هرگز پرده‌های منزل را اینگونه نصب نکنید!

۱۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
قبل از آویزان کردن پرده به پنجره‌ها، لازم است نکات مهمی را بدانید.‬ بسیاری از مواردی که فکر می‌کنید درست است، اشتباه است و در دکوراسیون خانه شما اثر منفی دارد.
اشتباهات در نصب کردن پرده

تهیه و نصب پرده در منزل، در نگاه اول کار ساده‌ای به‌نظر می‌رسد. اما اغلب افراد اشتباهاتی را در این بین مرتکب می‌شوند که باعث ایجاد ظاهری زشت در منزل آن‌ها می‌شود. در این مطلب از مجله دلتا به ببان اشتباهات در نصب کردن پرده می‌پردازیم.

اشتباهات در نصب کردن پرده

اگر خانه شما پنجره‌های زیادی دارد حتما به دنبال روش‌هایی مقرون‌به‌صرفه برای نصب کردن پرده برای آن می‌گردید. اما در هر صورت مجبورید برای چوب پرده و پارچه هزینه بدهید و البته باید برای آن وقت هم بگذارید. در ادامه همراه ما باشید.

انتخاب سبک اشتباه از اشتباهات در نصب کردن پرده

پنل‌های مختلفی در قسمت بالای پرده‌ها کار می‌شود که با کاربرد پرده کاملا ارتباط دارد. برای مثال پرده‌های دارای پنل پاکتی تنگ، برای اینکه به‌طور مرتب باز و بسته شوند مناسب نیستند. درباره کاربرد پرده خود به خوبی فکر کنید و سپس پنل آن را با توجه به نیازهای کارکردی پنجره انتخاب کنید.

اشتباهات در نصب کردن پرده

انتخاب پرده در مرحله آخر دکور اتاق

اکثر افراد در حین طراحی دکوراسیون یک اتاق، اول به رنگ دیوارها فکر می‌کنند و سپس به فکر لوازم دیگری مثل پرده و بالش‌ها  می‌افتند. از آنجا که شما برای انتخاب رنگ دیوار هیچ محدودیتی ندارید بهتر است که اول پرده را انتخاب کنید و سپس رنگی متناسب با الگوی آن را برای دیوار در نظر بگیرید.

استفاده از اندازه‌های اشتباه

عاقلانه‌ترین کار این است که اول اندازه پنجره را بگیرید و ببینید پرده شما در چه ابعادی باید باشد؟ نه اشتباه می‌کنید. با اینکه باید اندازه پنجره را بدانید اما پنل‌ها بالاتر از لبه بالایی پنجره و تا جای ممکن نزدیک به سقف قرار می‌گیرند. البته والان‌ها نباید تا این حد بالا باشند و باید نزدیک لبه بالایی پنجره نصب شوند. این نکات باعث می‌شوند اتاق بزرگ‌تر به نظر بیاید و برای اتاق‌های کوچک مشخصه مهمی به‌شمار می‌رود. برای اینکه چیدمان زیبایی داشته باشید به مطلب آشپزخانه را زیباتر از قبل چیدمان کنید سر بزنید.

اشتباهات در نصب کردن پرده

کوتاه شدن پرده از اشتباهات در نصب کردن پرده

در حین اندازه‌گیری حتما از نقطه‌ای نزدیک به سقف تا کف را اندازه بگیرید تا طول پرده کم نشود. اگر نمی‌توانید پارچه را در اندازه دقیق دلخواه‌تان پیدا کنید، مقدار بیشتری از آن را خریده و برای جبران کوتاهی،‌ تکه دیگری از همان پارچه را به پایین پرده اضافه کرده و جای دوخت را هم نوار بزنید.

اشتباهات در نصب پرده

استفاده از وسایل و متعلقات نامناسب

  • چوب پرده بی‌کیفیت: از خرید چوب پرده‌هایی که مقاومت کافی برای تحمل وزن پرده را ندارند، پرهیز کنید؛ چون سنگینی پرده باعث می‌شود این نوع چوب پرده از قسمت میانی خود دچار انحنا شود.
  • چوب پرده کوتاه: از چوب پرده‌هایی که اندازه مناسب ندارند، استفاده نکنید؛ چون در هنگام باز کردن پرده باز هم بخش زیادی از پنجره توسط آن پوشانده می‌شود. وقتی اندازه چوب پرده دقیقا با عرض پنجره یکی باشد پوشش پرده باعث می‌شود نور بسیار کمی به اتاق راه پیدا کرده و فضا شکل تاریکی به خود می‌گیرد. در عوض حتما پنجره را اندازه گرفته و چوب پرده‌ای را برای آن بخرید که نسبت به عرض پنجره کمی بلندتر باشد تا پرده‌ها به راحتی باز شوند.
  • چوب پرده نازک: از چوب پرده‌های خیلی نازک برای نصب کردن پرده‌هایی با پنل رینگی استفاده نکنید. اگر قصد دارید یک پرده با پنلی دارای حلقه‌های بزرگ را نصب کنید به‌طوری که قسمت زیادی از چوب پرده در معرض دید قرار گیرد حتما چوب پرده‌ای تهیه کنید که ظاهری جذاب و چشمگیر داشته باشد.

اشتباهات در نصب کردن پرده

پیشنهاد مطالعه: مطلب این وسایل ثروت را از خانه شما دور می‌‌کنند +ویدیو را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با یک بادکنک گلدان دکوری بسازید +ویدیو

تزیین خانه با گلدان روشی زیبا برای شیک کردن خانه شماست. گلدان‌ها چه پر از گل‌های تازه و زی…