چگونه با بودجه کم خوشتیپ باشیم؟

۴
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
لازم نیست برای داشتن استایل شیک و جذاب، مقادیر زیادی پول را برای خرید لباس و کفش دیزاینری هزینه کنید. تنها چیزی که برای خوشتیپ شدن نیاز دارید، اندکی اراده، کمی زمان برای استفاده بهتر از لباس‌هایی که دارید و چند توصیه خوب در زمینه استایل است.
خوشتیپ بودن با بودجه کم

همه ما دوست داریم شیک، جذاب و خوش تیپ باشیم و برای همین فکر می‌کنیم باید حتما لباس گران یا اکسسوری برند استفاده کنیم درصورتی‌که اینگونه نیست. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع خوشتیپ بودن با بودجه کم می‌پردازیم.

خوشتیپ بودن با بودجه کم

به اکسسوری لباس خود فکر کنید

گاهی مواقع، تنها کاری که برای تبدیل یک استایل ساده به استایل شیک و متفاوت باید انجام دهید، انتخاب چند اکسسوری رنگارنگ و براق است. اگر کمد لباس‌تان پر از لباس‌های رنگ خنثی است، تعدادی کیف و کفش رنگی به آن اضافه کنید. افزودن کمی رنگ با استفاده از اکسسوری‌ها، روشی آسان برای خوشتیپ شدن شما است.

آنچه برای شما مناسب است بپوشید، نه آنچه مد به شما می‌گوید

اندام ما با یکدیگر متفاوت است و برخی از لباس‌ها، ویژگی‌های خاص اندام‌مان را به بهترین نحو نشان می‌دهند. هنگامی که دریافتید مناسب‌ترین لباس برای فرم بدن شما کدام است، از آن به عنوان راهنمای خرید لباس‌های جدیدتان استفاده کنید. اما خود را به پیروی از مدل‌های ران وِی محدود نکنید. اگر لباسی برای شما مناسب باشد، بیشتر در آن احساس خوشتیپ بودن و در عین حال، راحتی و اعتماد به نفس خواهید داشت. اما اگر لباسی مد روز بخرید که برازنده شما نیست، این حس به شما منتقل نخواهد شد.

بدن‌تان را بپوشانید

هنگامی که زمان به رخ کشیدن بدنتان می‌شود، بهتر است با چاشنی کردن کمی ابهام، آن را جذاب‌تر کنید. اگر به عکس سلبریتی‌ها توجه کنید، می‌بینید که آن‌ها تنها یک قسمت از بدن خود را برهنه می‌کنند. اگر شانه‌های‌تان را دوست دارید، آن‌ها را نشان دهید اما آن را با دامن کوتاه ترکیب نکنید. حتی به نظر ما، نشان دادن یک شانه بسیار جذاب‌تر از بیرون گذاشتن هر دو شانه است.

هنگام خرید هوشیار باشید

مطمئنا چندین بار، هنگام خرید در پشت ویترین مغازه‌ها به لباسی نگاه کرده و گفته اید: « فوق‌العاده است اما مناسب من نیست». اگر می‌خواهید استایل شیک و جذابی داشته باشید، تا زمانی که لباسی را امتحان نکرده‌اید، آن را از لیست خرید خود خارج نکنید! حداقل تا اتاق پرو بروید و ارزیابی کنید که آیا برای شما مناسب است یا نه. اگر چیزهای جدید را امتحان نکنید، برای همیشه به یک شکل لباس خواهید پوشید.

از رنگ‌ها هراسی نداشته باشید

 هنگامی که همه چیز در کمد لباس‌تان مشکی، قهوه‌ای یا بژ باشد، تصمیم برای انتخاب لباس، بسیار ساده‌تر خواهد بود. هنگامی که کمی رنگ به آن اضافه کنید، استایل‌تان متحول خواهد شد. بهترین راه برای شروع، این است که ابتدا لباس رنگ مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و بعد آن را لباس‌های دیگر که در چرخه ی رنگ، نزدیک به رنگ مورد علاقه شما هستند ترکیب کنید. اگر در مورد استفاده از رنگ خجالتی هستید ابتدا با وسایلی مانند کمربند و روسری شروع کنید؛ خودتان خواهید دید که چطور به آن علاقه‌مند می‌شوید.

 خوشتیپ بودن

فقط در صورتی لباس حراجی بخرید که آن را دوست داشته باشید

لباس‌های حراجی همیشه در فروشگاه‌ها وجود دارند اما این لباس‌ها را به خاطر این که دوست‌شان دارید بخرید، نه به خاطر این که ارزان هستند. اگر پولتان را نگه دارید، مطمئن باشید لباسی که دوست دارید را چند روز بعد در حراجی پیدا خواهید کرد. اگر هر لباسی که در حراج به چشم‌تان می‌خورد را بخرید احتمالا تمام پول‌تان را صرف لباس‌هایی خواهید کرد که هرگز آن‌ها را نمی‌پوشید.

استایل ویژه خود را بسازید

در نهایت، چیزی که باعث می‌شود استایل شیک و خاصی داشته باشید، اعتماد به نفس شما است. لباس‌هایی بپوشید که با آن‌ها راحت‌تر بوده و احساس برتری می‌کنید. اگر خودتان احساس خوبی نداشته باشید، هیچ توصیه‌ای در حوزه فشن، نمی‌تواند این حس را به شما القا کند. بنابراین اگر علایق و سلایق خودتان را هنگام خرید در نظر بگیرید، استایل‌تان هم عالی خواهد شد.

خوشتیپ بودن با هزینه کم

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب با چند ترفند آسان لاغرتر از همیشه به نظر برسید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

وحشتناک‌ترین عمل‌های زیبایی تاریخ!

همچنین بخوانید: موهای خود را در خانه ابریشم‌سازی کنید با چند حرکت ساده چروک پیشانی خود را …