۳ اشتباهی که کاربران در واتساپ انجام می‌دهند

۱۰
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کاربران واتساپ هر روز اشتباهات بزرگی مرتکب می‌شوند؛ آیا شما یکی از آن‌ها هستید؟
اشتباهات واتساپ

در این مطلب از مجله دلتا برخی از رایج‌ترین اشتباهات واتساپ که ممکن است شما به‌عنوان یک کاربر پیام‌رسان واتساپ مرتکب شوید را فهرست کرده‌ایم.

کد واتساپ خود را برای کسی ارسال نکنید

یک کلاهبرداری هوشمندانه وجود دارد که باید از آن آگاه باشید. این حمله حول کد تایید ۶ رقمی است که واتساپ زمانی که می‌خواهید دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کنید، می‌دهد.

همچنین شامل یک هکر است که کنترل یکی از حساب‌های واتس‌اپ مخاطب شما را در دست می‌گیرد و به شما پیام می‌دهد و وانمود می‌کنید که اوست.

هکر در همان زمان که شما یک پیامک یا ایمیل از واتس‌اپ دریافت می‌کنید، پیامی برای شما می‌فرستد که به اشتباه شماره شما را وارد کرده و کد اشتباهی برای شما آمده است و سپس درخواست می‌کند که کد را به او بدهید.

هرگز نباید کد شش رقمی را با کسی به اشتراک بگذارید. اگر این کار را انجام دهید، هکر می‌تواند حساب شما را تصرف کند. دیگر به حساب خود دسترسی نخواهید داشت و هکر می‌تواند سعی کند از دوستان شما کلاهبرداری کند و پیام‌های خصوصی شما را بخواند.

اگر پیام مشکوکی از دوستی دریافت کردید، سعی کنید با او تماس بگیرید تا ببینید آیا می‌توانید حضوری با او صحبت کنید و بررسی کنید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

ذخیره خودکار رسانه را غیرفعال کنید

مطمئن شوید که واتس‌اپ شما همه فایل‌های رسانه‌ای را در حافظه گوشی شما ذخیره نمی‌کند. واتس‌اپ را باز کنید، روی «تنظیمات» و سپس «ذخیره و داده» کلیک کنید.

سپس روی «Chats» کلیک کنید و یک کلید به نام «Save to Camera Roll» را خاموش کنید.

همچنین می‌توانید برنامه دانلود رسانه را از چت‌های فردی متوقف کنید.

کافی است به چت مورد نظر بروید، روی عنوان آن در بالا کلیک کنید و از طریق گزینه “Save to Camera Roll” تنظیمات را تغییر دهید.

راستی‌آزمایی دو مرحله‌ای را تنظیم کنید

اکنون باید تایید صحت دو مرحله‌ای را روشن کنید. این یک مرحله اضافی برای تایید شماره تلفن شما است تا به جلوگیری از ورود هکرها کمک کند. هکرها مرتبا سعی می‌کنند به حساب‌های واتس‌اپ نفوذ کنند.

راستی‌آزمایی دو مرحله‌ای را تنظیم کنید

پیشنهاد مطالعه: مطلب آیا تخم پرندگان کودکان را به حرف می‌آورد؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

هتل‌های عجیب دنیا را بشناسید!

امروزه بسیاری از توریست‌ها، علاقه به اقامت در هتل‌هایی دارند که امکاناتی خاص یا عجیب دارند…