این خوراکی ۳۶ دقیقه از طول عمر را کم می‌کند

۸
5
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بر اساس یک مطالعه جدید، خوردن یک هات‌داگ می‌تواند ۳۶ دقیقه از طول عمر کم کند، در حالی که انتخاب یک وعده آجیل می‌تواند ۲۶ دقیقه به زندگی سالم بیفزاید.
کاهش طول عمر

در این مطالعه محققان دانشگاه میشیگان بیش از ۵۸۰۰ غذا را مورد ارزیابی قرار دادند و آن‌ها را بر اساس میزان بیماری‌های تغذیه‌ای برای انسان و تاثیرشان بر محیط زیست رتبه‌بندی کرد. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی ارتباط غذا و کاهش طول عمر می‌پردازیم.

فرمول افزایش طول عمر

نتایج نشان داد جایگزینی ۱۰ درصد از کالری دریافتی روزانه از گوشت گاو و گوشت‌های فرآوری‌شده با ترکیبی از میوه‌ها، سبزیجات، آجیل، حبوبات و غذاهای دریایی می‌تواند میزان کربن رژیم غذایی را تا یک‌سوم کاهش دهد و به افراد این امکان را می‌دهد تا ۴۸ دقیقه در روز به عمرشان بیفزایند.

کاترینا استیلیانو سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «به طور کلی، توصیه‌های غذایی فاقد جهت خاص و قابل اجرا برای ایجاد انگیزه در افراد برای تغییر رفتار است و به‌ندرت توصیه‌های رژیم غذایی به اثرات محیطی می‌پردازد.»

با توجه به نتایج تحقیقات و مطالعات صورت گرفته خوردن یک هات‌داگ می‌تواند ۳۶ دقیقه از طول عمر را کم کند.

محققان این مطالعه غذاها را بر اساس عملکردهای تغذیه‌ای و محیطی‌شان، مانند چراغ راهنمایی، در سه منطقه رنگی سبز، زرد و قرمز طبقه‌بندی کردند.

رنگبندی سلامت

منطقه سبز نشان‌دهنده غذاهایی است که توصیه می‌شود در رژیم غذایی افزوده شود. این منطقه حاوی غذاهایی است که هم از نظر تغذیه مفید هستند و هم تاثیرات زیست‌محیطی پایینی دارند. غذاهای این منطقه عمدتا شامل آجیل، میوه‌ها، سبزیجات مزرعه‌ای، حبوبات، غلات کامل و برخی از غذاهای دریایی هستند.

منطقه قرمز شامل غذاهایی است که تاثیرات تغذیه‌ای یا زیست‌محیطی قابل توجهی دارند. این دسته باید در رژیم غذایی افراد کاهش یافته یا از مصرف‌شان اجتناب شود. تاثیرات تغذیه‌ای در درجه اول ناشی از گوشت‌های فرآوری‌شده و آب و هوا و سایر تاثیرات زیست‌محیطی ناشی از گوشت گاو، گوسفند و گوشت‌های فرآوری‌شده بوده است.

اولیویه ژولیت عضو تیم تحقیق، می‌گوید: «ضرورت تغییرات رژیم غذایی برای بهبود سلامت انسان و محیط زیست مشخص است. یافته‌های ما نشان می‌دهد که جایگزینی‌های کوچک هدفمند، راهکار امکان‌پذیری برای دستیابی به مزایای قابل توجه بهداشتی و زیست‌محیطی بدون نیاز به تغییر قابل توجه در رژیم غذایی است.»

کاهش ۳۶ دقیقه طول عمر

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب این هلوها را هرگز نخورید، سمی هستند را بخوانید.

۸ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ در ۹:۵۶ ق٫ظ

 2. ناشناس

  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ در ۲:۲۱ ب٫ظ

  سلام مطالب خیلی خوب ومهم بودنند، وشاید که اکثر مردم ازاین موضوعات، خبر نداشتند ممنون ااز اطلاع رسانی خوبتون🌷👏👍

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ در ۹:۵۹ ق٫ظ

   ممنون از لطف و حضور شما 🌹

   پاسخ

 3. ناشناس

  ۹ مرداد ۱۴۰۱ در ۰:۰۲ ق٫ظ

 4. ناشناس

  ۱ مرداد ۱۴۰۱ در ۱۲:۲۹ ب٫ظ

 5. ناشناس

  ۳۱ تیر ۱۴۰۱ در ۱۰:۰۴ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ در ۵:۵۱ ب٫ظ

 7. ناشناس

  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ در ۵:۱۰ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…