این گیاه آپارتمانی استرس خانه را نابود می‌کند

۲۱
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
به‌طورکلی گیاهان بسیار زیادی وجود دارند که از قابلیت ضد افسردگی و همچنین جلوگیری از استرس برخوردار است که با نگهداری از آن‌ها نه تنها می‌توانید انرژی مثبت را در محیط اطراف خود ایجاد کنید.
گیاهان آپارتمانی ضد استرس در منزل

همان‌طور که می‌دانید داشتن استرس می‌تواند بسیاری از کارهای روزانه‌ ما را مختل نماید. بنابراین به‌کارگیری راه‌های درمانی برای جلوگیری از این مشکل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی گیاهان آپارتمانی ضد استرس در منزل می‌پردازیم.

گیاهان آپارتمانی ضد استرس در منزل

گل‌ها و گیاهان می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در کاهش استرس داشته باشند که در ادامه به درمان استرس با چند گیاه آپارتمانی به طور کامل پرداخته‌ایم.

گل شمعدانی از گیاهان آپارتمانی ضد استرس در منزل

یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی که می‌تواند به کاهش استرس اعصاب کمک کند و از رنگ و بوی بسیار خوبی نیز برخوردار است گیاه شمعدانی است.

باید توجه داشته باشید که روش نگهداری گل شمعدانی نیز کار بسیار آسانی است که همین امر باعث محبوبیت این گل در میان افراد شده است.

گیاهان آپارتمانی ضد استرس در منزل

گیاه آپارتمانی آلوئه‌ورا

بهتر است بدانید که از گیاهان بسیار معروف در صنعت طب سنتی می‌توان به آلوئه‌ورا اشاره کرد، این گیاه می‌توان تاثیر بسیار زیادی در کاهش استرس داشته باشد و همچنین می‌تواند به از بین بردن سرطان و هوای آلوده موجود در خانه نیز کمک کند.

گیاهان آپارتمانی ضد استرس در منزل

اسطوخودوس

در یکی از آزمایشات، دانشمندان موتوجه شدند که گیاه اسطوخودوس می‌تواند در کاهش استرس و همچنین ضربان قلب افراد تاثیر بسیار زیادی داشته باشد و سردردهای میگرنی را نیز از بین ببرد. باید توجه داشته باشید که نوشیدن دمنوش اسطوخودوس میتواند باعث ایجاد حالت خواب آلودگی در افراد بشود و به افزایش آرامش افراد نیز کمک نماید.

اسطوخودوس

نخل اریکا

نخل اریکا یکی از زیبا ترین گیاهان آپارتمانی است. البته باید در نظر داشته باشید این گیاه سمی است و برای افرادی که به نگهداری از حیوانات خانگی می‌پردازند مناسب نیست.

این گیاه یکی از گیاهان بومی ماداگاسکار است و می‌تواند نقش موثری در درمان استرس داشته باشد. این گیاه می‌تواند در مکان‌های پر نور رشد بسیار خوبی داشته باشد. بهتر است بدانید که نگهداری از آن نیز کار نسبتا آسانی است. برای اینکه چیدمان زیبایی در خانه خود داشته یباشید به مطلب ۵ وسیله ضروری که زیبایی منزل را دوچندان می‌کند سر بزنید.

نخل اریکا

سانسوریا از گیاهان آپارتمانی ضد استرس در منزل

از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی می‌توان به گیاه سانسوریا اشاره کرد، این گیاه دارای خواص بسیار زیادی می‌باشد به طوری که با نگهداری از این گیاه می‌توان به افزایش هوای پاکیزه خانه، کاهش استرس، از بین بردن سردرد و افزایش انرژی افراد کمک بسیار زیادی کرد.

اگر شما نیز از جمله افراد علاقه‌مند به گل و گیاه هستید حتما در خانه خود به نگهداری گیاه سانسوریا بپردازید تا از خاصیت‌های بسیار زیاد گیاه سانسوریا بهره‌مند شوید.

سانسوریا

پتوس

اگر به دنیال یکی گیاه مقاوم و آپارتمانی هستید بهتر است بدانید که پتوس از جمله گیاهان مقاوم و مناسب برای از بین بردن استرس است، این گیاه به مراقبت بسیار کمی احتیاج دارد و رشد آن نیز بسیار زیادی است. اگر در کنار درمان استرس تصفیه هوا نیز برای شما مهم است حتما گیاه پتوس را برای خرید و نگهداری در نظر داشته باشید.

پتوس

ساکولنت

قطعا یکی از گزینه‌های مناسب برای درمان استرس با گیاهان آپارتمانی ، ساکولنت‌ها هستند. ساکولنت‌ها می‌توانند به از بین بردن استرس، ایجاد تمرکز، مقابله کردن با بیماری‌های روانی و غیره کمک بسیار زیادی کنند.

ساکولنت

دراسنای پرچمی

از جمله گیاهان شادی‌آور می‌توان به دراسنای پرچمی اشاره کرد. همان‌طور که می‌دانید یکی از درمان‌های استرس وجود شادی است که این گیاه با قابلیت خود می‌تواند در این امر تاثیرگذار باشد.

دراسنای پرچمی

پیشنهاد مطالعه: مطلب این وسیله خانه شما را متحول می‌کند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

این وسیله ارزان را در دکور خانه دست کم نگیرید

در آپارتمان‌ها و خانه‌های جمع و جور امروزی که شصت متر فضا برای زندگی کردن در اختیار ما قرا…