در خانه خود گلدان‌های رنگی بسازید!

۶
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بسیاری از مردم گل و گیاهان را دوست دارند و مایل هستند منزل خود را با گلدان‌ها زیباتر کنند.
ایده های ساخت گلدان رنگی در منزل

اگر مایل به ساخت گلدان‌های زیبا و جدید با وسایل بلااستفاده و به ظاهر غیرممکن هستید در این مطلب از مجله دلتا به بیان ایده های ساخت گلدان رنگی در منزل می‌پردازیم.

ایده های ساخت گلدان رنگی در منزل

گیاهان علاوه بر اینکه به تمیز کردن هوا کمک می‌کنند. برای دکوراسیون منزل هم بسیار زیبا هستند. اگر از گلدان‌های ساده و طرح های معمولی آن‌ها خسته شده‌اید، برای ایجاد تنوع همراه ما باشید.

ساخت گلدان با فنجان و نعلبکی قدیمی

اگر فنجان و نعلبکی‌های چینی قدیمی دارید که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید یا خیلی کم استفاده می‌کنید، می‌توانید از آن‌ها برای کاشتن گل‌های رنگی استفاده کنید.

انتخاب نوع گل‌ها با شما است، به‌عنوان مثال می‌توانید در فنجان‌ها پیازچه، ریحان یا مریم گلی بکارید. نعلبکی‌ها در حکم زیرگلدانی‌های شما هستند که در هنگام آبیاری گیاه، آب خارج شده از ته گلدان در آن‌ها جمع می‌شود.

هرچه ته فنجان نازک‌تر باشد، برای ایجاد سوراخ زهکش آسان‌تر سوراخ می‌شود. از سر با ضخامت مناسب برای دریل استفاده کنید.

بعد از اضافه کردن خاک و گیاهان، اکنون گلدان‌های فنجانی رنگی شما آماده هستند تا در تراس، پشت پنجره، روی اپن آشپزخانه یا هر جای دیگری در دکوراسیون منزل شما جا بگیرند. فقط مراقب باشید از نور کافی برخوردار باشند. برای اینکه چیدمان زیبایی در خانه خود داشته باشید به مطلب چه گلدانی مناسب گیاهان آپارتمانی است؟ سر بزنید.

ایده های ساخت گلدان رنگی در منزل

بطری شیشه‌ای از ایده های ساخت گلدان رنگی در منزل

بیشتر اوقات می‌توان از شیشه‌های نوشابه، ظروف شیشه‌ای سس یا مربا بعد از مصرف، دور ریخته می‌شوند به شکل گلدان رنگی در دکور منزل استفاده کرد.

مواد لازم

یک عدد کاسه
رنگ اکریلیک ( یک یا دو رنگ از رنگ های اصلی)
قلمو
سرنگ بزرگ

روش ساخت

رنگ‌ها را در کاسه بریزید و آن‌ها را با قلمو خوب مخلوط کنید تا رنگ دلخواه‌تان به دست بیاید. می‌توانید کمی آب به رنگ‌تان اضافه کنید تا رقیق‌تر شود، دقت کنید آب زیادی به رنگ اضافه نکنید چون‌ آن را رقیق می‌کند و رنگ به خوبی سطح بطری را پوشش نمی‌دهد. سپس رنگ را با سرنگ در داخل بطری‌ها بریزید (۱۰۰ میلی‌لیتر رنگ برای یک بطری بزرگ کافیست) با تکان دادن بطری، تمام سطح داخلی آن را رنگ کنید.

ایده های ساخت گلدان رنگی در منزل

آن‌ها را روی کاغذ و یا روزنامه برعکس قرار دهید تا رنگ اضافی داخل آن خارج شود. اگر لازم شد، پس از خشک شدن رنگ داخل بطری، یکبار دیگر آن را رنگ کنید تا سطحی یکدست داشته باشید. ریختن آب در داخل این بطری‌ها ممکن است رنگ آن‌ها را از بین ببرد. اگر از این گلدان‌ها برای نگهداری گل‌های تازه استفاده می‌کنید، بهتر است یک ظرف کوچک پلاستیکی مانند ظرف سرنگ درداخل آن قرار دهید. این گلدان‌ها با رنگ‌های شاد و انرژی بخش به خانه شما جلوه دیگری می‌دهند.

گلدان‌های کاموایی از ایده های ساخت گلدان رنگی در منزل

می‌توانید از نخ‌های کاموایی برای ساخت گلدان رنگی در دکور منزل استفاده کنید.

مواد لازم

چند کلاف کاموا
چسب قطره‌ای
بطری‌های شیشه

طرز ساخت

کاموا را دور بطری به صورت زیر بپیچید و سر آن را به شیشه بچسبانید. می‌توانید گل‌های تازه‌تان را در آن نگهداری کنید و خانه‌تان را با این گلدان‌های زیبا و رنگی تزیین کنید.
درست کردن این بطری‌های رنگی، آسان و کم هزینه است و وقت زیادی از شما نمی‌گیرد. با استفاده دوباره از کالاهای دورریز، فرهنگ بازیافت را بین خود و دوستانتان ترویج دهید.

ایده های ساخت گلدان رنگی در منزل

پیشنهاد مطالعه: مطلب ساده‌ترین روش برای داشتن خانه‌ای شیک و گران  را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با کمترین هزینه کابینت آشپزخانه را نو کنید

تغییر دکوراسیون آشپزخانه، یکی از دشوارترین تغییرات در خانه است. گاهی این موضوع باعث می‌شود…