تسهیلات با سود ۱۷ درصد برای انبوه‌سازان مسکن

۰
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چرا اعطای تسهیلات با سود 17 درصد به انبوه‎سازان موثر است؟
تسهیلات با سود

تسهیلات با سود ۱۷ درصد به انبوه‌سازان مسکن که از فناوری‌های جدید و مدیریت مصرف انرژی استفاده کنند، پرداخت می‎شود. مدیرعامل بانک مسکن گفته است: «این بانک به انبوه‌سازان مسکن  تسهیلات با نرخ سود ۱۷ درصد پرداخت می‌کند.»

کارشناسان مسکن سال‎ها معتقد بودند که اعطای تسهیلات به بخش تقاضا نمی‌تواند موثر باشد و هر گونه افزایش سقف تسهیلات موجب رشد قیمت مسکن می‌شود.

به گزارش مجله دلتا، ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک مسکن، پرداخت این تسهیلات را در جهت تشویق به بهره‌گیری از روش‌های جدید و نوین برای مدیریت مصرف آب و انرژی در واحد‌های مسکونی اعلام کرد.

تسهیلات با سود
رحیمی انارکی از ایجاد کمپین حمایت از بهینه سازی مصرف انرژی از سال گذشته با حمایت این بانک خبر داد و گفت: «امسال نیز این اقدام بانک مسکن ادامه خواهد داشت. بانک‌ها نقش کلیدی در رونق اقتصاد کشور دارند، هرچند در معرض انواع نوسانات از جمله نرخ ارز، مشکلات بانکی و غیره هستند، اما بانک‌ها در قبال جامعه بی تفاوت نیستند.»

چرا اعطای تسهیلات به انبوه‎سازان موثر است؟

نگاهی به شرایط بازار مسکن نشان می‌دهد که این روزها شکاف زیادی میان تولید و عرضه مسکن با تقاضا به وجود آمده و این شکاف به نوعی بازار مسکن را با یک کسری ۳،۵ تا ۴ میلیونی مسکن  در چند سال گذشته رسانده است.

افزایش وام ساخت در هنگام تکمیل و واگذاری به خریداران نیز به افزایش قدرت خرید مردم کمک می‌کند و می‌تواند رکود حاکم بر بخش ساخت مسکن را تا حدودی بهبود بخشد. وام مسکن در مرحله تولید باید افزایش یابد و پس از ساخت، فروش آپارتمان اقساطی شود. این بهترین شیوه‌ای است که می‌تواند علاوه بر رونق ساخت و ساز مسکن، موجب بهبود وضع تولید صنایعی باشد که وابسته به بخش مسکن هستند.

 

برای پیگیری آخرین خبرهای  بازار مسکن، از صفحه‎های خبر و گزارش  و اخبار مسکن  مجله دلتا ، جامع‎ترین مجله ملکی ایران، دیدن کنید.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

این گیاهان آپارتمانی به خاک نیاز ندارند!

گل‌ها و گیاهان به دلیل زیبایی و طراوتی که به فضای منزل می‌بخشند، همیشه طرفداران زیادی دارن…