بهترین تله کابین های ایران

۱۲
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در گذشته از تله‌کابین‌ها برای حمل و نقل انسان یا کالا در مناطق صعب‌العبور استفاده می‌شد. اما امروزه تله‌کابین جنبه تفریحی داشته و یکی از راه‌های کسب درآمد برای محلی‌های هر منطقه به‌شمار می‌آید.
تله کابین های ایران

اکثر ما از کودکی رویای پرواز داشتیم. شاید تجربه تله‌کابین سواری را بتوان یکی از نزدیک‌ترین حس‌ها به پرواز دانست. افراد ماجراجو این اتاقک آهنی و معلق در آسمان را از لذت‌های شگفت‌انگیز در عین حال مهیج می‌دانند. برخی از تله کابین های ایران در دل طبیعت سرسبز و برخی دیگر در دل کوه‌ها جای گرفته‌اند. با مجله دلتا همراه باشید.

بهترین تله کابین های ایران

تله‌کابین سواری بسیار هیجان‌انگیز بوده و علاوه‌بر آن به شما کمک می‌کند تا طبیعتی بکر را تماشا کنید. در این قسمت بهترین و معروف‌ترین تله کابین های ایران را معرفی می‌کنیم.

تله‌کابین رامسر

«تله‌کابین رامسر» یکی از تله کابین های معروف ایران است که در مجموعه‌ای تفریحی – گردشی به نام بام سبز رامسر قرار دارد.. با سوار شدن بر تله‌کابین رامسر طبیعتی بکر و سرسبز را مشاهده می‌کنید.

رامسر

تله‌کابین توچال

«تله‌کابین توچال» از قدیمی‌ترین تله کابین های ایران به‌شمار می‌آید. رفت و برگشت با تله‌کابین توچال اولین تله‌کابین ایران حدود ۸۰ دقیقه زمان می‌برد. به‌همین دلیل این تله‌کابین را یکی از طولانی‌ترین تله کابین‌های جهان می‌دانند.

تله کابین های ایران

تله‌کابین احرار (تله‌کابین شیطان کوه)

اگر بخواهیم از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین تله کابین در ایران حرف بزنیم قطعا باید به «تله‌کابین احرار» واقع در بام سبز لاهیجان اشاره کنیم. این تله‌کابین سیستم کششی هیدرولیک، سیستم چشمی تنظیم حرکت، کنترل خودکار، سیستم اضطراری و قدرت درست قرار گرفتن روی دکل را دارد.

تله کابین های ایران

تله‌کابین گنج‌نامه

«تله‌کابین گنج‌نامه» را باید منحصربه‌فردترین تله‌کابین‌های ایران دانست. امروزه این تله کابین یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم همدان محسوب می‌شود. این تله‌کابین به پر فراز و فرودترین تله کابین ایران شهرت داشته و تحت هیچ شرایطی سقوط نمی‌کند.

گنجنامه

تله‌کابین نمک آبرود

«تله‌کابین نمک آبرود» یکی از مهیج ترین تله کابین های ایران به‌شمار می‌آید که تا امروز دچار حادثه نشده است. به‌همین دلیل این تله‌کابین را از امن‌ترین تله کابین های ایران می‌دانند.

تله‌کابین حیران

«تله‌کابین حیران» به بزرگ‌ترین تله‌کابین شمال غرب کشور شهرت دارد. این تله‌کابین بین آستارا و شهرستان نمین در اردبیل قرار گرفته است و یکی از پرطرفدارترین تله‌کابین‌های کشور به‌شمار می‌آید. مطلب در تعطیلی عید غدیر کجا برویم را بخوانید تا یک برنامه تفریحی برای خودتان تدارک ببینید.

حیران

تله‌کابین عینالی

«تله کابین عینالی» یکی از هیجان‌انگیزترین تله‌کابین‌های کشور محسوب می‌شود. این تله‌کابین در دامنه کوه «سرخاب» قرار گرفته به‌همین دلیل آن را پرشیب‌ترین تله‌کابین ایران می‌دانند. امروزه این منطقه توریستی به «بام تبریز» معروف شده و گردشگران زیادی هر ساله از آن‌جا بازدید می‌کنند

عینالی

تله‌کابین صفه

«تله‌کابین صفه» در مجتمع تفریحی کوه صفه واقع شده است. امروزه گردشگران زیادی در بازدید از شهر تاریخی اصفهان دقایقی را در این مجتمع گردشگری می‌گذرانند. تله کابین دو خط دارد. در مسیر خط اول آن از مناطق چشم‌نواز کوه صفه، بام اصفهان و زیبایی شهر دیدن می‌کنید. اما خط دوم این تله‌کابین که مسافت کوتاه‌تری هم دارد، به قله کوه صفه رفته و قلعه تاریخی شاه دژ را به گردشگران نشان می‌دهد.

صفه

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری روستای زیارت و جاذبه‌هایی که در عمرتان ندیده‌اید را بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

بندر پارسیان، بهشتی در هرمزگان

اگر فکر می‌کنید جای یک سفر جنوبی در حاشیه خلیج فارس بین سفرهایتان خالی است، پیشنهاد ما به …