با اسفناج برای خود ماسک موی ارزان بسازید

۴
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اسفناج به درمان مشکلات التهابی کمک و از سرطان نیز پیشگیری خواهد کرد. علاوه بر فواید نام برده شده، سرشار از ویتامین‌های A و C است که هر دو برای تقویت رشد مو بی‌نظیر هستند.
ساختن ماسک مو با اسفناج

اسفناج حاوی میزان بالایی از آنتی‌اکسیدان‌ها بوده که از آسیب‌های مو جلوگیری کرده و سلامت پوست سر را افزایش می‌دهد. ویتامین‌های B و C موجود در اسفناج، با افزایش سطح کلاژن و کراتین باعث افزایش سرعت رشد مو می‌شوند. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع ساختن ماسک مو با اسفناج می‌پردازیم.

ماسک‌های خانگی اسفناج

ماسک مو اسفناج و رزماری

این ماسک به تحریک فولیکول‌های مو و رشد و تقویت آن کمک می‌کند. ریزش مو را کاهش می‌دهد و از سفید شدن زودرس آن جلوگیری خواهد کرد و شوره سر را نیز تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

مواد لازم:

  • ۳ فنجان اسفناج خرد شده
  • ۲ قاشق غذاخوری برگ‌های تازه رزماری

طرز تهیه طریقه استفاده:

ابتدا روغن را از برگ رزماری استخراج کنید. اسفناج‌های خرد شده را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه در آب گرم بجوشانید و روغن را به آن بیفزایید، به خوبی هم بزنید تا زمانی‌که ترکیب یک‌دست حاصل شود. ماسک به دست آمده را روی پوست سرتان اعمال کنید و بعد از ۳۰ دقیقه با آب ولرم شست‌وشو دهید. این روش را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.

ساختن ماسک مو

ماسک مو اسفناج و روغن نارگیل

این ماسک دارای خاصیت ضد باکتری است و به خلاص شدن از شر شوره سر کمک می‌کند و اسیدهای چرب آن نیز ریزش مو را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و رشد موهای سالم را تقویت خواهد کرد.

مواد لازم:

  • نصف فنجان اسفناج خرد شده
  • نصف فنجان روغن نارگیل

طرز تهیه و طریقه استفاده:

ابتدا اسفناج را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه بجوشانید و سپس روغن نارگیل را به آن اضافه کنید. به خوبی هم بزنید تا زمانی که ترکیب یکدست حاصل شود. ماسک به دست آمده را به آرامی روی پوست سرتان ماساژ دهید و بعد از ۳۰ دقیقه با آب ولرم و شامپو ملایم شست‌وشو دهید. این درمان را ۳ بار در هفته تکرار کنید.

ماسک مو اسفناج و عسل

این ماسک برای موهای خشک و وز بسیار مناسب است. شوره سر را از بین می‌برد و باعث سلامت پوست سر خواهد شد و رشد مو را تقویت می‌کند.

مواد لازم:

  • نصف فنجان اسفناج خرد شده
  • ۱ قاشق غذاخوری عسل
  • ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل

طرز تهیه و طریقه استفاده:

ابتدا اسفناج را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه بجوشانید و سپس عسل را به آن اضافه کنید، به خوبی هم بزنید تا زمانی که ترکیب یکدست حاصل شود.

ماسک به دست آمده را به آرامی روی پوست سرتان ماساژ دهید و بعد از ۳۰ دقیقه با آب ولرم و شامپو ملایم شست‌وشو دهید. این درمان را ۲ بار در هفته تکرار کنید.

ماسک مو اسفناج

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب رازهای آرایش که هیچ آرایشگری به شما نمی‌گوید را بخوانید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

در خانه ژل حالت‌دهنده ابرو بسازید

ساختن ژل ابرو در خانه به شما کمک می‌کند همیشه ابروهای مرتبی داشته باشید. ژل ابرو برای زیبا…