ترفندهای تسکین سریع دندان درد

۶
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دندان درد، درد آزاردهنده‌ای به ویژه در شب است. این درد دلایل مختلفی دارد که از شایع‌ترین آن‌ها پوسیدگی دندان است.
دندان درد در شب

تسکین دندان درد در شب بسیار دشوار است و باعث می‌شود که فرد نتواند بخوابد. مجله دلتا در این مطلب راهکارهایی برای کمک به کاهش و تسکین این درد در شب و به خواب رفتن فرد ارائه می‌دهد.

استفاده از داروهای تسکین دهنده درد

مصرف داروهای ضد درد و مسکن‌هایی که بدون نسخه پزشک به فروش می‌رسند مانند استامینوفن یا ایبوپروفن یک روش سریع و ساده برای کاهش دردهای خفیف تا متوسط دندان است. اگر درد دندانتان شدید است، بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنید تا مسکن‌های قوی‌تری برای‌تان تجویز کند.

تسکین دندان درد در شب

کمپرس سرد

استفاده از کمپرس سرد می‌تواند به کاهش درد دندان کمک کند. یک کیسه حاوی یخ را در یک حوله پیچیده و روی صورت یا فک خود بگذارید. رگ‌های خونی موجود در آن منطقه منقبض شده و می‌تواند باعث کاهش درد شود. اگر احتمال می‌دهید که در شب دچار درد می‌شوید از بعد از ظهر هر چند ساعت حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید تا از درد دندان در موقع خواب جلوگیری شود.

ارتفاع دادن به سر

جریان خون در سر می‌تواند درد و التهاب را افزایش دهد. برای برخی از افراد، خوابیدن روی یک بالش بلند یا استفاده از دو بالش ممکن است دردشان را کاهش دهد و کمک کند بهتر بخوابند.

پمادهای دارویی

استفاده از ژل‌های بی‌حس کننده و پمادهایی که حاوی موادی مانند بنزوکائین هستند می‌تواند با بی‌حس کردن منطقه درد، احساس درد را کاهش دهد. استفاده از بنزوکائین برای کودکان خردسال مناسب نیست.

داروهای ضد درد

شست‌وشو با آب نمک

شست‌وشوی ساده با آب نمک یک درمان خانگی معمول برای دندان درد است. آب نمک یک ماده ضد باکتری طبیعی است، بنابراین می‌تواند التهاب را کاهش دهد. همچنین از دندان‌های آسیب دیده در برابر عفونت محافظت می‌کند. شست‌وشو با آب نمک همچنین می‌تواند به از بین بردن ذرات مواد غذایی باقی‌مانده بین دندان‌ها کمک کند.

چای نعناع

گرداندن دمنوش نعناع در دهان یا استفاده از کیسه چای نعناع نیز ممکن است به تسکین موقت درد دندان شبانه کمک کند. نعناع حاوی ترکیبات ضد باکتری و آنتی اکسیدانی است. همچنین اثر بی‌حسی خفیف ایجاد می‌کند.

میخک

«اوژنول» که یکی از ترکیبات اصلی میخک است می‌تواند باعث کاهش درد دندان شود. اوژنول به عنوان ضد درد عمل کرده و منطقه درد را بی‌حس می‌کند. به منظور استفاده از میخک برای این کار پودر میخک را در آب خیس کنید تا یک خمیر درست شود. سپس خمیر را روی دندان بمالید. جویدن آرام دانه میخک نیز به تسکین درد کمک می‌کند. این درمان برای کودکان مناسب نیست، زیرا ممکن است آن را ببلعند.

سیر

اثر ضد باکتریایی سیر ممکن است به از بین بردن باکتری‌ها در دهان کمک کند. آلیسین که ترکیب اصلی سیر است، اثر ضد باکتریایی خوبی دارد که ممکن است به از بین بردن باکتری‌های موجود در دهان کمک کرده و درد دندان را کاهش دهد. یک حبه سیر را به آرامی جویده و اجازه دهید روی دندان‌تان قرار گیرد. این کار می‌تواند به درمان دندان درد شبانه کمک کند.

سیر

پیشنهاد مطالعه: مطلب بلایی که نوشیدن چای بر سر شما می‌آورد! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

این موجودات نامیرا رویای بشر را زندگی می‌کنند

در جهان موجوداتی وجود دارند که هیچوقت نمی‌میرند و موجودات دیگری که فرآیند پیری و مرگ در آن…