تفریح یک‌ روزه جذاب در قلب تهران

۱۶
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پارک آبشار، یکی از صدها جاذبه‌ای است که در پایتخت امکان بازدید از آن را دارید. این پارک چشم‌انداز عالی به غرب تهران به‌خصوص دریاچه چیتگر دارد.
پارک آبشار

امروز‌‌‌ می‌خواهیم در گردش مجازی‌مان در مجله دلتا به یکی از جاذبه‌‌‌ها‌ی کمتر شناخته‌شده پایتخت، پارک آبشار تهران سری بزنیم و شما را با حال و هوای گردش در آن آشنا کنیم. منطقه‌ای کوهستانی که چشم‌انداز تازه و جذابی از شهر تهران به شما‌‌‌ می‌دهد و تجربه جدیدی برای شما خلق‌‌‌ می‌کند.

آشنایی با پارک آبشار تهران

در میان پارک‌‌‌ها‌ی متعدد و کوچک و بزرگ تهران، این پارک به نسبت تازه ساخت است و هنوز آن اندازه که باید و شاید در میان تهرانی‌‌‌ها‌ شهرت و محبوبیت پیدا نکرده است. برای رسیدن به این پارک کوهستانی باید خود را به غربی‌ترین نقطه پایتخت برسانید.

این مکان طرحی شبیه باغ‌‌‌ها‌ی سنتی ایرانی دارد و به‌صورت طبقه طبقه ساخته شده است. هر طبقه آن فضای سبز، آلاچیق و برکه‌‌‌ها‌ی منحصربه‌خود را دارد؛ موضوعی که چشم‌انداز زیبا و متنوعی به پارک بخشیده است.

پارک آبشار تهران کجاست

دیدنی‌‌‌ها‌ و تفریحات در پارک آبشار

از قسمت پایینی پارک که در پیاده‌راه‌‌‌ها‌ی پیچ در پیچ و طبقه طبقه بوستان بالا‌‌‌ می‌روید، چشم‌انداز شهر تهران‌‌‌ هر لحظه وسیع‌تر‌‌‌ می‌شود. از میان آلاچیق‌‌‌ها‌ و برکه‌‌‌ها‌ی کوچک و بزرگ که رد‌‌‌ می‌شوید، نگاه‌تان لبریز تصاویر زیبا می‌شود.

آبشار مصنوعی

در طول راه برای رسیدن به بالای پارک، برکه‌‌‌ها‌ و آبشارهای مصنوعی کوچک و بزرگی را‌‌‌ می‌بینید که کار زیباتر و خنک کردن محیط را انجام‌‌‌ می‌دهند. مشهورترین سازه این پارک نیز آبشار بزرگ مصنوعی آن است که از بالاترین طبقه پارک به پایین فرو‌‌‌ می‌ریزد و منظره جذابی را ایجاد‌‌‌ می‌کند.

پارک های تهران

کوه‌پیمایی

پارک آبشار به خاطر داشتن مسیرهای مختلف و متنوع، چشم‌اندازهای متفاوت و جذاب و همچنین طراحی خوب مسیرهای کوه‌پیمایی، پیاده‌روی را به اندازه‌ای برای‌تان لذت‌بخش‌‌‌ می‌کند که فراموش‌‌‌ می‌کنید تا چه اندازه راه آمده و چقدر انرژی مصرف کرده‌اید.

عکاسی در پارک

اگر از علاقه‌مندان به گرفتن سلفی‌‌‌ها‌ی جذاب یا گرفتن پانوراماهای تماشایی از دورنمای تهران هستید پارک آبشار انتخاب جذابی برای شماست، به ویژه اگر هوای پایتخت تمیز باشد. شب‌‌‌ها‌ی دل‌فریب تهران و دریاچه چیتگر با نورپردازی‌‌‌ها‌ی زیبایش نیز‌‌‌ می‌تواند دلیل خوب دیگری برای رفتن به پارک آبشار به منظور عکاسی باشد.

پارک آبشار تهران

پیک‌نیک، ورزش در هوای آزاد

حالا که این همه راه را تا اینجا آمده‌اید خوب‌‌‌ می‌شود غذای سبکی همراه داشته باشید و از آلاچیق‌‌‌ها‌یی که در جای جای پارک تعبیه شده برای دورهمی‌‌‌ها‌ی خانوادگی یا دوستانه‌تان استفاده کنید. هرچند بهتر است شب، زمانی که نور خانه‌‌‌ها‌ و دریاچه چیتگر جلوه خاصی به فضای پیش روی‌تان داده‌اند برای پیک‌نیک به اینجا بیایید.

تهران گردی

شکم‌گردی در پارک آبشار

از دیگر تفریحاتی که در پارک آبشار‌‌‌ می‌توانید تجربه کنید، شکم‌گردی در کافه و بوفه‌‌‌ها‌ی این پارک و همچنین فودکورت تازه تاسیس آن است. اگر هوس یک صبحانه تازه با چشم‌اندازی به دریاچه چیتگر و فضای باطراوت پارک دارید‌‌‌ می‌توانید به کافه رستوران پارک آبشار سری بزنید. اگر پارک‌های تهران را دوست دارید، یک تهران‌گردی کم‌هزینه در بوستان رازی را بخوانید.

پارک آبشار

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن جاذبه‌های نزدیک پایتخت بهشتی در نزدیکی تهران، روستای برگ جهان را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • باغ بهادران اصفهان

  باغ بهادران، شمال اصفهانی‌ها

  زمان تعطیلات برنامه سفر به باغ بهادران اصفهان مثل برنامه شمال تهرانی‌ها است. باغ بهادران ی…
 • بهترین بازارهای گل تهران

  بهترین بازارهای گل تهران

  ‌چرا ما عاشق گل‌و‌گیاه هستیم؟ این یک سوال ساده است؛ اما پاسخ به آن می‌تواند پیچیده باشد. ف…
 • نکاتی برای صرفه جویی در هزینه های سفر

  چگونه ارزان سفر کنید؟

  فرقی نمی‌کند که تنها به سفر می‌روید و با با دوستان خود، نکاتی برای صرفه جویی در هزینه های …
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

باغ بهادران، شمال اصفهانی‌ها

زمان تعطیلات برنامه سفر به باغ بهادران اصفهان مثل برنامه شمال تهرانی‌ها است. باغ بهادران ی…