۵ گیاهی که دیابت و قندخون را ضربه فنی می‌کنند

۶
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چند گیاه مشخص می‌توانند با کنترل سطح قند خون، برای درمان دیابت بسیار موثر باشند.
گیاهان مفید برای دیابت

دیابت تهدیدی برای سلامت عمومی در سراسر جهان است و بر توانایی بدن برای تبدیل غذا به انرژی تاثیر می‌گذارد. بدن فرد دیابتی انسولین کافی تولید نمی‌کند و قادر به استفاده موثر از انسولین بدن به اندازه یک فرد غیر دیابتی نیست. در این مطلب مجله دلتا گیاهان مفید برای دیابت را معرفی می‌کند.

گیاهان مفید برای دیابت چیست

جینسینگ

عصاره جینسینگ یک مکمل گیاهی است که می تواند حساسیت به انسولین را افزایش داده و سطح قند خون را به حالت عادی بازگرداند. این گیاه در آسیا و آمریکا یافت می شود و برای کاهش سطح قند خون افراد مبتلا به دیابت موثر است. استفاده از این گیاه به عنوان یک شکل از طب سنتی برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

خار مریم

مطالعات نشان می دهد که مقدار معقول خار مریم منجر به کاهش سطح گلوکز در افراد مبتلا به دیابت می‌شود. اما باید در مصرف آن احتیاط کرد زیرا می‌تواند منجر به حالت تهوع، اسهال و همچنین نفخ شود. افرادی که می‌خواهند از این گیاه استفاده کنند، باید قبل از امتحان با پزشک خود مشورت کنند.

پسیلیوم

این گیاه ممکن است برای بسیاری از افراد ناشناخته باشد، اما دارای خواص شگفت انگیزی است که می‌تواند به بیماران دیابتی کمک کند. این گیاه در مکمل های فیبر و ملین یافت می‌شود. در گذشته برای درمان کلسترول نیز از این گیاه استفاده می‌شد. افراد مبتلا به دیابت نوع دو باید روزانه ۱۰ گرم پسیلیوم مصرف کنند تا سطح قند خون و کلسترول خون خود را بهبود بخشند.

خربزه تلخ

این یک عنصر محبوب در آشپزی آسیایی و طب سنتی چینی است. اعتقاد بر این است که این گیاه تشنگی و خستگی را که از علائم احتمالی دیابت نوع ۲ هستند، تسکین می‌دهد. تحقیقات نشان داده که عصاره خربزه تلخ می‌تواند قند خون را کاهش دهد.

ژیمنا

خاستگاه این گیاه هند و معنای آن نابودکننده قند است. مطالعات نشان داده که در برابر دیابت نوع ۱ و نوع ۲ بسیار موثر است. در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱، افرادی که عصاره برگ را به مدت ۱۸ ماه مصرف کردند، در مقایسه با گروهی که فقط انسولین دریافت کردند، سطح قند خونشان به طور قابل توجهی کاهش یافت. آزمایشات دیگر نشان داد برگ و عصاره آن در دوره‌های مختلف برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز مناسب است. این گیاه را می‌توان هم به صورت زمینی و هم به شکل عصاره استفاده کرد.

ژیمنا

پیشنهاد مطالعه: مطلب خواص بی‌نظیر سیر و تاثیر عالی آن بر کرونا! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

۸ روش ساده برای درمان سکسکه

سکسکه زمانی اتفاق می‌افتد که ورود هوا به داخل ریه‌ها به صورت لحظه‌ای قطع شود. در این مطلب …