌توانیم این را هم در لیست تفریحات فرحزاد قرار بدهیم. می‌توانید وسایل لازمتان را بردارید و در یکی از مناطق این محله یک زیرانداز بیندازید.

چه زمانی برای رفتن به فرحزاد بهتر است؟

بهترین زمانی که می‌توانید برای رفتن به فرحزاد انتخاب کنید، تابستان است، چون در این فصل آب‌وهوای فرحزاد خنک بوده و با رفتن به آن می‌توانید از گرمای پایتخت فاصله بگیرید. فرق نمی‌کند چه فصلی باشد، فرحزاد در تمام فصل‌ها زیباست.

جاهای دیدنی فرحزاد

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری خنک‌ترین مقصدهای نزدیک تهران را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

موهای خود را با این کار نابود می‌کنید

با توجه به تحقیقات مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی آمریکا، قرارگرفتن موی خیس در معرض هوای سرد…