ساده‌ترین روش برای نوکردن مبلمان در منزل

۸
18
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر دقت کرده باشید پس از خرید مبل و گذشت یک یا دو سال مبل ها چرک مرده می‌شوند و همین خانم‌های خانه‌دار را آزار می‌دهد.
کاور مبل یا روکش مبلمان

تمیز کردن مبلمان کار آسانی نیست و بیشتر افراد با روش‌های مختلف اقدام به تمیز کردن مبلمان پارچه‌ای و چرمی می‌کنند. اما یکی از بهترین روش‌های جلوگیری از کثیف شدن مبلمان می‌توان از کاور مبل یا روکش مبلمان استفاده کرد. با مجله دلتا همراه باشید.

کاور مبل یا روکش مبلمان

شما وقتی به بازار مبلمان بروید در کنار فروشگاه های مبلمان حتما فروشگاه های فروش کاور مبل نیز خواهید دید که در طرح ها و مدل های مختلف آماده فروش و یا آماده سفارش گرفتن از مشتری با توجه به نوع مدل مبل هستند. در ادامه با انواع کاور مبل آشنا خواهیم شد

روکش مبل ژلاتینی ( ژله ای )

جنس کاور ژلاتینی از جنس پی وی سی است. این پلیمر نرم، شفاف، ارتجاعی، ضد خش و غیر سمی است. همچنین در برابر آتش نیز مقاومت خوبی دارد از جنس این پلاستیک در لباس کودکان نیز استفاده می‌شود و هیچ گونه خطری برای کودکان و حیوانات خانگی در صورت خوردن این پلاستیک ندارد.

از میان کاور‌های مبل شستن و تمیز کردن کاور ژله ای بسیار راحت تر از سایر مدل‌ها است. این نوع کاور مبل علاوه بر سادگی ظاهر زیباتری به مبلمان شما خواهد داد. در صورتی که از مبلمان سلطنتی استفاده می‌کنید حتما از کاور ژله‌ای هم استفاده کنید تا متوجه زیباتر شده مبلمان خود شوید.

کاور مبل یا روکش مبلمان

روکش پارچه‌ای مبلمان

از کاور مبل یا پیراهن مبل پارچه‌ای بیشتر برای مبل راحتی استفاده می‌شود که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی می‌توان انتخاب کرد. پارچه های کاور مبل از جنس پلی استر یا ترکیبی از پلی استر و نخ است. این نوع پارچه در برابر حرارت مقاوم بوده و تغییر شکل نخواهد داد و به راحتی قابلیت شست‌وشو در لباسشویی را دارد.

تنوع در پارچه‌های روکش مبلمان بسیار زیاد است. این روکش علاوه بر محافظت از مبل شما در برابر کثیفی، زیبایی بخش دکوراسیون خانگی شما خواهد بو. خیلی از افراد در منزل از روکش ساده و معمولی مانند ملحفه‌ای استفاده می‌کنند. در حالی که سادگی این نوع روکش باعث سردی و بی‌روح شدن خانه می‌شود.

برای زیباتر شدن سرویس مبلمان منزل خود می‌توانید از پیراهن مبلی با پارچه‌های زیبا و طرح‌دار که با دکوراسیون و رنگ اتاق شما هماهنگی داشته باشد استفاده کنید.

روکش پارچه‌ای مبلمان

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۷ وسیله‌ای که خانه شما را کوچک و زشت می‌کند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این وسیله ارزان را در دکور خانه دست کم نگیرید

در آپارتمان‌ها و خانه‌های جمع و جور امروزی که شصت متر فضا برای زندگی کردن در اختیار ما قرا…