دری به سوی بهشت تنکابن

۱
5
زمان مطالعه: 3 دقیقه
«بهشت اردیبهشت ایران» لقب دشت دریاسر تنکابن است که در منطقه دوهزار در هر فصل رنگ‌وبوی متفاوتی برای میزبانی از مسافران دارد.
دشت دریاسر تنکابن

دشت دریاسر کجاست؟ تابه‌حال چیزی در مورد این محل زیبا به گوشتان خورده است؟ بدون شک زیبایی‌های هیجان‌انگیز دشت دریاسر تنکابن را در هر محیطی تجربه نخواهید کرد. دشت دریاسر در استان مازندران قرار دارد که از یک بخش به جنگل‌های سرسبز شمال متصل است و از طرف دیگر یخچال‌های رشته‌کوه الموت آن را محاصره کرده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا دشت دریاسر تنکابن را بشناسید.

جاهای دیدنی اطراف دشت دریاسر تنکابن

زیبایی‌های این منطقه در کلمات نمی‌گنجد و شاید بعد از خواندن این مطلب به جذابیت‌های واقعی آن پی ببرید. در ادامه مواردی را به شما معرفی می‌کنیم و توصیه می‌کنیم به آن‌ها هم سری بزنید:

دریاسر مازندران

کوه‌های تنگ‌لات‌خان‌بن

کوه‌های تنگ‌لات‌خان‌بن بخشی از دشت دریاسر را محاصره کرد‌ه‌اند. کوه‌هایی که دامنه‌های آن پوشیده از درخت‌های آلوچه و ازگیل است. برف‌های موجود روی قله و دامنه‌های این کوه‌ها باعث به‌وجود آمدن چشمه‌های مختلف در بخش داخلی دشت می‌شود.

دشت دریاسر تنکابن

سیاهکل

سیاهکل در واقع یکی از شهرهای بکر گیلان است که از قسمت شرق و شمال به لاهیجان متصل است. پوشش گیاهی زیبا و جنگل‌های پوشیده از درخت مواردی هستند که با شنیدن سیاهکل به ذهن‌مان می‌رسد. پس حتما به سیاهکل هم سر بزنید.

سیاهکل

کل‌تلا

کل‌تلا یکی دیگر از کوه‌هایی است که در کنار دشت دریاسر تنکابن قرار دارد. سطح کوه‌ کل تلا پوشیده از حوضچه‌های آبی است که با بالا رفتن از ارتفاعات آن می‌توانید از این جاذبه‌های زیبا استفاده کنید.

کل تلا

سواحل دریای خزر

اگر دلتان هوس دیدن دریای خزر را کرده و از رانندگی کردن خسته نشده‌اید؛ سمت جنگل‌های گیسوم حرکت کنید. ممکن است فاصله بین دشت دریاسر و جنگل‌های گیسوم مقداری طولانی باشد؛ اما به امتحان کردنش می‌ارزد. بعد از رسیدن به این جنگل‌ها و گذر از بین درختان بلند و پهناور در انتهای مسیر ساحل دریای خزر در انتظار شماست تا خستگی سفر را از تن بیرون کنید.

دشت دریاسر تنکابن

آبگرم فلکده

هنگام وارد شدن به این منطقه مناظر خیره‌کننده و زیبای آن هوش از سرتان خواهد برد. جاذبه اصلی این شهر آبگرم بدون گوگرد است تا با شنا در این آب لذت ببرید و بوی بد آن شما را دلزده نکند.

فلکده

رودخانه لیرسر اطراف دشت دریاسر تنکابن

آبگرم فلکده دقیقا کنار رودخانه لیرسر قرار دارد. منشا اصلی این رودخانه کوه‌های تنکابن است که از جنگل‌های پوشیده با درخت سرچشمه می‌گیرد و در نهایت با عبور از قسمت‌های مختلف تنکابن جاذبه‌ای را برای گردشگران فراهم می‌کند.

رودخانه لیرسر

پارک جنگلی چالدره

جنگل چالدره در عمیق‌ترین بخش تنکابن و در فاصله چند کیلومتری دشت دریاسر قرار گرفته و به‌همین دلیل لایق نام چالدره شده است. این محل یکی از بهترین گزینه‌ها برای تفریح و استراحت است. آب‌و‌هوای خنک در کنار سایه‌ درختان لذت دلپذیری است که با قرار گرفتن در این پارک جنگلی تجربه خواهید کرد. اگر سفر به مناطق خنک در تابستان را دوست دارید خنک‌ترین شهرهای ایران در تابستان را بخوانید.

چالدره

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر گردشگری، معروف‌ترین کاخ‌های تهران را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • باغ بهادران اصفهان

  باغ بهادران، شمال اصفهانی‌ها

  زمان تعطیلات برنامه سفر به باغ بهادران اصفهان مثل برنامه شمال تهرانی‌ها است. باغ بهادران ی…
 • بهترین بازارهای گل تهران

  بهترین بازارهای گل تهران

  ‌چرا ما عاشق گل‌و‌گیاه هستیم؟ این یک سوال ساده است؛ اما پاسخ به آن می‌تواند پیچیده باشد. ف…
 • نکاتی برای صرفه جویی در هزینه های سفر

  چگونه ارزان سفر کنید؟

  فرقی نمی‌کند که تنها به سفر می‌روید و با با دوستان خود، نکاتی برای صرفه جویی در هزینه های …
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

باغ بهادران، شمال اصفهانی‌ها

زمان تعطیلات برنامه سفر به باغ بهادران اصفهان مثل برنامه شمال تهرانی‌ها است. باغ بهادران ی…