۵ فایده باور نکردنی یخ برای پوست

۱۶
14
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شاید رایج‌ترین توصیه زیبایی که بارها شنیده‌اید نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز است اما شاید باور نکنید که قالب‌های کوچک یخ نیز به همان اندازه می‌توانند برای پوست مفید باشند!
فواید باورنکردنی یخ برای پوست

اگر این قالب‌های خنک دوست‌داشتنی را روزانه به صورت خود بمالید به‌مرور متوجه تغییر در بافت و سلامت پوستتان خواهید شد. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع فواید باورنکردنی یخ برای پوست می‌پردازیم.

فواید باورنکردنی یخ برای پوست

  • کاهش منافذ پوستی:

صورت شما منافذی دارد که چربی‌های طبیعی و عرق از طریق آن آزاد می‌شوند و به تمیز شدن پوست صورت کمک می‌کنند. اگر آلودگی­‌ها در این منافذ جمع شود جوش و آکنه ایجاد می‌شود. ماساژ صورت با یخ به کوچک شدن منافذ کمک می‌کند و باعث می‌شود که این منافذ کمتر دیده شوند. همچنین با بسته شدن منافذ مواد آرایشی و آلودگی کمتری وارد پوست شده و بدین ترتیب از بروز جوش و آکنه نیز جلوگیری خواهد شد.

  • کاهش چربی پوست:

اگرچه داشتن پوست چرب به‌خودی‌خود دردسرساز است اما چربی بیش‌ازحد پوست آزاردهنده‌تر است. پوست چرب، بیشتر در معرض بیماری‌های پوستی قرار می‌گیرد. یکی از فواید یخ برای صورت این است که چربی اضافی پوست را کاهش می‌دهد چراکه قالب‌های یخی سبب بسته شدن منافذ تولیدکننده چربی شده و ازاین‌رو چربی بیش‌ازحد پوست نیز کاهش می‌یابد. با کاهش چربی پوست، صورت تمیزتر به نظر می‌رسد و آرایش مدت‌زمان بیشتری روی پوستتان می‌ماند.

فواید باورنکردنی یخ

  • درخشان شدن پوست:

اگر می‌خواهید که پوستی درخشان داشته باشید صورتتان را با یک قالب یخ ماساژ دهید. یخ سبب بهبود گردش خون در پوست و درخشندگی آن می‌شود. استفاده از یخ بروی صورت کمک می‌کند تا رگ‌های خونی مسدود شده که مانع از عبور جریان خون به پوست می‌شوند کاهش یابند و درنتیجه پوست سرزنده و درخشان به نظر برسد.

  • درمان آکنه:

اگر از درمان آکنه صورت خود ناامید هستید پیشنهاد می‌کنیم قالب‌های یخی جادویی را امتحان کنید! این قالب‌های یخی در کاهش چربی اضافی پوست مؤثر بوده و همچنین می‌توانند برجستگی‌ها و تورم ناشی از آکنه را درمان کنند.

  • کاهش چین‌وچروک:

اگرچه افزایش سن­ دست خودتان نیست اما کنترل علائم آن را می‌توانید در دست بگیرید! از دیگر فواید یخ برای صورت این است که می‌تواند در کنترل چین‌وچروک و علائم پیری به شما کمک کند. این قالب‌های یخی با افزایش گردش خون در پوست نه‌تنها خطوط موجود بروی صورت را کاهش می‌دهند بلکه از شکل‌گیری چین‌وچروک جدید نیز جلوگیری می‌کنند.

فواید یخ برای پوست

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب از بین بردن سفیدی مو با یک سیب‌زمینی را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

با این ترفند آرایشی بینی خود را کوچک کنید

کانتور کردن یکی از روش‌هایی است که شما می‌توانید با استفاده از آن فرم صورت خود را تغییر دا…