عظمتی دیدنی میان جنگل‌های ساری

۴
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سد سلیمان تنگه در استان مازندران، در 45 کیلومتری جنوب غربی ساری و در نزدیکی روستایی به نام افرا چال قرار دارد.

سد سلیمان تنگه ساری با ارتفاع ۱۳۸ متر از جاهای دیدنی مازندران از آن سدهایی است که از بالای آن می‌توانید منظره زیبای ساری را تماشا کنید. این سد که به نام سد شهید رجایی هم شناخته می‌شود، در بخش دودانگه یعنی ۴۵ کیلومتری جنوب‌غربی شهرستان ساری قرار گرفته است.  با مجله دلتا همراه باشید.

سد سلیمان تنگه ساری

ماجرای نامگذاری سد سلیمان تنگه چیست؟

دلیل نامگذاری سد سلیمان تنگه ساری به این نام ماجرای جالبی دارد. محلی‌ها می‌گفتند که یک بنای تاریخی در منطقه «دواب» وجود داشته که زیر آب رفته و متعلق به دوره حضرت سلیمان بود. به همین دلیل هم سد شهید رجایی را با نام سد سلیمان تنگه می‌شناسند.

نگاهی به امکانات تفریحی سد سلیمان تنگه

سد سلیمان تنگه برخلاف بسیاری از سدهای کشور دارای امکانات تفریحی زیادی است که بیشتر آن‌ها به آب دریاچه وابسته هستند. در ادامه چند تا از این تفریحات را بررسی می‌کنیم.

سد

قایق‌رانی روی سد سلیمان تنگه

قایق‌رانی یکی از تفریحات ثابت سد سلیمان تنگه است. دریاچه سد آنقدر زیباست که دلتان بخواهد یکی دو دور بیشتر بزنید. با توجه به اینکه سد همیشه پُر آب است، قایق‌رانی در آن خیلی لذت‌بخش خواهد بود.

اسکی روی آب

علاوه‌بر قایق‌رانی می‌توانید روی آب دریاچه هم اسکی کنید. اسکی روی آب یکی از امکانات تفریحی جذاب سد سلیمان تنگه است. اگر تا به حال این ورزش را امتحان نکرده‌اید، این فرصت خیلی خوبی است. فقط حواستان باشد که باید شنا بلد باشید تا اجازه اسکی روی آب به شما داده شود.

سد شهید رجایی

اتوبوس دریایی

اتوبوس دریایی یکی از کم‌خطرترین امکانات تفریحی سد سلیمان تنگه است. فقط کافی است هزینه آن را پرداخت کرده و سوار بر اتوبوس دریایی شوید و از گشت‌وگذار روی دریاچه پشت سد رجایی لذت ببرید.

پدال‌رو روی سد سلیمان تنگه

پدال‌رو را که همه ما قبلا امتحان کرده‌ایم. در مورد این تفریح دیگر خودتان باید دست‌به‌کار شوید تا طول و عرض دریاچه را طی کنید.

پیست تپه‌پیمایی

پیست تپه‌پیمایی یکی از امکانات تفریحی دهکده آرامش است. در این منطقه پیستی طراحی شده که می‌توانید با یک کفش مناسب در آن پیاده‌روی کنید.

سد سلیمان تنگه کجاست

زمین بازی و ورزش سد سلیمان تنگه

یکی از امکانات مهمی که در دهکده آرامش در نظر گرفته شده، زمین بازی و ورزش است. بفرمایید زمین بازی و ورزش برای یک تفریح عالی. اگر به دیدنی‌های ایران علاقه دارید، میدان نقش جهان، نگینی بر انگشتری اصفهان را بخوانید.

بهترین زمان بازدید از سد

فصل بهار و تابستان یکی از بهترین زمان‌ها برای بازدید از سد سلیمان تنگه است. در فصل بهار هوا خنک است و در دل این منطقه کوهستانی بادی خنک به صورتتان می‌وزد که از خواب بیدارتان خواهد کرد. فصل تابستان هوا کمی گرم و شرجی است اما بیشتر گردشگران این فصل را برای بازدید از سد رجایی انتخاب می‌کنند.

سد سلیمان تنگه ساری

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری تفریح یک‌ روزه جذاب در قلب تهران را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • باغ بهادران اصفهان

  باغ بهادران، شمال اصفهانی‌ها

  زمان تعطیلات برنامه سفر به باغ بهادران اصفهان مثل برنامه شمال تهرانی‌ها است. باغ بهادران ی…
 • بهترین بازارهای گل تهران

  بهترین بازارهای گل تهران

  ‌چرا ما عاشق گل‌و‌گیاه هستیم؟ این یک سوال ساده است؛ اما پاسخ به آن می‌تواند پیچیده باشد. ف…
 • نکاتی برای صرفه جویی در هزینه های سفر

  چگونه ارزان سفر کنید؟

  فرقی نمی‌کند که تنها به سفر می‌روید و با با دوستان خود، نکاتی برای صرفه جویی در هزینه های …
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

باغ بهادران، شمال اصفهانی‌ها

زمان تعطیلات برنامه سفر به باغ بهادران اصفهان مثل برنامه شمال تهرانی‌ها است. باغ بهادران ی…