خطرناک‌ترین گیاهان آپارتمانی در دکور منزل

۱۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر شما در خانه خود کودک یا حیوان خانگی داشته باشد، باید بدانید که این دوست داشتنی‌های جذاب ممکن است تهدیدی برای سلامت آن‌ها باشند.
گیاهان آپارتمانی سمی و خطرناک

گیاهان آپارتمانی سمی و خطرناک تقریبا در تمام خانه‌ها رایج هستند. این گیاهان آپارتمانی زیبا خانه را روشن و دلباز می‌کنند و به بهبود هوای فضای داخلی خانه نیز کمک می‌کنند. بسیاری از گیاهان آپارتمانی می‌توانند رنگ و بافتی جذاب را به دکوراسیون شما اضافه کنند. پس ایراد کار کجاست؟ با مجله دلتا همراه باشید.

نکات ایمنی مربوط به گیاهان آپارتمانی سمی و خطرناک

فقط به دلیل اینکه این گیاهان به‌طور بالقوه خطرناک هستند به این معنی نیست که نمی‌توانید از آن‌ها در خانه خود نگه‌دارید و از زیبایی آن‌ها لذت ببرید. تا زمانی که شما برخی از اقدامات اساسی ایمنی را انجام دهید، گیاهان، کودکان و حیوانات خانگی می‌توانند با هم در صلح زندگی کنند. در اینجا چند روش برای کاهش آسیب‌های ناشی از خطرناک‌ترین گیاهان آپارتمانی را آورده‌ایم:

  • گیاهان را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.
  • گیاهان را مرتبا تمیز نگه دارید و زباله‌های آن‌ها را جمع کنید.
  • برچسب‌هایی به گلدان‌ها با نام گیاه و اینکه آیا سمی است یا نه متصل کنید.
  • هنگام دست زدن و کار با گیاهانی که می‌توانند پوست یا چشم را تحریک کنند استفاده از دستکش را جدی بگیرید یا پس از دست زدن بلافاصله اقدام به شستن دست‌ها کنید.
  • از جابه‌جایی گیاهان به جایی که به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنید، خودداری کنید.
  • به کودکان بیاموزید که گیاهان را لمس نکنند.

گیاهان آپارتمانی سمی و خطرناک

گیاه زامیفولیا

این گیاه آپارتمانی به دلیل داشتن شاخ و برگ سبز و براق و مراقبت آسان به گیاهی پرطرفدار و محبوب در آپارتمان تبدیل شده است. این گیاه نیز جزو گیاهان تصفیه کننده هوا به‌حساب می‌آید اما متاسفانه سمی است. در بافت‌گیاه زامیفولیا اگزالات کلسیم نامحلول به فراوانی یافت می‌شود. کریستال‌های اگزالات کلسیم دارای لبه‌های تیزی هستند که می‌توانند به بافت‌های نرم درون دهان بچسبند و موجب خارش، سوزش و تورم زبان، لثه و گلو شوند. این علائم در انسان و حیوان مشترک است. برای اینکه تراس خانه خود را زیبا کنید به مطلب تراس خانه خود را با این ایده‌ها زیباتر کنید سر بزنید.

گیاهان آپارتمانی سمی و خطرناک

فیلودندرون از گیاهان خانگی سمی و خطرناک

احتمالا یکی از پرطرفدارترین گیاهان خانگی، فیلودندرون دوست داشتنی که رشد آسان و نیاز به مراقبت کم در این محبوبیت تاثیر زیادی داشته است. در حالی که اغلب مکمل مناسبی برای دکوراسیون هر اتاق است، حاوی بلورهای اگزالات کلسیم است که برای انسان و حیوانات سمی است. فیلودندرون ممکن است بالارونده یا پیچکی باشد. بسیار مهم است که فیلودندرون‌های پیچکی به اندازه کافی دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی آویزان شوند. انواع غیر پیچکی این گیاه نیز باید در قفسه‌ها و پنجره‌هایی در ارتفاع بالا نگهداری شوند.

فیلودندرون

سینگینیوم

این گیاه با فیلودندرون خویشاوند است و همچنین مراقبت از آن نیز آسان است. معمولا در گلدان‌ها با گیاهان دیگر که شرایط نگهداری مشابهی دارند، مخلوط می‌شود. گیاهان جوان دارای برگ‌هایی به شکل قلب هستند. گیاهانی مسن‌تر برگ‌هایی شبیه سر پیکان دارند. برگ‌های این گیاه مدام در حال ریختن هستند. بهتر است اغلب برگ‌های افتاده را نیز بررسی کنید تا در دسترس کودکان و حیوانات خانگی شما قرار نگیرند. برای اینکه چیدمان زیبایی در خانه خود داشته باشید به مطلب گل و گیاه را کجای خانه قرار دهیم؟ سر بزنید.

سینگینیوم

کالادیوم از گیاهان آپارتمانی سمی و خطرناک

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی سمی و آسیب زا کالادیوم یا فیل گوش است. ترکیب رنگی این گیاه بی‌نظیر و بسیار زیبا و متنوع است و برای نگهداری به نور کمی نیاز دارد و همین مسئله راز نگهداری این گیاه آپارتمانی در بسیار از خانه‌ها است. با این‌همه تمام قسمت‌های این گیاه زیبا برای انسان بخصوص کودکان و حیوانات خانگی سمی است.

کالادیوم

پیشنهاد مطالعه: مطلب این رنگ خانه شما را گران‌تر نشان می‌دهد  را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با اسباب بازی‌های قدیمی دکوری‌های زیبا درست کنید

در منزل با اسباب بازی های قدیمی دکوری های زیبا درست کنید …