چرا بعضی افراد همیشه شاد هستند؟

۱۲
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
حتما تاکنون بارها از خود پرسیده‌اید که چگونه شاد باشیم؟ و به دنبال رازهای زندگی شاد گشته‌اید. 
رازهای زندگی شاد و سالم

شاد زیستن؛ یعنی از هر لحظه زندگی رضایت داشتن. یعنی لحظه های خوب را بسازید و در لحظه های بد توقف نکنید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان رازهای زندگی شاد و سالم بپردازیم.

رازهای زندگی شاد و سالم

زندگی شاد فرآیندی است که با تلاش و تمرین به‌وجود می‌آید و ادامه پیدا می‌کند.

گذشته را فراموش کنید تا زندگی شادی داشته باشید

مطمئن باشید اگر کوله باری از خاطرات گذشته را حمل کنید هیچ‌وقت خوشحال نخواهید بود. کار اشتباهی انجام دادید؟ تجربه وحشتناکی داشتید؟ هر چه که هست، باید فراموش کنید. حالا دیگر هیچ کاری نمی‌شود برای امور گذشته کرد به قول معروف گذشته ها گذشته الان باید برای زمان حال خود انرژی بگذارید و به آن تمرکز کنید.

رازهای زندگی شاد و سالم

مسئولیت پذیر بودن از رازهای زندگی شاد و سالم

برای خوشحال بودن باید آزدی داشته باشید و بیشترین آزادی لازم، آزادی در انتخاب است. مهم نیست در چه شرایط بدی هستید این مهم است که برای هر کاری انتخابی آزادانه داشته باشید. مردم می‌توانند شما را آزار بدهند، اما این انتخاب با شماست که چگونه در قبال رفتار آن‌ها عکس العمل نشان دهید. آزادی انتخاب نیازمند جرات است تا بتوان مسئولیت زندگی را بر عهده گرفت. وقتی که کاری خوب پیش نمی‌رود نباید دیگران را مقصر بدانید. مسئولیت پذیر باشید چرا که شما قدرت انتخاب دارید.

روابط بیشتری داشته باشید تا شادی بیشتری در زندگی شما به‌وجود بیاید

روابط بیشتر موجب شادی بیشتر می‌شود. شادی حقیقی زندگی در دوستی‌هایی که در طول زندگی می‌سازیم، یافت می‌شود. دوستی با دیگران جایی‌ است که می‌توانیم خوشحالی واقعی را دریابیم. دلیلش ساده است: فقط در طول یک دوستی هم می‌توانیم دوست داشته باشیم و هم دوستمان داشته باشند. تثبیت روابط با دیگران را یکی از مهم‌ترین مسائل زندگی خود بدانید تا یک قدم به شادی حقیقی نزدیک شوید.

رازهای زندگی شاد و سالم

 محبت خود را چند برابر کنید تا شادی شما چند برابر شود

هر چه بیشتر محبت کنید، راه‌های بیشتری نیز برای شاد بودن خواهید داشت. علاقه، شما را به خوشحالی هدایت می‌کند. بنابراین نه تنها باید محبت خود را چند برابر کنید، بلکه باید خودتان را در معرض محبت دیگران نیز قرار دهید. با این کار راه‌های جدیدی برای رسیدن به خوشحالی ایجاد می‌کنید. کلید گسترش محبت، کنجکاوی است. اگر فردی کنجکاو باشید، موج بی‌انتهای اتفاق‌های جالب منتظرتان خواهد بود.

شخصیت خود را بسازید

ساختن شخصیتی درست از خود لازمه شاد بودن است. هنگامی که شما با خود و دیگران  روراست هستید، در صلح خواهید بود. راه خودسازی با قول دادن و روی قول خود ماندن شروع می‌شود. به‌عنوان مثال شما به خودتان قول می‌دهید که سیگار نکشید. وقتی روی قول خود می‌مانید، شخصیت خود را می‌سازید یا اینکه به بقیه قول می‌دهید که سر وقت کارتان را انجام دهید. وقتی روی حرفتان می‌مانید، شخصیت خود را می‌سازید.

خودتان باشید

در صورتی می‌توانید خوشحالی را حس کنید که خودتان باشید. با انتظارات مردم از شما زندگی نکنید. شاید آن‌ها از شما انتظار داشته باشند که شغلی خاص و روش زندگی خاصی داشته باشید اما وادار به این کار نشوید. آنچه که هستید را بیابید و خودتان باشید. برای اینکه روابط عاطفی بهتری داشته باشید به مطلب قاتل خاموش رابطه عاشقانه را بشناسید سر بزنید.

با هدف زندگی کردن از رازهای زندگی شاد و سالم

برای داشتن یک زندگی رضایت بخش، باید هدف زندگی خود را بیابید و با صداقت تمام آن را دنبال کنید. ببینید چه چیزهایی برای شما مهم است و جرات پیگیری از آن‌ها را برای خود فراهم سازید.

رازهای زندگی شاد و سالم

پیشنهاد مطالعه: مطلب مهم‌ترین علائم افسردگی در افراد چیست؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

روش‌های مقابله با خیانت در روابط زناشویی

برای آشنایی با روش‌های مقابله با خیانت در روابط زناشویی با مجله دلتا همراه باشید. …