بهترین مقصد برای سفرهای یک روزه اطراف تهران

۳
4
زمان مطالعه: 3 دقیقه
زندگی ماشینی و مدرنیته، گاهی مجال نفس کشیدن به ما نمی‌دهد. گرمای هوا هم مزید بر علت می‌شود تا زندگی عرصه را بیشتر بر ما تنگ کند.
سفرهای یک روزه اطراف تهران

سفرهای یک روزه اطراف تهران می‌تواند انرژی از دست رفته شما را در پایان یک هفته سخت و فشرده کاری بازگرداند. به شرط آنکه بدانید کجا و چطور دوباره خود را شارژ کنید. اگر تعطیلات آخر هفته را هوشمندانه برنامه‌ریزی کنید، به خوبی فرصت جبران خستگی ۶ روز قبل از آن را دارید. با مجله دلتا همراه باشید.

دریاچه آرام فراخین

در اطراف روستایی با نام ویسر که از توابع نوشهر در مازندران است، دریاچه‌ای با نام فراخین قرار دارد که حتی تماشای آن از دور دست نیز آرامش‌بخش است. مکانی مناسب برای سفرهای یک روزه اطراف تهران با دریاچه‌ای که درختان سرسبز و سربه‌فلک کشیده جنگل‌‌‌های هیرکانی آن را تنگ در آغوش گرفته‌اند.

فراخین

آبشار باشکوه دارنو

آبشار دارنو از جاذبه‌‌‌های دیگر مازندران و همجوار با دریاچه فراخین است. این آبشار از هفت آبشار مختلف تشکیل شده که آبشار اصلی، دومین آبشار آن است. ارتفاعی ۲۵ متری دارد و بلندترین آن در بین این هفت آبشار محسوب‌‌ می‌شود. برای رسیدن به زیباترین آبشار دارنو باید کمی پیاده‌روی کنید.

دارنو

جنگل نقله‌بر در دل رودبار

درست بر روی کوهپایه‌‌‌های خوش آب‌وهوای گیلان، همجوار با رود همیشه خروشان و پرتلاطم سفیدرود، جنگل نقله‌بر خودنمایی‌‌ می‌کند. جنگلی باطراوت و سرسبز که به شما اجازه‌‌ می‌دهد در کنار تماشای مناظر تکرار نشدنی آن، ساعت‌‌‌ها در میان این هجوم سبز پیاده‌روی کنید.

نقله بر

روان رود، اسکلیم رود

اسکلیم رود را در دسته جاذبه‌‌‌های روان در میان جنگل‌‌‌های هیرکانی لفور‌‌ می‌دانند که بهشت روی زمین مازندران است. این رود از جمله پرطرفدارترین مقاصد گردشگری شهر سوادکوه محسوب‌‌ می‌شود. رودی که در روستای لفور قرار دارد و به سرزمین هزار رنگ آبشارها معروف است.

سفرهای یک روزه اطراف تهران

سد مشهور لفور

سوادکوه علاوه بر جنگل‌‌‌ها، رودها و چشمه‌‌‌ها، جاذبه دیگری نیز دارد که آن را سد البرز یا سد لفور‌‌ می‌نامند. سدی خاکی آرمیده در جوار جنگلی مسحورکننده که مناظر کمتر دیده شده‌ای را در مقابل چشمان شما به نمایش درآورده است. بد نیست بدانید که در نزدیکی‌‌‌های سد کلبه‌ای چوبی قرار دارد که برای اقامت در طول همین مسیر در نظر گرفته شده است.

لفور

دریاچه اوان

دریاچه اوان با استان قزوین ۷۰ کیلومتر و با روستای اوان ۴ کیلومتر فاصله دارد. این دریاچه نقره‌ای پوشیده از گیاهان و مامنی امن برای پرندگانی جذاب چون سبزه قبا، کبک و فاخته است که آن را به منطقه‌ای دیدنی برای گردشگران تبدیل کرده‌است. بهشتی در نزدیکی تهران، روستای برگ جهان هم یکی دیگر از دیدنی‌های اطراف تهران است که باید حتما ببینید.

دریاچه اوان

مرداب وهم‌انگیز دیوک

شاید تعجب کنید اگر بگوییم مرداب دیوک یکی از دیدنی‌ترین شگفتی‌‌‌های اطراف تهران محسوب‌‌ می‌شود. مسیر دسترسی به این مرداب از سمت جاده چالوس به کلاردشت است که بعد از آن یک راه جنگلی شما را به این مرداب می‌رساند. مردابی خفته درد دل جنگل و درختان تنومند که راه رسیدن به آن یک مسیر پیاده‌روی بسیار دیدنی است.

سفرهای یک روزه اطراف تهران

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از تهران‌گردی زیبارویان جهان را در این نقطه تهران ببینید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

با کمترین هزینه کابینت آشپزخانه را نو کنید

تغییر دکوراسیون آشپزخانه، یکی از دشوارترین تغییرات در خانه است. گاهی این موضوع باعث می‌شود…