چه گلدانی مناسب گیاهان آپارتمانی است؟

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هر گیاهی ممکن است با یک نوع گلدان سازگاری بیشتری داشته باشد و برای گیاهان مقاوم‌تر از انواع مختلفی از گلدان‌ها با جنس‌های متفاوت هم می‌توان استفاده کرد.
گلدان مناسب برای گیاهان آپارتمانی

گیاهان خانگی یک اکسسوری عالی برای فضاهای داخلی هستند و بافت و رنگ‌های متفاوتی داشته و به خانه شما گرما و زیبایی می‌بخشند. کافی است که یک گلدان مناسب برای آن انتخاب کنید. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی گلدان مناسب برای گیاهان آپارتمانی می‌پردازیم.

گلدان مناسب برای گیاهان آپارتمانی

انواع گیاهان با دکور صحیح، خانه شما را زیبا می‌کنند اما مهم‌تر از همه این است که یک گلدان مناسب برای گیاه انتخاب کنید که قبل از آن باید این موارد را در نظر بگیرید.

سایز صحیح را بدانید

خاک در گلدان خیلی بزرگ، به تدریج و به آرامی خشک می‌شود و احتمال پوسیدگی ریشه گیاه را افزایش می‌دهد. اگر گیاه بیش از حد برای گلدان بزرگ باشد، باز هم فضا برای آن تنگ می‌شود. گلدان بیش از حد کوچک باعث خشک شدن سریع گیاه شده و باعث می‌شود که شما نتوانید به شکل مناسب به گیاه آب دهید و در نتیجه ریشه گیاه دچار مشکل می‌شود و رشد آن به خطر می‌افتد.

در حالت ایده‌آل باید گیاه را داخل گلدانی قرار دهید که سایز مساوی با محل رشد داشته باشد. اگر می‌خواهید گیاه را وارد یک گلدان دیگر کنید باید در نظر بگیرید که گلدان جدید ۵ الی ۸ سانتی‌متر از لحاظ قطر بزرگ‌تر باشد. سایز بزرگ‌تر گلدان را برای گیاه انتخاب کنید تا رشد آن سریع‌تر انجام گیرد. گیاهانی که رشد آهسته دارند با گلدان بزرگ‌تر به اندازه ۲ الی ۴ سانت رشد سریع‌تری خواهند داشت.

گلدان مناسب برای گیاهان آپارتمانی

قبل از دکور و تزئین، زهکشی آن را در نظر بگیرید

اکثر گیاهان خانگی نمی توانند با آب زیاد زنده بمانند. بنابراین خاک گیاه باید زهکشی مناسب داشته باشد تا آب را به پایین بکشد و یا بتواند تنفس کند. سوراخ ته گلدان هم برای زهکشی لازم است و هم برای جریان داشتن هوا بسیار واجب است. در چنین مواردی برای کثیف نشدن محیط داخلی در زیر آن سینی قرار دهید.

اگر می‌خواهید گلدان را بدون منافذ زهکشی و فقط برای اهداف دکوری استفاده کنید پس قطعا به گیاه آسیب وارد می‌کنید. گلدان‌های پلاستیکی و تراکوتا معمولا گزینه مناسبی هستند. برای آشنایی بیشتر با گیاهان آپارتمانی به مطلب این گیاه آپارتمانی استرس خانه را نابود می‌کند سر بزنید.

گلدان مناسب برای گیاهان آپارتمانی

سبک و استایل از نکات گلدان مناسب برای گیاهان آپارتمانی

گلدان‌ها تنوع رنگ و طرح زیادی دارند، گلدانی را بخرید که بیشتر از همه با آن ارتباط برقرار می‌کنید حتما نباید عوامل انتخاب گلدان مناسب برای گیاهان آپارتمانی علمی و فنی باشند. در انتخاب رنگ و شکل گلدان، سعی کنید رنگ‌های مخالف را انتخاب کنید چون کنتراست رنگ خوبی دارند، باعث زیباتر شدن دکوراسیون خانه ما می‌شوند.

گلدانی بخرید که تمیز کردن آن راحت باشد

گلدان مناسب برای گیاهان آپارتمانی گلدانی است که تمیز کردن آن راحت باشد. اگر به فکر استفاده مجدد از گلدان هستید، تمیزی راحت آن را هم در نظر داشته باشید. تمیز کردن گلدان‌های سرامیکی بسیار راحت‌تر است. برخی گلدان‌ها مانند کاغذی سالانه باید تعویض شوند و نیاز به تمیز کردن ندارند. تمیز نمودن گلدان سفالی به وقت و حوصله بیشتری نیاز دارد زیرا گلدان‌های سفالی پس از مدتی به‌خاطر تبخیر آب در داخل آن، لایه سفید رنگی در سطح داخلی آن تشکیل می‌شود که باید تمیز شود.

قیمت گلدان از نکات گلدان مناسب برای گیاهان آپارتمانی

در انتخاب گلدان به قیمت آن توجه کنید. گلدان‌های سفالی قیمت خوب و ویژگی‌های مناسبی دارند. گلدان‌های کاغذی نیز قیمت مناسبی دارند اما هر سال باید این گلدان‌ها را عوض کنید.

قیمت گلدان

پیشنهاد مطالعه: مطلب دکوراسیون خانه شما به این وسایل نیاز دارد را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این وسیله ارزان را در دکور خانه دست کم نگیرید

در آپارتمان‌ها و خانه‌های جمع و جور امروزی که شصت متر فضا برای زندگی کردن در اختیار ما قرا…